Naujienų srautas

Sportas2014.06.16 10:00

Lietuvos pasienį per pustrečios paros apvažiavo rekordinė visureigių virtinė

BNS 2014.06.16 10:00

Geležinės kantrybės ir ištvermės iš dalyvių pareikalavęs bekelės maratonas „4x4 Perimetras 2014“ šeštadienį vakare finišavo Druskininkuose. Per pustrečios paros visą šalį jos perimetru apvažiavo rekordinis visureigių skaičius – net 19 ekipažų iš 24 startavusiųjų.

Geležinės kantrybės ir ištvermės iš dalyvių pareikalavęs bekelės maratonas „4x4 Perimetras 2014“ šeštadienį vakare finišavo Druskininkuose. Per pustrečios paros visą šalį jos perimetru apvažiavo rekordinis visureigių skaičius – net 19 ekipažų iš 24 startavusiųjų.

„Pamanysite, kad lenktynės lengvėja? Ne, tai jų dalyviai profesionalėja. Kitąmet bus dar geriau“, – šypsosi ketvirtą kartą vykusių varžybų organizatorius Gediminas Grigaitis.

Lenktynių nugalėtojais „Sport“ klasėje tapo pirmosios vietos taures pasidaliję du ekipažai: Vaidotas Paškevičius su Dariumi Danusu bei po avarijos gerokai apgadintu automobiliu finišo link judėję Algirdas Kazlauskas su Donatu Grikiečiu. Pastarieji paskutiniame greičio ruože Druskininkų apylinkių miškuose, išlūžus ratui, patyrė antrą avariją ir dešimtojo varžybų etapo nebaigė. Tačiau iki tol sukaupta persvara jiems užtikrino vietą tarp nugalėtojų.

„Po pernykščio debiuto šiose varžybose šiemet pasirinkome „Sport“ klasę, kur važiuoja automobiliai su saugos lankais. Greičio ruožuose galėjome važiuoti neribotu greičiu ir taip įgyti patirties maratono tipo varžybose. Jos išties sunkios tiek fiziškai, psichologiškai, tiek technikos atžvilgiu. Varžovai tikrai stiprūs ir ambicingi, todėl, kovojant su jais, teko automobilį tikrąja to žodžio prasme tiesiog laužyti šokinėjant per dideles duobes, akmenis“, – apie savo pastangas siekiant pergalės pasakojo V. Paškevičius.

Vienintelis šiemet užsieniečių ekipažas – latviai Normundas Sturitis ir Aigaras Mizga – į tėvynę parveža jau trečią nugalėtojų taurę (2011 m. ir 2012 m. „4x4 Perimetro“ lenktynėse absoliučiais nugalėtojais tapo jų tėvynainiai). Šįkart kaimynai buvo nepralenkiami „Tourism“ klasėje. Džiaugdamiesi pasiekta pergale, svečiai neslėpė susižavėjimo lietuviškuoju Dakaru.

„Atvykome išbandyti, ką reiškia važiuoti beveik be sustojimo tris dienas ir apkeliauti aplink jūsų šalį. Pirmą varžybų dieną gedo automobilis, buvo sunku, bet paskutinė diena labai patiko – trasa išties įdomi. Latvijoje nieko panašaus nevyksta. Gaila, kad jau finišavome – važiuotume ir toliau, – sakė latvių ekipažo vairuotojas N. Sturitis, iki namų dar turėsiantis nuriedėti 600 kilometrų. – Kitąmet būtinai čia sugrįšime. Drauge su savimi atsivešime ir vertėją, nes vietomis buvo sudėtinga susiorientuoti, mat nekalbame lietuviškai.“

„Extreme“ klasės nugalėtojų laurus nuskynė Justino Pučio ir Valdemaro Milaševskio tandemas. Tuo metu dar prieš varžybų startą žadėjusios sudaryti varžovams konkurenciją lenktynininkės Sandra Česnulevičiūtė ir Erika Jočytė savo pažadą ištesėjo. Dailiosios lyties atstovės savojoje „Extreme“ klasėje tarp vienuolikos ekipažų liko tik per plauką nuo prizininkų trejeto.

„Sunkiausia buvo palaikyti tikslų vidutinį greitį ir nepažeisti taisyklių. Negalėjome nei atsilikti nuo varžovų, nei lėkti greičiau. Nors kartais tikrai norėjosi stipriau paspausti. Ypač ten, kur buvo nurodytas vos 10 km/val. greitis. Mano spidometras apskritai neturi tokios padalos. Teko mylias versti į kilometrus, daug skaičiuoti. Savo pasirodymą vertiname teigiamai – baudų neprisirinkome, nuo kitų stipriai neatsilikome, nors varžovai išties patyrę“, – savo įspūdžiais po varžybų dalijosi pustrečios paros vairavusi S. Česnulevičiūtė.

Savo pasirodymu lenktynėse patenkinta liko ir šturmanė E. Jočytė: „Smulkių klaidelių neišvengėme – vis tik žmogiškasis faktorius ir nuovargis veikia. Per pustrečios paros miegojau apytiksliai penkias valandas, bet užteko. Šypsausi, reiškia, viskas gerai. Savo tikslą įvykdėme – finišas pasiektas. Jei tik Sandra sutiks, kitąmet mes vėl čia važiuosime.“

Ketvirtus metus vykusio bekelės maratono „4x4 Perimetras“ dalyviai nuvažiavo daugiau kaip 2000 km. Tai ilgiausios trukmės ir distancijos lenktynės Lietuvoje. Varžybas sudarė šeši etapai. Kiekvienam jų įveikti buvo skirta po 10 valandų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi