Sportas

2014.06.21 20:32

Europos lengvosios atletikos pirmosios lygos komandiniame čempionate Lietuvos rinktinė kol kas šešta

BNS 2014.06.21 20:32

Estijos sostinėje prasidėjo dvi dienas truksiančios 2014 metų sezono Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato pirmos lygos varžybos. Dvylika Senojo žemyno šalių ekipų, tarp jų ir Lietuva, kovoja dėl trijų kelialapių į „Super lygą“, o dvi prasčiausiai pasirodžiusios komandos iškris į antrą lygą. Lietuviai pirmos lygos varžybose dalyvauja antrą kartą – 2010 metais mūsiškiai liko dvylikti.

Estijos sostinėje prasidėjo dvi dienas truksiančios 2014 metų sezono Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato pirmos lygos varžybos. Dvylika Senojo žemyno šalių ekipų, tarp jų ir Lietuva, kovoja dėl trijų kelialapių į „Super lygą“, o dvi prasčiausiai pasirodžiusios komandos iškris į antrą lygą. Lietuviai pirmos lygos varžybose dalyvauja antrą kartą – 2010 metais mūsiškiai liko dvylikti.

Čempionatas lietuviams prasidėjo sėkmingai: moterų 400 m barjerinio bėgimo rungtyje Eglė Staišiūnaitė pasiekė geriausią sezono rezultatą, distanciją įveikusi per 57,93 sek., bei užėmė trečią vietą. Ją aplenkė tik kur kas geresnius asmeninius rekordus turinčios varžovės iš Rumunijos bei Portugalijos.

„Laikas tenkina, nes praėjo vos savaitė po skrydžio iš JAV į Lietuvą. Be to, bėgant buvo gana stiprus vėjas. Tikėjau, jog galiu kovoti dėl trečios vietos, nes rumunė ir portugalė tikrai labiau patyrusios varžovės“, – teigė E.Staišiūnaitė.

Nuo Europos čempionato normatyvo lietuvė atsiliko vos 0,03 sek., tačiau dėl to nusivylusi nebuvo ir tikino, jog normatyvas artimiausiu metu jai paklus.

„Po dviejų savaičių važiuosiu į varžybas Šveicarijoje, paskui, turbūt, su visa komanda vyksiu į Latviją, tada Lietuvos čempionatas bei Europos čempionatas“, – planais dalijosi E.Staišiūnaitė.

Vyrų 400 m barjerinio bėgimo rungtyje dalyvavęs Artūras Janauskas distanciją įveikė per 54,04 sek. bei užėmė 11 vietą. Tiek pat taškų – du – iškovojo ir kūjo metikas Tomas Juknevičius, kuriam geriausiu pirmuoju bandymu įrankį pavyko numesti 55,56 metro.

Deja, sveikatos problemų kamuota sprinterė Lina Grinčikaitė į Europos komandinį čempionatą neatvyko būdama geriausios sportinės formos. 2012 metų Europos čempionato prizininkė šeštadienį tarp 12-os dalyvių užėmė septintą vietą, nubėgusi per 11,60 sek.

„Labai sunku vertinti bėgimą, nes nesu geriausioje sportinėje formoje. Negalvojau, jog išvis startuosiu, kadangi turėjau rimtų problemų su sveikata. Tikslas buvo prabėgti ir komandai iškovoti taškų. Jėgų tikrai trūksta, o dar bėgau pirmame bėgime. Antrasis buvo stipresnis ir jei būčiau bėgusi ten, galbūt rezultatas būtų šiek tiek geresnis“, – po finišo sakė L.Grinčikaitė.

„Laikas tikrai nėra tragedija, svarbiausi startai priešakyje. Norisi geresnio rezultato ir vietos, bet šiuo metu džiaugiuosi, jog esu sveika“.

Vyrų 100 m sprinte Ryčiui Sakalauskui sekėsi kur kas geriau: nuotolį jis įveikė per 10,23 sek., pasiekė geriausią sezono rezultatą bei užėmė trečią vietą. Tiesa, tiek vyrų, tiek moterų sprinto dalyviams pūtė palankus, stipresnis nei 2 m/sek vėjas.

„Su tokiu vėju, toks laikas ir turi būti. Gaila, jog pritrūko 0,01 sek., kad aplenkčiau graiką, bet svarbiausia, jog rezultatas su kiekvienu startu gerėja. Normatyvo į Europos čempionatą neužskaitys dėl per didelio vėjo, tačiau jis nebuvo svarbiausia – su 10,30 sek. į finalą Europoje nepateksi. Prieš dvejus metus greičiau bėgau be vėjo, tad rezultatą dar tikrai reikia gerinti“, – teigė R.Sakalauskas.

Sprinteris nusileido tik norvegui Jaysuma Saidy Ndure (10,12 sek.) bei graikui Likourgos-Stefanos Tsakonui (10,22 sek.).

