Sportas

2012.09.10 19:42

Parolimpinio komiteto prezidentas V. Kvietkauskas: Lietuvos neįgaliųjų sportas ritasi žemyn

Pirmadienio pavakarę Lietuvos sportininkai grįžo iš Londono parolimpinių žaidynių. Šios žaidynės buvo pirmos, iš kurių lietuviai grįžo be medalių. Nepaisant to, Lietuvos delegaciją Vilniaus oro uoste sutiko būrys žurnalistų, orkestras ir du ministrai.

Pirmadienio pavakarę Lietuvos sportininkai grįžo iš Londono parolimpinių žaidynių. Šios žaidynės buvo pirmos, iš kurių lietuviai grįžo be medalių. Nepaisant to, Lietuvos delegaciją Vilniaus oro uoste sutiko būrys žurnalistų, orkestras ir du ministrai.

Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas teigė, kad didžiausias delegacijos nusivylimas buvo vienos iš geriausių pasaulio komandų – golbolo (aklųjų riedulio) rinktinės – užimta 4-a vieta.

Parolimpinio judėjimo vadovas taip pat paminėjo šuolininkės į tolį, pasaulio čempionės Ramunės Adomaitienės 4-ą vietą, jauno olimpiečio Mindaugo Biliaus, per treniruotes diską numetusio gerokai virš olimpinio rekordo, nesėkmę.

„Visos tos ketvirtos vietos yra geras pasiekimas Lietuvai, tačiau olimpiečiai buvo verti daugiau. Trūko labai nedaug iki medalių, bet mūsų rezultatai yra logiški. Pasaulio neįgaliųjų sportas tampa vis labiau profesionalesnis. Valstybės deda didelius pinigus ir susidomėjimas neįgaliųjų sportu vis didesnis. Londone visi bilietai į 80 tūkstančių vietų olimpinį stadioną buvo išpirkti“, – kalbėjo parolimpiečių delegacijos vadovas.

V. Kvietkauskas pažymėjo, kad parolimpiniame sporte medaliai nėra svarbiausias dalykas. Svarbiausia yra, kokias sąlygas valstybė suteikia neįgaliesiems sportuoti, suteikia galimybių atsiskleisti. Žurnalistų paklaustas, ar šis medalių „badas“ atskleidžia kokias nors neįgaliųjų sporto „ligas“, prezidentas prisipažino vieną – pinigus.

„Neįgaliųjų sportas Lietuvoje santykinai juda nuo kalno. Geriems rezultatams reikia pinigų. Tik golbolo treneris dirba už pinigus, visi kiti delegacijos nariai dirba visuomeniniais pagrindais. Jiems reikia mokėti atlyginimus, sportininkams reikia mokėti stipendijas, kad jie galėtų treniruotis, o po treniruočių pailsėti, atlikti reabilitaciją, o ne užsidirbti pragyvenimui. Vienas sporto departamento vadovų kalboje dėkojo sportininkams, gydytojams ir masažuotojams. Neturime mes masažuotojų. Iš kur? Bet reikia. Neįgalieji išeikvoja dar daugiau jėgų negu sveikieji“, – kalbėjo V. Kvietkauskas.

Tuo tarpu R. Adomaitienė neatrodė nusiminusi ar susirūpinusi. Po skaudaus eismo įvykio į neįgaliųjų sportą atėjusi moteris teigė, kad ta ketvirta vieta nėra labai jau skaudi: „Jei nepagerinsi asmeninio rekordo, gali nesitikėti medalio. Aš savo pagerinau, todėl galiu sakyti, kad padariau viską. Olimpiniame stadione nejaučiau jokios įtampos, jokio psichologinio spaudimo. Stadionas buvo labai gražūs, buvo labai jauku ir daugybė žmonių mojavo man“.

Žurnalistai užkalbino ir golbolo rinktinės trenerį Karolį Levicką. Jo auklėtiniai grupės varžybose Europos čempionus suomius įveikė rezultatu 10:0 ir treneris neslėpė kartėlio dėl užimtos ketvirtos vietos.

„Mūsų komandą būtų tenkinęs tik auksas. Aišku, Lietuvai gerai ir ta ketvirta vieta, bet mes esame nusivylę. Ypač vyriausiuoju turnyro teisėju suomiu. Aišku, jeigu būtume žaidę savo žaidimą, kaltų nereiktų ieškoti. Dabar kai kurie svarbiausi žaidėjai nesusitvarkė su įtampa. Kai jiems pradėjo nesisekti, mes nesugebėjome reabilituotis“, – sakė K. Levickas.

Faktai:

* Žaidynėse varžėsi beveik 4,2 tūkst. sportininkų iš 164 pasaulio valstybių.

* Daugiausia medalių laimėjo Kinijos sportininkai (95 aukso, 71 sidabro ir 65 bronzos). Antri liko rusai (35 aukso, 38 sidabro ir 28 bronzos), o treti šeimininkai britai (34 aukso, po 43 sidabro ir bronzos medalius).

* Iki šiol Lietuvos sportininkai parolimpinėse žaidynėse buvo iškovoję 30 medalių, iš jų – 4 aukso. 

www.DELFI.lt