Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Pasaulio ralio čempionato etape Lenkijoje ir Lietuvoje – 71 ekipažas

ELTA 2015.02.12 21:38

Birželio 26–29 dienomis Lenkijoje ir Lietuvoje vyksiančiame septintajame pasaulio ralio čempionato etape – 71-ajame Lenkijos ralyje – dalyvaus 71 ekipažas, kurį sudaro pilotai ir šturmanai iš 36 šalių.

Birželio 26–29 dienomis Lenkijoje ir Lietuvoje vyksiančiame septintajame pasaulio ralio čempionato etape – 71-ajame Lenkijos ralyje – dalyvaus 71 ekipažas, kurį sudaro pilotai ir šturmanai iš 36 šalių.

Lietuvai atstovaus trys ekipažai: Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas („Mitsubishi Lancer EVO X“), Dainius Matijošaitis ir Mindaugas Čepulis („Mitsubishi Lancer EVO X“) ir Jonas Pipiras ir Ramūnas Babachinas („Škoda Fabia“).

Lenkijos ralį sudarys 24 greičio ruožai, kurių bendras ilgis – 362,5 km. Lietuvoje pasaulio ralio meistrai lenktyniaus penktadienį Druskininkų apylinkėse. Mūsų šalyje lenktynininkai po du kartus įveiks Kapčiamiesčio ir Margionių ruožus (89,16 km).

Paties aukščiausio rango ralio varžybos mūsų šalyje vyks pirmą kartą.

„Tai – istorinis įvykis Lietuvai. Smagu, kad mūsų šalį pamatys labai daug žmonių visame pasaulyje. Tikiuosi, kad šios lenktynės pakels varžybų organizavimą Lietuvoje į aukštesnį lygį“, – penktadienį spaudos konferencijoje teigė Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentas Gintaras Furmanavičius.

2009 metais pasaulio ralio čempionato etape Lenkijoje V. Švedas absoliučioje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą, o N4 klasėje buvo ketvirtas.

„Džiaugiuosi, kad man teko galimybė atstovauti tokiai nedidelei šaliai tokiame dideliame renginyje. Kai prieš penkerius metus dalyvavau Lenkijos ralyje, galėjau tik pasvajoti, jog dalis pasaulio čempionato kada nors vyks ir Lietuvoje. Dar ir dabar tai atrodo kaip miražas, nesitiki, kad „Formulei-1“ prilygstančios varžybos rengiamos Lietuvoje. Nei Rusija, nei Kinija, nei JAV tokių varžybų neturi“, – sakė lenktynininkas V. Švedas.

Daugkartinis Lietuvos čempionas teigė, kad pasaulio čempionato etape stengsis pasirodyti kuo geriau. „Sieksime išnaudoti visą potencialą, kurio turime gana daug. Sunku iššokti aukščiau savo galimybių ir konkuruoti su dešimčia kartų brangesnius automobilius vairuojančiais lenktynininkais, bet stengsimės“, – pažymėjo V. Švedas.

Šturmanai M. Čepulis ir R. Babachinas sakė, kad pagrindinis jų ekipažų tikslas – pasiekti ralio finišą.

„Didelių tikslų nekeliame. Juk tokio rango varžybose dalyvausime pirmą kartą. Svarbiausia – finišuoti. Laukia didžiulis iššūkis, bandysime išgyventi“, – teigė M. Čepulis.

„Bus sunku, bet tikimės nesugadinti automobilio ir finišuoti“, – sakė R. Babachinas.

Varžybų dalyvių ir žiūrovų saugumu Lietuvoje rūpinsis 360 žmonių, o iš viso prie varžybų vykdymo prisidės 700 asmenų.

Lenkijos ralio greičio ruožuose Lietuvoje bus įrengtos septynios žiūrovų zonos. „Vieną pasaulio čempionato greičio ruožą stebi nuo 5 iki 25 tūkstančių žiūrovų. Kaip bus Lietuvoje, sunku prognozuoti. Tikimės, kad atvyks nemažai ralio gerbėjų iš užsienio“, – sakė Viešosios įstaigos „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ direktorius Algis Poteliūnas.

Pasaulio ralio čempionate po šešių etapų pirmauja nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Sebastienas Ogier (138 tšk.). Antrąją vietą užima suomis Jaris-Mattis Latvala (105 tšk.), o trečiąją – norvegas Madsas Ostbergas (66 tšk.).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi