Sportas

2015.09.08 13:45

Olandai nepadoriu rezultatu sutrypė pasaulio čempionę Ispaniją

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Penktadienį Brazilijos rytų mieste Salvadore vyko vienas labiausiai intriguojančių 2014 m. pasaulio futbolo čempionato pirmojo turo mačų – jame susitiko praėjusių pirmenybių finalininkės Ispanijos ir Olandijos rinktinės.

Ispanai ir olandai – ne tik B grupės ir apskritai vieni šių metų turnyro favoritų. Tačiau penktadienį atrodė kitaip: fantastiškai žaidusi Olandijos rinktinė laimėjo net 5:1 (1:1) ir su kaupu atkeršijo ispanams už apmaudžią nesėkmę 2010 m. finale Johanesburge, PAR.

Dvikovai teisėjavo italas Nicola Rizzoli. Jis jau 27 min. paskyrė itin diskutuotiną 11 metrų baudinį į olandų vartus ir Xabi Alonso išvedė ispanus į priekį – 1:0. Tačiau ši neteisybė tik pažadino Olandijos futbolininkus ir Robinas van Persie 44 min. tobulu smūgiu galva išlygino rezultatą – 1:1.

Kaip parodė tolesni įvykiai, tai buvo tik pradžia: du Arjeno Robbeno, vienas Stefano de Vrijaus ir dar vienas R. van Persie įvarčiai tiesiog sugniuždė pasaulio čempionus – 5:1, kuriems beliko džiaugtis tuo, kad jų varžovai neišnaudojo dar kelių gerų progų.

Rungtynių įrašą žiūrėkite čia.

LRT – oficialus pasaulio futbolo čempionato transliuotojas. Rungtynes galite tiesiogiai stebėti per LRT televiziją, raiškiosios televizijos kanalą LRT HD, LRT Kultūrą bei portale LRT.lt (tik Lietuvos teritorijoje).