Sportas

2012.09.09 16:54

„Formulės-1“ lenktynes Italijoje laimėjo L. Hamiltonas

f-1.lt 2012.09.09 16:54

Italijos GP lenktynes įtikinamai laimėjo beveik visą distanciją nuo starto iki finišo pirmavęs „McLaren“ pilotas Lewisas Hamiltonas, tačiau už jo vyko tikrai įdomi ir įtempta kova.

Italijos GP lenktynes įtikinamai laimėjo beveik visą distanciją nuo starto iki finišo pirmavęs „McLaren“ pilotas Lewisas Hamiltonas, tačiau už jo vyko tikrai įdomi ir įtempta kova, rašo f-1.lt.

Antrąją vietą puikios taktikos dėka užėmė „Sauber“ pilotas Sergio Perezas, varžybų pabaigoje ne tik sėkmingai susidorojęs su „Ferrari“ komandos lenktynininkais, bet ir privertęs padidinti greitį lenktynes laimėjusį britą.

Iš dešimtosios vietos startavęs „Scuderia“ lyderis Fernando Alonso dar kartą patvirtino savo talentą išspaudžiant maksimalų rezultatą iš bet kokios situacijos – ispanas sugebėjo finišuoti trečias. Jį į priekį varžybų pabaigoje praleidęs komandos draugas Felipe Massa tenkinosi ketvirtąja vieta.

Tragiškai lenktynės Italijoje susiklostė pernai jas laimėjusiai „Red Bull“ komandai. Jos lenktynininkai Sebastianas Vettelis ir Markas Webberis ne tik nepretendavo į pozicijas ant pakylos, bet ir nepasiekė finišo. Vokietis pasitraukė sugedus bolidui, o australas nesuvaldė bolido, pavojingai apgadino padangas ir sustojo boksuose.

Kur kas daugiau dėl technikos gedimo prarado „McLaren“ pilotas Jensonas Buttonas. Lenktynių laimėtojo komandos draugas važiavo šiam iš paskos, kai sutriko kuro padavimas ir išsijungė variklis. Belgijos GP varžybų nugalėtojui beliko tik pasukti į šalikelę, sustoti ir atsisveikinti su antrąja vieta.

Bendroje įskaitoje toliau pirmauja F. Alonso (179 tšk.), į antrą vietą pakilo L. Hamiltonas (142 tšk.), trečioje – suomis K. Raikkonenas (141 tšk.).

Kitos „Formulės-1“ čempionato lenktynės vyks po dviejų savaičių, rugsėjo 23 d., Singapūre.