Sportas

2014.06.23 14:26

Lietuvos diskgolfo žaidėjai iškovojo prizines vietas Baltijos šalių turo varžybose

LRT.lt2014.06.23 14:26

Savaitgalį įvyko ketvirtasis Baltijos šalių diskgolfo turo „Prodiscus Baltic Sea Tour ‘2014“ etapas. Varžybos buvo žaidžiamos Latvijoje, Laumas poilsio parke. Lietuvos žaidėjai vėl parvežė prizinių vietų, geriausiai pasirodė jaunimo diviziono varžybas laimėjęs zarasiškis Dobilas Dainys, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Savaitgalį įvyko ketvirtasis Baltijos šalių diskgolfo turo „Prodiscus Baltic Sea Tour ‘2014“ etapas. Varžybos buvo žaidžiamos Latvijoje, Laumas poilsio parke. Lietuvos žaidėjai vėl parvežė prizinių vietų, geriausiai pasirodė jaunimo diviziono varžybas laimėjęs zarasiškis Dobilas Dainys, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko išplėšti pergalę iš varžovų estų. Laimėjimas „Laumas Open“ turnyre buvo labai reikalingas, siekiant pergalės bendroje įskaitoje. Prieš finalinį ratą atsilikau net 6 taškais, bet pavyko išlaikyti ramų žaidimą ir išnaudoti varžovo klaidas“, – po varžybų sakė D. Dainys.

Turnyras vyko didžiausiame Latvijos diskgolfo aikštyne, Laumas gamtos parke. Šiemet parkas buvo pritaikytas aukštesnio lygio varžyboms ir daugelio etapų atstumai iki krepšių buvo pailginti, tačiau sportininkai greitai prisitaikė prie sunkesnių sąlygų ir pasiekė gana aukštus rezultatus.

Jaunimo divizione pirmąją vietą pasiekęs D. Dainys prieš finalinį 9 krepšių ratą net šešiais taškais atsiliko nuo esto Antero Nooro. Visgi lietuviui pavyko žymiai geriau susidoroti su psichologiniu spaudimu finaliniame rate ir jį laimėti net 9 taškų skirtumu. A. Noor užėmė antrą vietą, trečioje liko kitas atstovas iš Estijos Markas Eemilas Mustonenas.

Estams geriau sekėsi pagrindinėse atvirojo diviziono varžybose. Šios šalies atstovai iškovojo dvi pirmas vietas. Pirmąją vietą užėmė Silveras Lattas, antras buvo Anre Vooremaas. Lietuva taip pat neliko be prizinių vietų – turo bendroje įskaitoje pirmaujantis Gabrielius Gricius užėmė trečiąją vietą. Dar du lietuviai žaidė finaliniame aštuonete – Tadas Ūselis liko septintoje, o Mindaugas Pošius – aštuntoje vietoje.

„Meistrų“ varžybose (40 metų ir vyresni) vyko labai atkakli kova – net po finalinio rato du sportininkai turėjo vienodą taškų sumą. Parko šeimininkas Robertsas Riekštinsas sugebėjo pavyti rusą Josifą Jusimą. Iš karto po finalo vyko „staigios mirties“ peržaidimas, kurį pavyko laimėti labiau patyrusiam Rusijos atstovui. J. Jusimui, pretenduojančiam į aukščiausius apdovanojimus bendroje turo įskaitoje tai buvo pirmas laimėtas turnyras šiais metais. Jis taip pat vienu tašku aplenkė bendroje įskaitoje iki tol pirmavusį lietuvį Darių Gricių, kuris turnyre Latvijoje tenkinosi trečiąja vieta.

Moterų divizione visa galva aukštesnė už konkurentes buvo sezono lyderė estė Maia-Ly Pihus. Antra vieta atiteko Elitai Šulcei, o trečiąją tik finale sugebėjo iškovoti kita latvė – Laura Daugaviete.

Gabrielius ir Darius Griciai taip pat sėkmingai pasirodė penktadienį rengtose porų varžybose, kuriose pasidalino antrąją vietą su Latvijos pora G. Grundmanisu / R. Riekštinsu (rezultatas – 53 metimai). Abi poros atsiliko dviem taškais nuo laimėtojų iš Estijos S. Lattu ir M. Kullu.

Kitas etapas vėl vyks Latvijoje, jau kelintus metus iš eilės Baltijos šalių diskgolfo turas rugpjūčio pradžioje keliauja į Škunenieki sodybą šalia Lejasciems miestelio.

Apie žaidimą:

Žaidimo esmę apibūdina pats pavadinimas. Taisyklės panašios į golfo, tik žaidžiama ne kamuoliuku ir lazda, o plastikiniu skriejančiu disku. Nėra ir duobučių – diską atliekant kuo mažiau metimų būtina pataikyti į specialų krepšį. Žaidžiama natūraliuose arba specialiai šiam žaidimui įkurtuose parkuose. Pasaulyje jau skaičiuojama daugiau kaip 3500 stacionariai įrengtų diskgolfo parkų. Ši, dar jauna, sporto šaka laikoma vienu greičiausiai augančių sportų pasaulyje. Diskgolfas populiariausias Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, taip pat Europoje (ypač Skandinavijoje). Diskgolfo žaidėjų sparčiai daugėja ir Lietuvoje. Lietuva 2010 metais tapo tarptautinės asociacijos PDGA (Professional Disc Golf Association) nare. Šiemet 5 Lietuvos sportininkai dalyvaus Europos diskgolfo čempionate Šveicarijoje.