Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Teisėjo liapsusas K. Benzemai kainuos „Auksinį batelį“?

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienį Salvadore sužaistose pasaulio futbolo čempionato antrojo turo rungtynėse prancūzai net 5:2 sutriuškino Šveicarijos atstovus ir užsitikrino pirmą vietą E grupėje.

Penktadienį Salvadore sužaistose pasaulio futbolo čempionato antrojo turo rungtynėse prancūzai net 5:2 sutriuškino Šveicarijos atstovus ir užsitikrino pirmą vietą E grupėje.

Tačiau mačo rezultatas Prancūzijos rinktinės naudai galėjo ir, ko gero, turėjo būti didesnis: likus žaisti mažiau nei 10 min. prancūzai pirmavo 5:0, tačiau tada praleido du kvailokus įvarčius.

Maža to, 32 min. Karimas Benzema dar nerealizavo 11 metrų baudinio, o pirmas prie kamuolio prišokęs Mathieu Valbuena sukirto jį į tuščių vartų skersinį. Galiausiai paskutinėmis pridėto laiko akimirkomis, 93 min., K. Benzema puikiu smūgiu dar sykį privertė kamuolį iš savo vartų tinklo painioti bejėgį Diego Benaglio, bet, pastarojo laimei, arbitras Bjoernas Kuipersas įvarčio nebeįskaitė, nes, anot jo, dvikovos laikas jau buvo ištiksėjęs.

Šio teisėjo sprendimo iš pradžių nesuprato nei pats K. Benzema, nei jo komandos draugai, nei treneris Didier Deschampsas, kurie sveikino vieni kitus su dar vienu tiksliu smūgiu.

Sutrikę buvo ir TV komentatoriai, kurie ne iškart suvokė, kad B. Kuipersas sumanė nutraukė rungtynes per pačią  prancūzų atakos kulminaciją.

Nors galutinei Prancūzijos futbolininkų pergalei šis kuriozinis epizodas didesnės įtakos neturėjo, jis gali brangiai kainuoti K. Benzemai, kuriam tai būtų buvęs jau ketvirtas įvartis šiame čempionate. Prancūzas būtų tapęs gana tvirtu snaiperio sąrašo lyderiu, nes jo sąskaitoje – dar ir du rezultatyvūs perdavimai, kurie tampa itin svarbiu veiksniu, jei vienas ar keli žaidėjai pelno po vienodai įvarčių.

Šiuo metu realiausi pretendentai į planetos pirmenybių „Auksinį batelį“, be minėto K. Benzemos, yra vokietis Thomas Muelleris, olandai Arjenas Robbenas ir Robinas van Persie bei ekvadorietis Enneris Valencia, pasižymėję po tris kartus.

Beje, tai – ne vienintelis B. Kuiperso liapsusas penktadienio rungtynėse: 7 min. jis nesiryžo skirti nė geltonos kortelės varžovą Steve'ą von Bergeną smūgiu koja į veidą nokautavusiam ir traumavusiam Olivier Giroud.

Šveicarų gynėjui pasipylė kraujas ir jis buvo nugabentas į artimiausią ligoninę, kur jam nustatytas skruostikaulio lūžis ir akiduobės sužeidimas.

Likimo ironija: nelaimėlį pakeitęs Philippe'as Senderosas darė vieną klaidą po kitos, o kojas galvos aukštyje kilojęs O. Giroudas tapo pirmojo prancūzų įvarčio autoriumi.

S. von Bergenui šis čempionatas veikiausiai jau baigtas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi