Sportas

2014.06.24 12:44

Pavogta M. Schumacherio ligos kortelė

ELTA 2014.06.24 12:44

Nežinomi asmenys pavogė dalį Michaelio Schumacherio ligos dokumentų, praneša agentūra AFP.

Nežinomi asmenys pavogė dalį Michaelio Schumacherio ligos dokumentų, praneša agentūra AFP.

Jau kelias dienas žiniasklaidos atstovams siūloma pirkti vogtus dokumentus ar duomenis, o siūlytojas teigia, kad tai M. Schumacherio ligos byla, sakė buvusio „Formulės 1“ piloto vadybininkė Sabine Kehm. Ji pabrėžė negalinti spręsti, ar dokumentai yra tikri. Tačiau esą ligos duomenys iš tikrųjų buvo pavogti, dėl to pradėtas tyrimas.

Policijos šaltinių teigimu, Grenoblio universitetinė klinika dėl paciento kortelės vagystės kreipėsi į policiją praėjusią savaitę po M. Schumacherio perkėlimo į Šveicariją. Laikraštis „Dauphine Libere“ rašo, kad tyrimo pareikalavo ir M. Schumacherio advokatai Šveicarijoje. Vietos laikraščio duomenimis, pavogti du pirmieji 10 puslapių paciento kortelės lapai. Tiriama, ar nebuvo įsilaužta į klinikos kompiuterinę sistemą ir ar negalėjo prie duomenų prieiti neįgalioti asmenys.

S. Kehm įspėjo žiniasklaidą nepirkti vogtų duomenų. Ir jų pirkimas, ir skelbimas esą yra draudžiamas. Ligonio bylos duomenys yra labai konfidencialūs ir neturėtų būti viešinami visuomenei. Pasak vadybininkės, dėl bet tokios informacijos iš paciento kortelės paskelbimo bus kreiptasi į prokuratūrą.

„Bild.de“ duomenimis, už M. Schumacherio ligos kortelę siūlytojai reikalauja mažiausiai 60 000 Šveicarijos frankų (48 000 eurų).

M. Schumacheris po nelaimės kalnuose gruodžio pabaigoje šešis mėnesius buvo gydomas Grenoblio universitetinėje klinikoje. Praėjusią savaitę jis reabilitacijai perkeltas į Lozaną Šveicarijoje. Buvęs sportininkas esą jau nėra komos būklės.