„Čia pirma lyga, visi stiprūs, visi greiti. Norvegas atbėgo per 10,12 sek. atbėgo, viskas idealiai, tik pačiam reikia bėgti. Tikiuosi, jog traumos bei ligos mane aplenks“, – triskart per petį nusispjovė lietuvis.

Moterų trišuolio rungtyje startavo LLAF taurės varžybose stipriausia buvusi Jolanta Verseckaitė. Lengvaatletė nušoko 13,52 m, užėmė penktą vietą bei iškovojo itin svarbius aštuonis taškus.

„Norėjosi šokti daugiau, tačiau turint tik tris šuolius, džiaugiuosi, jog visus pataikiau atsispirti. Trūko dar trijų šuolių, kad būtų galima labiau pagerinti rezultatą. Savęs nenuvertinu, tad užimta vieta tikrai nėra maksimali. Tikiuosi įšokti ir į Europos čempionato traukinį, laiko dar turiu. Kitą savaitgalį dalyvausiu varžybose Italijoje, pas juos visada yra šilta, tai, manau, jog gali pavykti dar geriau“, – pasakojo J.Verseckaitė.

Paskutinių pozicijų Lietuvos sportininkai neužėmė ir paprastai neparankiose rungtyse: šuolininkė su kartimi Milda Juodeškaitė įveikė 3,40 m bei tenkinosi dešimta vieta, 400 metrų vyrų bėgime Rokas Pacevičius tarp visų dalyvių turėjo vienuoliktą sezono rezultatą, tačiau finišavo aštuntas (48,80 sek.), o 1500 m vyrų bėgime Petras Gliebus aplenkė penkis varžovus (3 min. 53,21 sek.).

„Palyginus su Europos elitu, vidutinių nuotolių vyrų rungtys Lietuvoje šiek tiek atsilieka. Turėjau vienuoliktą sezono rezultatą, tad septinta vieta tikrai tenkina. Padariau viską, ką galėjau – aplenkiau tikrai aukšto lygio varžovus“, – sakė Petras Gliebus.

Sportininkas po finišo „išsiskyrė“ kraujuojančiomis kojomis. Tai – kovos dėl geresnės pozicijos pasekmė.

„Kadangi bėgimas buvo lėtas, o varžovai – gana vienodo pajėgumo, niekas nenorėjo vesti grupės prieš tokį vėją ir niekas nenorėjo bėgti gale. Bėgome susispaudę grupelėje, vienas kitą kliudėme. Varžovas bėgo labai arti ir su startukais užkabino koją. Nieko, užgis“, – pasakojo lietuvis.

Baigiantis dienai, lietuviai vienas po kito ėmė „skinti„ vietas tarp prizininkų. Bene įspūdingiausią rezultatą pademonstravo disko metikė Zinaida Sendriūtė. Pirmu bandymu ji nuskraidino įrankį 56,12 m, trečiu – 56,32 m, o antras buvo neįskaitytas. Visoms dalyvėms buvo skirta po tris bandymus, keturioms geriausioms – vienu daugiau. Z. Sendriūtei ketvirtu metimu pavyko pasiekti antrą geriausią rezultatą karjeroje – jos sviestas diskas nukrito 65,83 metro!

„Negaliu patikėti, jog pasiekiau tokį rezultatą. Galvojau, jog geriausiu atveju bus 60 metrų. Prieš startą jautėsi nervinė įtampa, tiek raumenys įsitempę, todėl šis rezultatas labai nudžiugino ir nustebino. Varžovių nelabai žinojau, kelias buvau mačiusi tarptautinėse varžybose, o prieš startą jų rezultatais nepasidomėjau. Tikslas buvo laimėti, tačiau netenkina metimų serija, norėtųsi stabilumo“, – sezono rekordu džiaugėsi Z. Sendriūtė.

Artimiausią varžovę lietuvė aplenkė net 9,57 metro. Z. Sendriūtė taip pat pasiekė penktą geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Iš Europos disko metikių geresnius rezultatus šiemet turi tik kroatė Sandra Perkovič ir vokietė Nadine Muller.

Pirmą vietą taip pat iškovojo Agnė Šerkšnienė, kuri nepralenkiama buvo 400 metrų rungtyje. Sportininkė distanciją įveikė per 52,94 sek.

„Tikėjausi bėgti greičiau, bet atsižvelgiant į oro sąlygas, turiu būti patenkinta ir šiuo rezultatu. Džiaugiuosi, jog išbėgau iš 53 sek., buvo labai stiprus vėjas ir tik 13 laipsnių šilumos, tad padariau, ką galėjau. Kada bėgau, nepajaučiau, jog būtų su kuo kovoti. Kadangi bėgau netoli krašto, vis laukiau, kol išlįs kitos varžovės, nes baltarusė ir portugalė turėjo geresnius sezono ir asmeninius rezultatus, tačiau taip ir neišlindo“, – pasirodymu patenkinta liko A. Šerkšnienė.

