Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

M. Mikutavičius: mano rinktinė beviltiška pastaruosius keliasdešimt metų

„Nuo vaikystės gyvenome tikėdami legenda, kad anglai yra futbolo išradėjai. Tėtis, pusbroliai sirgo už Anglijos rinktinę, jų futbolas mums buvo artimiausias. Juos bei brazilus šiame pasaulio futbolo čempionate ir palaikysiu“, – portalui LRT.lt kalbėjo dainininkas Marijonas Mikutavičius. 

„Nuo vaikystės gyvenome tikėdami legenda, kad anglai yra futbolo išradėjai. Tėtis, pusbroliai sirgo už Anglijos rinktinę, jų futbolas mums buvo artimiausias. Juos bei brazilus šiame pasaulio futbolo čempionate ir palaikysiu“, – portalui LRT.lt kalbėjo dainininkas Marijonas Mikutavičius. 

Jis teigia, jog laimėjimas Anglijos rinktinei būtų ir išėjimas į kitą etapą iš sunkios grupės – D grupėje, be anglų, varžysis Urugvajus, Kosta Rika bei Italija. „Jei jie sugebėtų aplenkti Urugvajų, tikiu, kad gali kažkas pavykti“, – viliasi M. Mikutavičius.

Kaip teigia pašnekovas, jam patinka pakankamai greitas, galbūt esą kartais primityvokas Anglijos rinktinės žaidimas. 

„Tame yra grožio, veržlios jėgos. Žinoma, tuomet, kai surenka pakankamai greitą komandą. [...] Man patinka brazilai dėl futbolo elegancijos, jų žaidime yra grakštumo, viskas techniška“, – komandų pasirinkimo motyvus vardija atlikėjas.

„Ar nenuvilia Anglijos rinktinės nesėkmės? Žinoma, bet kas būtum, jei visada palaikytum tik nugalėtojus? Bestuburis gyvuliukas? Sirgdamas už savo komandą patiri daugiau nusivylimo nei džiaugsmo.

Žinoma, norėčiau daugiau pergalių, galėčiau palaikyti ispanus ar vokiečius, galbūt italus, nes anglams ne tai, kad nesiseka, – jie yra beviltiški pastaruosius keliasdešimt metų. Bet, kaip jie dainuoja, „We still believe“ (liet. mes vis dar tikim)“, – savo mylimai rinktinei lieka ištikimas vienas ryškiausių Lietuvos dainininkų.

M. Mikutavičius teigia niekada nepalaikantis italų vienuolikės, o kai žaidžia kitos rinktinės, dažnai serga už silpnesnes komandas.

„Jei nežaidžia tavo mylima komanda, labiau palaikau vadinamąsias Trečiojo pasaulio ar Lotynų Amerikos šalis. Dažnai jos būna silpnesnės ar mažiau apmokamos, todėl esi laimingas, kai tos šalys gali džiaugtis.

Žinote, pavyzdžiui, Ispanija yra persivalgiusi pergalių, todėl galėtų duoti ir kitiems. Būtų kur kas mieliau, jei kažkas iš silpnesnių šalelių laimėtų ar joms kurį laiką sektųsi“, – pripažįsta M. Mikutavičius.

Pasaulio futbolo čempionatas, ketvirtadienį startuosiantis Brazilijoje, yra ilgas, todėl atlikėjas teigia, jog futbolo varžybas žiūrės įvairiose vietose – namuose, pas draugus ar mieste. „Tai pasaulio futbolo čempionatas! Jei „neužsilenksiu“, žiūrėsiu varžybų tiek, kiek tik turėsiu sveikatos ir laiko“, – vienos didžiausių futbolo švenčių laukia M. Mikutavičius.

Pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12 – liepos 13 dienomis. Visas 64 čempionato rungtynes tiesiogiai rodys LRT: 56 rungtynės bus transliuojamos per LRT televiziją ir raiškiosios televizijos kanalą LRT HD, 8 – per LRT Kultūros kanalą. Visas rungtynes bus galima stebėti ir internetu (tik Lietuvos teritorijoje).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi