Sportas

2015.02.12 21:38

Mirė F-1 saugumo pionierius

f-1.lt 2015.02.12 21:38

Mirė beveik tris dešimtmečius pagrindiniu „Formulės-1“ gydytoju ir medikų komandos vadovu dirbęs prof. Sidas Watkinsas.  

Mirė beveik tris dešimtmečius pagrindiniu „Formulės-1“ gydytoju ir medikų komandos vadovu dirbęs Sidas Watkinsas.

Britas vertinamas už savo išskirtinį indėlį į sporto saugumą ir greitą bei efektyvų reagavimą šiurpiausių incidentų atvejais, be to, prisimenamas ir dėl savo humoro jausmo, rašo portalas f-1.lt

„Būtent Sidas Watkinsas išgelbėjo mano gyvybę Imoloje 94-aisiais. Puikus žmogus, visada laimingas... Ačiū už viską, ką jūs padarėte mūsų, lenktynininkų, labui. Ilsėkitės ramybėje“, – taip mirusį gydytoją palydėjo Rubensas Barrichello, vos likęs gyvas po juodojo „Formulei-1“ 1994 m. San Marino GP lenktynių savaitgalio metu patirtos avarijos.

„Šiandien autosporto pasaulis prarado vieną savo didžiųjų asmenybių. Ne, jis buvo ne lenktynininkas. Ne, jis buvo ne inžinierius. Ne, jis nekūrė bolidų. Jis buvo gydytojas ir tikriausiai teisinga pasakyti, kad jis padarė daugiau nei bet kas kitas, kad per daugelį metų „Formulė-1“ taptų tokia saugi, kokia yra dabar“, – antrino ilgametis „McLaren“ komandos vadovas Ronas Dennisas.

„Daug dabartinių ir buvusių lenktynininkų yra skolingi savo gyvybes už jo kruopštų ir profesionalų darbą, kuriuo saugumo lygis buvo pakeltas taip aukštai, kad dabartiniai pilotai jį laiko savaime suprantamu.“

S. Watkinsas pagrindiniu „Formulės-1“ gydytoju tapo 1978 m., kai po garsaus lenktynininko Ronnie Petersono žūties buvo pakviestas dabartinio sporto komercijos teisių valdytojo Bernie Ecclestone`o. Vėliau medikas glaudžiai dirbo su Tarptautine automobilių federacija (FIA) ir iš savo pagrindinių pareigų pasitraukė tik 2004 m., vėliau ir toliau dirbdamas prie saugumo gerinimo projektų.