Sportas

2014.06.15 10:25

Biatlonininkas T. Kaukėnas slides keičia į dviratį

LRT.lt 2014.06.15 10:25

Per plauką nuo olimpinio medalio Sočyje buvęs geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas šį sekmadienį save išbandys MTB dviračių maratono trasoje. Kartu su tūkstančiu varžovų Vilniuje jis stos prie starto linijos ir pedalus mins 63 kilometrus.

Per plauką nuo olimpinio medalio Sočyje buvęs geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas šį sekmadienį save išbandys MTB dviračių maratono trasoje. Kartu su tūkstančiu varžovų Vilniuje jis stos prie starto linijos ir pedalus mins 63 kilometrus.

„Taip atsitiko, kad viena mokomoji stovykla baigiasi, o sekmadienį bus kaip ir paskutinė stovyklos diena. Šios varžybos man bus kaip gera treniruotė arba kaip stovyklos akordas. Iš tikrųjų šiek tiek padėjau organizuojanti Druskininkų dviračių maratoną, pamačiau visą atmosferą, kurią buvau primiršęs, tas mane patraukė, tad nusprendžiau, kad norėčiau dalyvauti Vilniaus maratone. Pakalbėjau su treneriu, gavau palaiminimą, kad galiu išmėginti savo jėgas tarp dviratininkų, tad sekmadienį būsiu tame dideliame dviračių mėgėjų ir profesionalų būryje“, – pokalbį pradėjo T. Kaukėnas.

- 63 kilometrų distancija. Tai daug ar mažai biatlonininkui?

- Jei žiūrėtumėm pagal trasų įveikimo laiką, tai yra daugiau nei dvigubai ilgiau nei ilgiausia biatlono trasa, bet ne paslaptis, kad visi treniruojasi daugiau, kad įveiktų tą distanciją. Man tikrai nebus problema įveikti 63 kilometrus dviračiu, nes važiuojam ir gerokai ilgesnes atkarpas.

- Kodėl dviratis ir kodėl dviračių maratonas?

- Per žiemą slidės atsibosta, o vasarą dviratis yra puiki priemonė. Man labai patinka su dviračiu treniruotis – man vasarą tai nepakeičiama transporto priemonė. Lyginant su biatlonu, tai čia darbas yra visiškai kitoks, bet biatlonininkai treniruojasi su dviračiais. Ne išimtis ir aš. Mynimas yra kažkuo panašus į atsispyrimą slidėmis.

- Minėjai, kad tau tai bus treniruotė. Ar treniruočių metu sugebi tik dalyvauti, ar visada keli tikslą laimėti?

- Tikslo laimėti sau nekelsiu, nes aš esu biatlonininkas. Mano tikslas yra biatlonas, o šios varžybos bus paprasčiausias jėgų išbandymas. Aš žinau savo jėgas, tad varžysiuosi tik su pačiu savimi. Pabandysiu save įveikti.

- Po olimpinių žaidynių prabėgo nemažai laiko. Spėjai pailsėti?

- Vienas mėnuo buvo laisvesnis, be treniruočių stovyklų, be įtempto grafiko, be griežto režimo. Aišku, nebuvo taip, kad nieko neveikčiau, išskyrus gal tris dienas. Nuo gegužės prasidėjo aktyvesnis sportas. Reikia ruoštis sezonui.

***

Sekmadienį įvyksiantis MTB dviračių taurės etapas bus antrasis 2014 metais. Pirmąjį laimėjo Edgaras Kovaliovas (atstovaujantis „Rietumu-Delfin“ komandai), kuris 0:22 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį Martyną Utkiną („Top Team - Dviratis Tau“). Moterų grupės lyderė po pirmojo etapo yra Tatjana Kaliakina (FOCUS Vilnius).

Priminsime, kad lenktynės vyksta trijose kategorijose: laisvalaikio (21 km), mėgėjų (42 km) ir sporto (63 km).

Be Vilniaus etapo, laukia dar trys: Molėtai liepos 13 d., Ignalina rugpjūčio 17 d. ir finalinis etapas Anykščiuose rugsėjo 28 d.