Sportas

2012.09.11 15:21

Olimpinė čempionė R. Meilutytė nusitaikė į pasaulio rekordą

ELTA 2012.09.11 15:21

Londono olimpinių žaidynių herojė 15-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė po atostogų grįžusi į Plimutą (Anglija), kur ji su tėvu gyvena jau dvejus metus, iškart pradėjo rengtis naujiems startams.

Londono olimpinių žaidynių herojė 15-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė po atostogų grįžusi į Plimutą (Anglija), kur ji su tėvu gyvena jau dvejus metus, iškart pradėjo rengtis naujiems startams.

R. Meilutytės treneris britas Jonathanas Ruddas dienraščiui „Plymouth Herald“ teigė, kad dabar vienas iš lietuvės tikslų – pasaulio rekordas.

„Mes išsiaiškinome, ką ji nori pasiekti ir kokiais būdais darysime tai. Jos tikslas – pasaulio rekordas“, – sakė J. Ruddas.

Londono olimpinių žaidynių pusfinalyje R. Meilutytė 100 m krūtine nuplaukė per 1 min. 5,21 sek., pagerindama Europos rekordą. Lietuvę nuo pasaulio rekordo skyrė 0,76 sek.

100 m plaukimo krūtine planetos rekordas nuo 2009 metų rugpjūčio 7 dienos priklauso amerikietei Jessicai Hardy.

R. Meilutytė po atostogų Lietuvoje į Plimutą grįžo praėjusio trečiadienio popietę. Anot trenerio, jos kelionė į Plimutą užtruko 40 valandų, todėl ji buvo gana pavargusi. „Bet Rūta yra Rūta. Ji pusę šešių ryto jau buvo baseine“, – sakė J. Ruddas.

42-ejų metų treneris pažymėjo, kad Rūta nėra išpuikusi. „Nepagalvotumėte, kad ji yra olimpinė čempionė, grįžusi į mokyklą, – sakė J. Ruddas. – Ji nedemonstruoja savo medalio visur – iš tikrųjų, aš net nemanau, kad ji atsinešė jį į mokyklą. Medalio ji neparodė ir klube. Dėl to visi šiek tiek nusivylė.“

J. Ruddas prisipažino, kad prisiminimams apie olimpines žaidynes jie skyrė nedaug laiko. „Pasak Rūtos, tai padaryta, tai praėjo, ačiū visiems už palaikymą, o dabar gyvenkime toliau“, – teigė treneris.

„Tai buvo panašu į trumpą apsilankymą Disneilende, tačiau Plimute realybė grįžo ir viskas stojo į įprastas vėžes“, – sakė J. Ruddas.  

Savaitgalį sporto aistruoliai turėjo galimybę pamatyti R. Meilutytės plaukimą atvirame vandenyje, kai ji ir kiti „Plymouth Leander“ klubo nariai dalyvavo „Ecover Blue Mile“ renginyje.