2015.02.12 21:38

A. Murray`us laimėjo savo pirmąjį „Grand Slam“ turnyrą

ELTA 2015.02.12 21:38

Niujorke vykusio atvirojo JAV teniso čempionato („US Open“), kurio prizų fondą sudaro 24,054 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo ketvirtoji pasaulio raketė 25-erių metų britas Andy`is Murray`us.

Didžiosios Britanijos tenisininkas finale pirmadienį 7:6 (12-10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 įveikė antrąją pasaulio raketę nugalėtojo titulą gynusį savo bendraamžį serbą Novaką Djokovičių.

Mačas truko 4 val. 54 min.

N. Džokovičius „US Open“ finale žaidė ketvirtąjį, o A. Murray`us – antrąjį kartą.

A. Murray`us tapo pirmuoju britu nuo 1936 metų, laimėjusiu „Grand Slam“ turnyrą. Prieš 76 metus Vimbldono ir „US Open“ turnyruose triumfavo Fredas Perry`is.

Už pergalę A. Murray`ui atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1,9 mln. dolerių premija. Pasaulio reitinge britas pakilo į trečiąją vietą. N. Džokovičius pelnė 1200 reitingo taškų ir 950 tūkst. dolerių.