Aukščiausią vietą iš Lietuvos sportininkų vyrų pirmą dieną užėmė šuolininkas į tolį Tomas Vitonis. Lietuvis trečiu bandymu nušoko 7,99 metro bei pasiekė geriausią sezono rezultatą. Tiesa, vėjas šiek tiek viršijo leistiną normą (2,3 m/sek).

„Per apšilimą jaučiausi gana prastai, bet paskui įšilo oras. Geriausi šuoliai (7,75 m ir 7,99 m) buvo be lentelės, todėl rezultatas galėjo būti dar geresnis. Po pirmo bandymo jaučiau, jog šiandien galiu šokti tikrai toli, aišku, vėjas buvo stiprus. Ciuriche dar nesu buvęs, tad smagu, jog rezultatas viršija Europos čempionato normatyvą“, – pasakojo T. Vitonis.

Europos čempionato normatyvas yra 7,95 metro, o T. Vitonis jį įvykdė dar pernai, žiemos sezono metu nušokęs 8,03 metro. Vis dėlto iš visų sportininkų yra reikalaujama, jog praėjusiais metais normatyvus įvykdę sportininkai, juos pasiektų ir šį sezoną, tad Taline pasiektas rezultatas T. Vitoniui turėtų atverti kelią į Senojo žemyno pirmenybes Ciuriche. Lietuvį šiandien aplenkė tik graikas Louis Tsatoumas, nušokęs net 8,25 metro.

„Net neturėjau minčių, jog galiu užimti pirmą vietą, nes graikas Tsatoumas yra labai stiprus sportininkas, o apie antrą–trečią vietą tikrai galvojau. Padariau tą, ką ir turėjau padaryti“, – džiaugėsi sportininkas.

Antrą vietą iškovojo iš 3000 metrų rungtyje bėgusi Monika Juodeškaitė. Ką tik sezoną JAV baigusi sportininkė į Lietuvą grįžo vos prieš kelias dienas. Distanciją ji įveikė per 9 min. 11,58 sek. bei 4,44 sek. nusileido portugalei Sarai Moreirai.

„Kojos buvo labai sunkios, bet bėgdama apie nieką nebegalvojau. Nenorėjau, jog bėgimo tempas būtų lėtas, nes tada finiše gali laimėti bet kas, todėl nuo pradžių bėgau priekyje, – komentavo M.Juodeškaitė. – Dar prieš savaitę varžybose bėgau 5000 metrų, o norint atsigauti po jų reikia bent dešimties dienų. 3000 m yra mano mėgstamiausia rungtis, tad labai smagu, jog šią distanciją galėjau prabėgti čia, atstovauti Lietuvai ir uždaryti sezoną. JAV turėjau ilgą sezoną, jau jaučiasi nuovargis, tad vasarą varžybose nebedalyvausiu“.

800 metrų moterų bėgimo varžybose Eglė Balčiūnaitė pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje (2 min. 7,80 sek.) bei užėmė aštuntą vietą, 3000 metrų kliūtinio bėgimo rungtyje Vaida Žūsinaitė liko dvylikta (10 min. 39,29 sek.), o kitas ilgų distancijų bėgikas Valdas Dopolskas 5000 metrų prabėgo per 14 min. 34,62 sek. bei aplenkė vieną varžovą.

Trečią vietą užėmė, tačiau pasirodymu neliko patenkintas šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Europos vicečempionas 2,05 m, 2,10 m, 2,15 m aukščius įveikė pirmais bandymais, 2,19 m – antru, o du bandymai peršokti 2,23 metro buvo nesėkmingi. Vėliau R. Stanys perkėlė kartelę į 2,26 m aukštį, tačiau sėkmingai atlikti šuolio nepavyko. Pirmą vietą užėmė rumunas Mihailas Donisanas (2,26 m), antrą – Baltarusijos šuolininkas Andrejus Čiuryla (2,23 m).

Aukštas vietas užėmė Šarūnas Banevičius, kuris rutulį nustūmė 18,64 metro bei tenkinosi ketvirta pozicija, ir ieties metikė Indrė Jakubaitytė, aplenkusi septynias sportininkes. Beje, pirmi du lietuvės bandymai buvo nesėkmingi, tačiau trečiuoju ji sugebėjo užfiksuoti rezultatą bei aplenkti daugiau nei pusę varžovių – 53,88 metro.

„Įtampos atliekant trečią bandymą nebuvo. Pirmas bandymas buvo toks, kurio metu reikėjo ramiai atbėgus padaryti metimą, bet gavosi taip, jog įžengiau už leistinos ribos. Antro bandymo metu atsitiko tas pats, o per trečią tiesiog daugiau atsitraukiau, – pasakojo I. Jakubaitytė. – Čia yra komandinės varžybos, tad svarbiausia taškai, o tik po to rezultatas. Vėjas trukdė labai, galime pasižiūrėti, jog kitoms dalyvėms iki geriausių sezono rezultatų trūko labai daug. Prieš vėją yra labai sudėtinga mėtyti, nes ietį reikia durti, o jei jos neduri – gauni grąžos“.

Diena baigėsi moterų ir vyrų estafečių 4 po 100 rungtimis. Moterų komanda (L. Grinčikaitė, A. Šerkšnienė, Karolina Deliautaitė ir Diana Džavachidis) finišavo per 45,40 sek. bei užėmė septintą vietą. Vyrų ketveriukei (Ugnius Savickas, R. Sakalauskas, Kostas Skrabulis, Laurynas Gendvilas) pavyko pasiekti ketvirtą laiką – 40,00 sek. Antrą vietą užėmę estai bėgo vos 0,07 sek. greičiau, o treti likę norvegai – 0,03 sek. greičiau. Geriausią laiką parodė Portugalijos estafetės komanda – 39,60 sek.

Po pirmosios varžybų dienos pirmauja Suomijos (161 tšk.) ir Baltarusijos (158,5 tšk.) komandos, o Lietuvos rinktinė (147 taškai) – šešta:

1. Suomija        161 tšk.
2. Baltarusija    158,5
3. Norvegija      153
4. Graikija       151,5
5. Rumunija       149,5
6. Lietuva        147
7. Portugalija    142,5
8. Airija         133,5
9. Estija         131,5
10.Belgija        120,5
11.Slovėnija       94,5
12.Vengrija        87
   
2010 metais Budapešte po tų pačių rungčių Lietuvos rinktinės sąskaitoje buvo 94 taškai.

Pirmosios dienos varžybų atskirų rungčių nugalėtojai bei lietuvių užimtos vietos:

Moterys –
100 m.
1. Ezinne Okbaraebo (Norvegija)       11,41 sek.
7. Lina Grinčikaitė                   11,60
400 m.
1. Agnė Šerkšnienė                    52,94
800 m.
1. Maryna Arzamasova (Baltarusija)  2:00,95
9. Eglė Balčiūnaitė                 2:07,80
3000 m.
1. Sara Moreira (Portugalija)       9:07,14
2. Monika Juodeškaitė               9:11,58
3000 m kliūtinis bėgimas.
1. Sandra Eriksson (Suomija)        9:40,36
12. Vaida Žūsinaitė                10:39,29
400 m barjerinis bėgimas
1. Angela Morosanu (Rumunija)         56,70
3. Eglė Staišiūnaitė                  57,93
Šuolis su kartimi.
1. Ekaterini Stefanidi (Graikija)      4,55 m
10.Miglė Juodeškaitė                   3,40
Trišuolis.
1. Patricia Mamona (Portugalija)      14,26
5. Jolanta Verseckaitė                13,52
Disko metimas.
1. Zinaida Sendriūtė                  65,83
Ieties metimas.
1. Tatsiana Chaladovič (Baltarusija)  58,33
5. Indrė Jakubaitytė                  53,88
Estafetė 4x100 m.
1. Graikija                           44,38 sek.
7. Lietuva                            45,40
(Lina Grinčikaitė, Agnė Šerkšnienė, Karolina Deliautaitė, Diana Džavachidis)
Vyrai.
100 m.
1. Jaysuma Saidy Ndure (Norvegija)    10,12 sek.
3. Rytis Sakalauskas                  10,23
400 m.
1. Brian Gregan (Airija)              46,54
8. Rokas Pacevičius                   48,80
1500 m.
1. Paul Robinson (Airija)           3:51,05
7. Petras Gliebus                   3:53,21
5000 m.
1. Tiidrek Nurme (Estija)          14:14,92
11.Valdas Dopolskas                14:34,62
400 m barjerinis bėgimas.
1. Thomas Barr (Airija)               49,30
11.Artūras Janauskas                  54,04
Šuolis į aukštį.
1. Mihai Donisan (Rumunija)            2,26
3. Raivydas Stanys                     2,19
Šuolis į tolį.
1. Louis Tsatoumas (Graikija)          8,25
2. Tomas Vitonis                       7,99
Rutulio stūmimas.
1. Pavel Lyžyn (Baltarusija)          19,74
4. Šarūnas Banevičius                 18,64
Kūjo metimas.
1. Krisztian Pars (Vengrija)          75,26
11.Tomas Juknevičius                  55,56
Estafetė 4x100 m.
1. Portugalija                        39,60
4. Lietuva                            40,00
(Ugnius Savickas, Rytis Sakalauskas, Kostas Skrabulis, Laurynas Gendvilas)

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.