Sportas

2014.06.13 13:34

Biatlonininkė D. Rasimovičiūtė nusprendė baigti karjerą

ELTA2014.06.13 13:34

Ketverių olimpinių žaidynių dalyvė, dukart Europos vicečempionė biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė nusprendė baigti sportininkės karjerą, praneša Lietuvos biatlono federacija.

Ketverių olimpinių žaidynių dalyvė, dukart Europos vicečempionė biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė nusprendė baigti sportininkės karjerą, praneša Lietuvos biatlono federacija.

„Nebesportuoju. Sunku dabar pasakyti, ar grįšiu į sportą. Gyvenimas toks dalykas, kad niekada negalima sakyti niekada. Manau, jog mano amžius dar leistų grįžti. Aš judu dėl savęs, treniruojuosi, nes tai yra mano gyvenimas“, – sakė 30-metė D. Rasimovičiūtė.

Biatlonininkė neslėpė, kad pagrindinė sportinės karjeros pabaigos priežastis – pablogėjusi finansinė situacija. Jai nebėra mokama olimpinė solidarumo stipendija bei valstybės skiriama stipendija už 2010 metais iškovotus Europos čempionato medalius.

„Jeigu man būtų 20 metų, tada žiūrėčiau iš kitos pusės – žiūrėčiau į ateitį, ne į vienerius metus. Būtent tą aš ir dariau būdama jaunesnė, bet dabar mano mintys sukasi apie šeimą. Tiesiog atėjo toks laikas, kai reikėjo idealių sąlygų, kad dar treniruočiausi, – kalbėjo biatlonininkė. – Viskas labai keista, viskas nauja, dabar gyvenu visai kitą gyvenimą, nėra skubėjimo, griežto darbo grafiko“.

Tuo metu kiti Lietuvos biatlonininkai – A komandos nariai Natalija Kočergina, Karolis Dombrovskis, Tomas Kaukėnas bei A komandos kandidatė artimiausiomis dienomis oficialiai Lietuvos piliete tapsianti iš Rusijos kilusi Natalija Paulauskaitė – jau trečią savaitę lieja prakaitą mokomojoje treniruočių stovykloje.

Sportininkai šiemet dirbs suskirstyti į A ir B komandas, kurios sudarytos atsižvelgiant į keliamus tikslus: A komandos nariai ruošis startams pasaulio taurės etapuose bei pasaulio čempionate, o B – Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės varžybose, pasaulio jaunimo pirmenybėse. Abiejų ekipų nariai, kuriems dar nėra 26 metų, taip pat startuos ir Europos čempionate.

A komandos treneriu ir toliau išliks D. Rasimovičiūtės širdies draugas latvis Ilmaras Bricis, o jam talkins Aurimas Bučelis. Praėjusį sezoną už šaudymą atsakingas treneris Olegas Maluhinas susiviliojęs geru darbo pasiūlymu Latvijoje grįžo į tėvynę. B ekipos strategu paskirtas Gintautas Černiauskas.

Svarbiausios vasaros sezono varžybos biatlonininkų laukia rugpjūčio 18-24 dienomis, kai Tiumenėje (Rusija) vyks pasaulio vasaros biatlono čempionatas.