Sportas

2015.09.08 13:45

Bus atidaryta pasaulio futbolo fiesta

Marius Andrijauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2015.09.08 13:45

Ketvirtadienio vakarą Brazilijoje prasideda 20-tasis pasaulio futbolo čempionatas. Nepaisant vietos gyentojų protestų dėl milžiniškų išlaidų infrastruktūrai, rengėjai teigia, kad pirmenybėms pasirengta tinkamai.

Ketvirtadienio vakarą Brazilijoje prasideda 20-tasis pasaulio futbolo čempionatas. Nepaisant vietos gyentojų protestų dėl milžiniškų išlaidų infrastruktūrai, rengėjai teigia, kad pirmenybėms pasirengta tinkamai.

Rungtynės bus žaidžiamos 12-oje didžiausios Pietų Amerikos valstybės miestų. Čempionatą San Paule pradės Brazilijos ir Kroatijos rinktinės, dvi pajėgiausios turnyro komandos liepos 13 dieną žais finale Rio de Žaneire.

Pasaulio futbolo čempionatą brazilai rengia antrą kartą – po 64-erių metų pertraukos. Pasirengimą pirmenybėms lydėjo kritika ir aukų pareikalavę protestai dėl lėtos infrastruktūros objektų statybos ir išlaidų čempionatui.

Rengėjai tikina, kad visos investuotos lėšos astipirks, nes infrastruktūra liks brazilams. Pirmą kartą pasaulio čempionate bus naudojama vartų linijos technologija, teisėjams ji padės išvengti kritikos dėl įskaitytų arba neįskaitytų įvarčių.

Pasaulio čempionato atidarymo rungtynes pirmieji žaidžia šeimininkai. Ketvirtadienį brazilų varžovai A grupėje bus Kroatijos futbolininkai. Brazilija iki šiol penkis kartus laimėjo pasaulio čempionatą, ji viena favoričių perimti ispanų prieš ketverius metus Pietų Afrikos Respublikoje laimėtą taurę.

Iš 32 pretendentų liepos 13 vakarą liks tik du finalininkai, kurie susitiks Rio de Žaneire.

Rio de Žaneiro oro uostai streikuoja

Rio de Žaneiro oro uosto darbuotojai teigia ketvirtadienį – pasaulio futbolo čempionato pradžios dieną – rengiantys 24 valandų streiką. Apie tai praneša laikraštis „The New York Times“.

Šalies miestus drebina jau ne vienas streikas, nes rimtesnių veiksmų profesinės sąjungos imasi kaip tik tada, kai šalies vyriausybė kovoja ir su kitomis rimtomis problemomis.

Rio de Žaneiro tarptautiniame bei dar dviejose vietos oro uostuose dirbantys asmenys teigia siekiantys geresnių darbo sąlygų ir naujų sutarčių su valdžia dėl atlyginimų.

Kol kas nėra aišku, kaip streikas paveiks oro uosto darbą ir tūkstančių į miestą plūstančių turistų aptarnavimą. Profesinių sąjungų pareigūnai teigia, kad 80 proc. oro uostų personalo dirbs ir toliau, likusi dalis savo darbo vietas apleis, nurodo Brazilijos žiniasklaida.

Dar birželio 9 d. San Paulo miesto metro darbuotojai streiką, reikalaudami didesnių atlyginimų, tęsė, tačiau vėliau buvo nubalsuota veiksmus nutraukti.

Pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12–liepos 13 dienomis. Visas 64 čempionato rungtynes tiesiogiai rodys LRT: 56 rungtynės bus transliuojamos per LRT televiziją ir raiškiosios televizijos kanalą LRT HD, 8 – per LRT Kultūros kanalą. Visas rungtynes bus galima stebėti ir internetu (tik Lietuvos teritorijoje).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.