Sportas

2012.09.13 17:25

Olimpiečių treneriai palaiko LTOK prezidentą A. Poviliūną

ELTA2012.09.13 17:25

Lietuvos olimpiečių treneriai palaiko kadenciją baigiantį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentą Artūrą Poviliūną. Ketvirtadienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), surengtoje spaudos konferencijoje treneriai negailėjo gerų žodžių LTOK vadovui ir siūlė negriauti mechanizmo, kuris gerai dirba.  

Lietuvos olimpiečių treneriai palaiko kadenciją baigiantį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentą Artūrą Poviliūną. Ketvirtadienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), surengtoje spaudos konferencijoje treneriai negailėjo gerų žodžių LTOK vadovui ir siūlė negriauti mechanizmo, kuris gerai dirba.

61-erių metų A. Poviliūnas LTOK prezidento pareigas eina nuo pat organizacijos atkūrimo pradžios – 1988 metų gruodžio 11 dienos.

LTOK Generalinės asamblėjos ataskaitų ir rinkimų sesijos vyks spalio 12 dieną Vilniuje, „Karolinos“  viešbučio konferencijų centre. Tarp kandidatų į LTOK prezidento postą minimi dukart olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna ir Sidnėjaus olimpinė čempionė šaulė Daina Gudzinevičiūtė.

„Siekiama nuversti A. Poviliūną, nors jis ir gerai dirba. Motyvuojama tuo, kad per ilgai užsisėdėjo savo poste. Kalbama, kad LTOK dirba neskaidriai, tačiau juk tai galima lengvai patikrinti, – sakė Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas, ėjikų treneris Kastytis Pavilonis. – Tarp pretendentų į LTOK prezidento postą yra ir V. Alekna, tačiau jam dar per anksti į šias pareigas. Kaip sportininkas, jis – gyva legenda, ir mes be dvejonių pasirašytume projektą, kad jam dar gyvam esant būtų pastatytas paminklas, tačiau, mūsų manymu, jam trūksta patirties, kad galėtų tapti LTOK vadovu. Tiesa, pirmiausia norėtume su juo susitikti ir pasikalbėti“.

Pasak K. Pavilonio, Lietuvos trenerių profsąjunga yra parengusi kreipimąsi dėl LTOK prezidento rinkimų, tačiau jį paskelbs vėliau.

„Treneriu dirbu nuo 1954 metų, 53 metus vykdžiau pedagoginę veiklą. Man jau 80 metų ant nosies, gal ir aš jau užsisėdėjau plaukimo federacijoje, tačiau vis dar stengiuosi dirbti. Juk gerai atliekamas darbas ne nuo metų priklauso, – kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentas Algimantas Juozaitis. – Su A. Poviliūnu visada rasdavome bendrą kalbą, sulaukdavome paramos. Kai mūsų olimpinė čempionė Rūta Meilutytė išvyko gyventi ir mokytis į Angliją, LTOK net nedvejodamas pernai sumokėjo už jos mokslus privačiame koledže“.

Londono olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojusio boksininko Evaldo Petrausko treneris Vladimiras Bajevas apgailestavo, kad siekiama sugriauti struktūrą, kuri gerai dirba.

„Iškovojome Lietuvai olimpinį bokso medalį po 44 metų pertraukos. Norėjome tuo džiaugtis, tačiau grįžęs iš olimpinių žaidynių, pamačiau daug purvo. Mane dėl LTOK veiklos Antikorupcinė komisija kvietė pasiaiškinti į Seimą. Siekiama viską versti, griauti, tačiau nieko konstruktyvaus nepasiūloma. Pavyzdžiui, jei dabar atleistume visus sėkmingai dirbančius geriausius trenerius, kas būtų?“, – klausė V. Bajevas.

Kalbėdami apie pasirengimą Londono olimpinėms žaidynėms, treneriai teigė, kad sportininkams buvo sudarytos puikios sąlygos.

„Nežinau, kaip buvo kitose federacijose, tačiau boksininkai pasirengimui Londono olimpiadai gavo viską, ko reikėjo, – teigė V. Bajevas. – Prieš žaidynes sakiau, kad su šita komanda – E. Petrausku ir Egidijumi Kavaliausku – galime iškovoti olimpinį medalį. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse bus dar geresnės perspektyvos, nes ateina jauna, talentinga karta“.

„Pasirengimo olimpinėms žaidynėms pliusai – buvo padidintos sportininkų stipendijos, prie pasirengimo prisidėjo Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC), LTOK, federacijos, rėmėjai, savivaldybės. Savivaldybių vaidmuo dažnai nutylimas, tačiau jos, o ne federacijos, moka atlyginimus treneriams, – kalbėjo Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas K. Pavilonis. – Tiesa, neturime stadionų, baseinų, tačiau sporto bazių situacija po truputį gerėja. Už sporto infrastruktūrą yra atsakingi Seimas ir Vyriausybė, o ne sporto vadovai. Juk Vyriausybė sprendžia, kiek pinigų skirti sportui ir skiria finansavimą sporto bazėms, todėl kaltinti sporto organizacijų vadovus neteisinga“.

K. Pavilonis apgailestavo, kad spaudos konferencijoje negalėjo dalyvauti visi olimpiečių treneriai, nes sezonas dar nesibaigė ir atletai dalyvauja varžybose.

Lietuvos trenerių profsąjungai nerimą kelia ir tai, kad žadama mažinti trenerių atlyginimus. K. Pavilonio teigimu, jei taip įvyktų, galima tikėtis trenerių protestų ir piketų. Be to, profsąjunga sieks, kad kitais metais sporto biudžetas nebūtų mažinamas.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt