Sportas

2014.06.08 12:43

Nacionalinėje paplūdimio tinklininkų atrankoje – favoritų pergalės

BNS2014.06.08 12:43

Šeštadienį „Credit24“ arenoje favoritų pergalėmis baigėsi pirmoji nacionalinės atrankos į Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinę diena.

Šeštadienį „Credit24“ arenoje favoritų pergalėmis baigėsi pirmoji nacionalinės atrankos į Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinę diena.

Nepatyrusios nė vieno pralaimėjimo tiesiai į pusfinalį pateko Valdonės Petrauskaitės ir Rasos Viršilaitės DiSalvo bei Vytenės Vitkauskaitės ir Karolės Virbickaitės poros. Vyrų varžybose be pralaimėjimų žengia Gilberto Kerpės ir Tomo Staševičiaus bei Motiejaus Mėlynio ir Roko Kondroto komandos.

Geriausi šalies tinklininkai kovoja dėl galimybės patekti į formuojamą Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinę. Po dvi geriausias vyrų ir moterų komandas atstovaus Lietuvai birželio 28-29 d. Vilniuje vyksiančiose CEV Kontinentinės taurės varžybose, kurios drauge yra atranka į Rio de Žaneiro olimpiadą.

Moterų varžybose nedalyvauja pajėgiausios Lietuvos tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė. Merginos tik šeštadienį per pietus grįžo iš Italijos, kur dalyvavo Europos paplūdimio tinklinio čempionate. Joms be kovos skirta vieta Lietuvos rinktinėje, todėl visos kitos moterų poros kovoja dėl vienintelės likusios vietos.

Pirmają varžybų dieną be pralaimėjimų baigė ir iškart į pusfinalį pateko dvi komandos – Valdonė Petrauskaitė su Rasa Viršilaite DiSalvo bei Vytenė Vitkauskaitė su Karole Virbickaite. Šios poros sėkmės atveju susitiks tik finale.

Lietuvos moterų salės tinklinio komandos kapitonė V. Petrauskaitė su iš JAV atvykusia partnere R. Viršilaite DiSalvo pirmame mače 3:0 (15:6, 15:9, 15:3) sutriuškino Gabrielę Užlytę ir Ingridą Kibirkštytę. Jaunos tinklininkės nepajėgė įveikti jaudulio, žaisdamos prieš tituluotas varžoves, į kurias jau apšilimo metu buvo nukreipti būrio fotografų objektyvai. Antrosios rungtynės lyderėms klostėsi kur kas sunkiau – patyrusi Svetlana Bekiš-Šturo nepabūgo autoritetų ir su partnere Taisija Laukkonen atkakliai kovojo iki pat pabaigos, tačiau visgi nusileido rezultatu 0:3 (12:15, 8:15, 13:15).

Nepaisant pasiektų dviejų pergalių V. Petrauskaitė savo žaidimu nebuvo patenkinta: „Rasa tempė mūsų komandą, aš šiandien atrodžiau tikrai silpnai. Man dar sunku žaisti ant smėlio, labai jaučiasi treniruočių ir susižaidimo trūkumas. Gaila, kad I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė nedalyvauja turnyre, labai norėjome prieš jas žaisti. Ne dėl rezultato ar pergalės, bet tiesiog dėl smagumo, visad įdomiau žaisti su pačiomis geriausiomis“.

Po vieną pralaimėjimą turi ir dėl patekimo į pusfinalį prieš S. Bekiš-Šturo ir T. Laukkonen sekmadienį žais Simona Vaičiukynaitė su Urte Andriukaityte. Kita pora – Lietuvos salės tinklinio rinktinės narės Akvilė Kontvainaitė ir Gintarė Stauskytė bei Margarita Milkoto ir Adelė Sakalauskaitė.

Praėjusį savaitgalį Lietuvos aukštųjų mokyklų paplūdimio čempionato nugalėtojais tapę VU tinklininkai Motiejus Mėlynis ir Rokas Kondrotas ir toliau demonstruoja puikią formą. Pirmame mače 3:0 (15:13, 15:12, 15:5) įveikę Karolį Šlimą su Pauliumi Damuliu, antrajame jie dramatiškoje kovoje 3:0 (26:24, 21:19, 15:12) nugalėjo vienus turnyro favoritų Paulių Matulį ir Andrių Gaidį.

Kita be pralaimėjimų žengianti pora – Gilbertas Kerpė ir Tomas Staševičius. Praėjusiais metais Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionu drauge su Mantvydu Šukliu tapęs Tomas Staševičius šįkart į porininkus pasirinko Lietuvos vicečempioną Gilbertą Kerpę. Šis duetas nesunkiai 3:0 (15:7, 15:10, 15:11) įveikė jaunuosius Marių Barauskį ir Edgarą Bartkų, po to 3:1 (17:19, 15:13, 15:6, 15:13) nugalėjo galingą Andžejaus Savostenoko ir Roberto Juchnevič porą.

Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas prieš turnyrą teigė: „Vyrų varžybose favoritai sunkiai prognozuojami, nes yra daug lygiaverčių porų. Nemažai tikimės iš jaunųjų talentų Arno Rumševičiaus ir Luko Každailio – jeigu jie rimtai dirbs, treniruosis, gali pasiekti neblogų rezultatų ne tik jaunių, bet ir vyrų čempionatuose“.

Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis ginklų dar nesudėjo – atkaklioje kovoje jie 1:3 (11:15, 15:13, 21:23, 11:15) nusileido tituluotiems Pauliui Matuliui ir Andriui Gaidžiui. Tačiau antrame mače vaikinai vos per 29 minutes 3:0 (15:8, 15:6, 15:10) nugalėjo kur kas labiau patyrusius Julių Mikučionį ir Mečislavą Prokopovičių. Dėl vietos pusfinalyje sekmadienį A. Rumševičius ir L. Každailis kausis su Andžejumi Savostenoku ir Robertu Juchnevič.

Dar viena pora geriausiųjų šešetuke – patyrę tinklinio žaidėjai Olegas Čebialis ir Paulius Mačiulevičius. Lietuvos vyrų salės tinklinio rinktinės kapitonas O. Čebialis ir ant smėlio demonstruoja brandų žaidimą, šis klastingai žaidžiantis duetas vienintelį pralaimėjimą patyrė prieš P. Matulį ir A. Gaidį, su kuriais jiems vėl teks susitikti sekmadienio rungtynėse dėl vietos pusfinalyje.

Sekmadienį kovas tęs geriausios 6 vyrų ir moterų komandos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.