Sportas

2015.09.08 13:45

Naujasis „Lietuvos ryto“ treneris: „Šūkausiu mažiau, bet tyleniu netapsiu“

Vaidas Čeponis, 15min.lt2015.09.08 13:45

Kitą sezoną Vilniaus „Lietuvos ryte“ tikrai nežais Renaldas Seibutis, Juanas Palaciosas, Omaras Cookas. Tai interviu portalui 15min.lt atskleidė naujasis sostinės klubo treneris Virginijus Šeškus.

Kitą sezoną Vilniaus „Lietuvos ryte“ tikrai nežais Renaldas Seibutis, Juanas Palaciosas, Omaras Cookas. Tai interviu portalui 15min.lt atskleidė naujasis sostinės klubo treneris Virginijus Šeškus.

Jis taip pat teigė, kad norėtų suburti komandą vien iš lietuvių: „Yra maža tikimybė, kad liks Stevanas Jelovacas ir Zabianas Dowdellas. Tačiau aš linkstu prie to, kad jų vietą užimtų mūsų šalies krepšininkai“.

Dirbdamas Vilniuje V. Šeškus žada labiau tramdyti emocijas. „Jos kartais trukdo priimti teisingus sprendimus. Tačiau tikrai netapsiu flegmatišku tyleniu“.

– Prienuose jus visi dievino, buvote karalius, šiame mieste turbūt galėjote dirbti iki gyvos galvos. Kodėl priėmėte „Lietuvos ryto“ pasiūlymą? Gal ir dėl finansinių priežasčių, nes anksčiau skundėtės, kad Prienų klube dirbate beveik už dyką?

– Tikrai lėmė ne finansinės sąlygos. Noriu išbandyti save aukštesniame lygyje, noriu naujų iššūkių, noriu pažiūrėti, ko esu vertas. Būtų kvaila nepasinaudoti tokiu šansu, kurio ateity gal ir nebus. Kad žmogus iš mažo miestelio ateitų treniruoti tokį garsų klubą, pasitaiko labai retai. Mano perėjimą galbūt būtų galima sulyginti su Vlado Garasto istorija, kai šis treneris iš Biržų persikėlė į Kauną.

– Vilniaus klubo vadovai dažnai keičia trenerius? Nebijote, kad po kelių mėnesių ar gal net savaičių būsite išvarytas?

– Nebijau. Jei greitai atleis, bus aišku, kad aukštesniame lygyje man dirbti dar per sudėtinga. Tačiau aš pasitikiu savo jėgomis ir tikiu, kad būsiu naudingas komandai.

– Ar ir toliau per rungtynes taip garsiai šūkausite kaip Prienuose, įterpdamas keiksmažodžių?

– Reikės šiek tiek sutramdyti emocijas, nes jos kartais trukdo priimti teisingus sprendimus. Tačiau tikrai netapsiu flegmatišku tyleniu.

– Pastaruoju metu Vilniaus komandą iš esmės komplektuodavo vienas klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas. Ar jis leis jums prisidėti prie ekipos būrimo?

– Taip, komandą daugiausia komplektuojame dviese. Klubo prezidentas įsiklauso į mano nuomonę.

– Kitą sezoną „Lietuvos rytas“ žada būti lietuviška komanda. Ar realu, kad vien su lietuviais galima versti kalnus?

– Galima, tačiau dalis Lietuvos krepšininkų yra labai brangūs ir mums neįperkami. Jei nepavyks tinkamai susikomplektuoti vien su lietuviais, bus vienas kitas legionierius.

– Kokių naujų veidų bus ekipoje? Ar tiesa, kad vyksta derybos su tokiais potencialiais naujokais, kaip Donatas Zavackas, Laimonas Kisielius, Artūras Valeika, Mindaugas Lukauskis, Adas Juškevičius, Augustas Pečiukevičius, Deividas Dulkys, Egidijus Dimša?

– Taip, su kai kuriais iš jų kalbama, su kai kuriais dar nebuvo bendrauta, bet šie žaidėjai yra mūsų akiratyje.

– Teko girdėti, kad Deividas Gailius yra per brangus?

– Taip, jo kaina labai pakilo po žaidimo Liublianos „Union Olimpija“ komandoje.

– Kurių žaidėjų tikrai neliks?

– Renaldo Seibučio, Juano Palacioso, Omaro Cooko. Jie labai geri krepšininkai, bet brangūs. Klube turėtų likti Martynas Gecevičius, Antanas Kavaliauskas, Gediminas Orelikas, Eimantas Bendžius, Edvinas Šeškus, tikimės, kad iš Pasvalio grįš Dovydas Redikas. Labai noriu, kad toliau komandai atstovautų Darius Songaila. Dar neaišku, ar toliau žais Steponas Babrauskas, Tautvydas Lydeka.

Jei nepavyks geros komandos suburti vien iš lietuvių, yra maža tikimybė, kad liks Stevanas Jelovacas ir Zabianas Dowdellas. Tačiau aš linkstu prie to, kad jų vietą užimtų mūsų šalies krepšininkai.

– Kas bus jūsų asistentai?

– Noriu, kad liktų Arvydas Gronskis, nors kažkas paskelbė, kad jis palieka klubą. Arvydas man būtų labai naudingas. Jis „Lietuvos ryte“ dirbo gal su 20-čia trenerių. Kitas asistentas dar neaiškus.

– Kokius tikslus jums kelia klubo vadovai?

– Apie tai dar konkrečiai nekalbėjome, bet, manau, kad tikslai bus aukšti, nors komandos biudžetas ir sumažės.

– Kokios pagrindinės priežastys, lėmusios Vilniaus ekipos fiasko 2013–2014 metų sezone?

– Nenoriu kritikuoti kitų trenerių. Manau, kad sezono pabaigoje daugelis krepšininkų buvo išsekę. Nereikėjo ilgai laikyti aikštėje pagrindinių žaidėjų ne itin svarbiose LKL rungtynėse. „Lietuvos rytas“ pagal sudėtį turėjo tapti LKL čempionu. Vilniečiai sužaidė daugiau gerų rungtynių nei „Žalgiris“, bet kauniečiai sugebėjo geriau pasirengti lemiamiems mačams.

– Ar „Lietuvos rytas“ vėl žais VTB Jungtinėje lygoje?

– Dar nenusprendėme.

– Ar yra tikimybė, kad gausite vardinį kvietimą į Eurolygos atrankos turnyrą?

– Tikėsimės, kas sulauksime tokio kvietimo. Būtų naudinga pažaisti tose varžybose, nors iškopti į Eurolygą ir būtų labai sudėtinga.

– Kai kurie krepšinio specialistai, nemažai sirgalių teigia, kad V.Šeškus propaguoja labai paprastą, netgi primityvų krepšinį.

– Tegul sau kalba. Esu įsitikinęs, kad taip nėra. Šį sezoną turėjome aštuonis derinius, o kiekvienas jų dar turi įvairių variantų. Tikrai negrindėme žaidimo vien tritaškiais metimais. Tiesa, mano kredo – laisvas žaidėjas turi atakuoti krepšį ir turi teisę nutraukti derinį. Pavyzdžiui, man krito į akis, kad taiklią ranką turintis G.Orelikas šį sezoną dažnai nemesdavo net ir nedengiamas.

– O kaip jums su anglų kalba?

– Nėra taip, kad visiškai nekalbėčiau angliškai. Krepšinio terminus žinau. Intensyviai tobulinsiu anglų kalbos žinias.

– Ar nesibaiminate, kad kai grįšite į Prienus, per rungtynes jus apmėtys kiaušiniais.

– Na, kiaušiniais gal neapmėtys (juokiasi). Manau, mane palaiko apie 70 proc. prieniškių. Jie suvokia, kad kaimelio treneriui reikia išnaudoti galimybę patreniruoti tokio aukšto lygio klubą kaip „Lietuvos rytas“. Mano žingsnį teigiamai įvertino ir klubo prezidentas Naglis Jaruševičius, ir direktorius Aurimas Bartuška. Galbūt kažkada ir grįšiu į Prienus. Juk šiame miestelyje krepšiniui kaip žaidėjas ir treneris atidaviau apie 25 metus.

– Be jūsų Prienų komanda gali sužlugti. Juk jūs sėkmingai ieškojote rėmėjų klubui.

– Nesužlugs. Tikiu, kad A. Bartuška ir kiti krepšinio entuziastai rankų nenuleis. Turbūt keisis klubo prezidentas, nes Naglis jaučiasi pavargęs, tačiau ekipa išliks. Žinoma, sudėtis tikriausiai bus silpnesnė nei šį sezoną.