Sportas

2015.09.08 13:45

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pasirinko: komandą treniruos V. Šeškus

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Virginijus Šeškus stos prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos vairo. Su 47-erių krepšinio treneriu pasirašyta sutartis sezonui paliekant galimybę ją pratęsti dar metams.

Virginijus Šeškus stos prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos vairo. Su 47-erių krepšinio treneriu pasirašyta sutartis sezonui paliekant galimybę ją pratęsti dar metams.

„Man, treneriui iš provincijos, kvietimas dirbti „Lietuvos ryte“ – nepaprastas įvertinimas. Priimu tai kaip iššūkį ir padarysiu viską, kad pateisinčiau su manimi siejamas Vilniaus klubo viltis“, – lrytas. lt sakė V. Šeškus.

Visą savo ligšiolinę karjerą jis dirbo Prienuose. Per penketą pastarųjų metų šio miesto ekipa, nepasižyminti didžiuliu biudžetu, tapo viena stipriausių Lietuvoje.

„Akivaizdu, kad krepšinis keičiasi – tradicinis, sisteminis žaidimo braižas užleidžia vietą universalumui, kai bet kuris krepšininkas aikštėje gali atlikti pačias įvairiausias užduotis, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas. – Būtent tokio tipo klubai dominuoja aukščiausiame lygyje: Eurolygoje – Tel Avivo „Maccabi“, NBA – „San Antonio Spurs“. V. Šeškus turi savitą braižą, ir jis padarė Prienų komandą – žinoma, žemesniame lygyje – savotišku tokių klubų modeliu.“

Anot G. Vainausko, V. Šeškus jau sukaupė pakankamai patirties ir atėjo laikas, kai specialistui tenka apsispręsti: ar toliau ir galbūt visam laikui likti Prienuose, ar mėginti pereiti į aukštesnį lygį.

„Kaip treneris jis yra daugelio dalykų Lietuvoje pionierius, išbandęs savo žaidimo modelį konkrečiose situacijose. Juo žaidėjai tiki ir pasitiki, – sakė „Lietuvos ryto“ klubo prezidentas. – V. Šeškus man primena Rimą Kurtinaitį, kai šis 2008-aisiais atėjo į „Lietuvos rytą“ ir atvedė komandą į didžiausias pergales.“

Kitą sezoną Vilniaus klubas planuoja verstis mažesniu biudžetu nei įprasta, bet ambicingų siekių neatsisako.

„Tikiu, kad su naujojo trenerio noru, entuziazmu pavyks ir be didelių pinigų suburti komandą, trokštančią ir galinčią kovoti su bet kuriuo varžovu, – kalbėjo G. Vainauskas. – V. Šeškus – sėkmingas treneris, o būtent sėkmės labiausiai trūko „Lietuvos rytui“ pastaraisiais sezonais. Viliuosi, kad su nauju treneriu į Vilnių grįš ir sėkmė.“