Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

R. Paškauskas ir I. Mikštaitė – Kiokušin karatė Europos čempionai

BNS 2015.09.08 13:45

Raimundas Paškauskas po septynerių metų pertraukos vėl tapo Europos kiokušin karatė kata rungties čempionu. Karatė veteranas įsitikinęs, kad šįkart sėkmę lėmė jo patirtis. Tuo metu kaunietė Inga Mikštaitė Europos kiokušin karatė čempione tapo ketvirtą kartą.

Raimundas Paškauskas po septynerių metų pertraukos vėl tapo Europos kiokušin karatė kata rungties čempionu. Karatė veteranas įsitikinęs, kad šįkart sėkmę lėmė jo patirtis. Tuo metu kaunietė Inga Mikštaitė Europos kiokušin karatė čempione tapo ketvirtą kartą.

Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame Europos čempionate iš viso dalyvavo 18 stipriausių kata rungties meistrų.

Kaunietis R. Paškauskas buvo tarp labiausiai patyrusių ir favoritais vadinamų karatistų. „Labai didelė euforija būna, kai laimi jaunas ir pirmą kartą. Kai laimi būdamas netoli 40-ies, viską vertini gerokai ramiau, nors sportininkui bet kuri pergalė suteikia pasitenkinimo jausmą“, – pasibaigus senojo žemyno čempionato kovoms kalbėjo Kauno klubo „Katana“ atstovas.

Pasitikėjimo savimi nestokojantis karatistas į Europos čempionatą atvyko kaip niekada geros sportinės formos. Jau likus porai savaičių iki starto jis pajuto, kad yra pajėgus nugalėti.

Po pirmojo rato pirmavo šešiskart Europos čempionas vengras Atila Tothas. Jam ant kulnų lipo pastaraisiais metais dominuojantis rumunas Cristianas Boldutas, taip pat R. Paškauskas ir Konradas Kozubowskis iš Lenkijos. Tapo aišku, kad dėl Europos čempiono titulo kovos šie keturi kata rungties meistrai. Itin puikią sportinę formą demonstravusiam Lietuvos atstovui pavyko įveikti visus varžovus ir iškovoti aukso medalį.

„Buvau gerai pasirengęs ir tikėjau, kad galiu laimėti. Tačiau ne tik tai padėjo iškovoti aukso medalį – patirtis šįkart atliko turbūt svarbiausią vaidmenį. Ji leido susikaupti ir nepadaryti klaidų lemiamu metu. Nes pasitaiko, kai iki pergalės lieka vienas žingsnis, tau sudreba širdis ir pergalė išsprūsta“, – čempionato įspūdžiais dalijosi R. Paškauskas. Jis neslėpė, kad tam tikros vidinės ramybės jam suteikė ir tai, kad tarp teisėjų buvo žinomas Lietuvos kiokušin treneris bei teisėjas Vladimiras Silvaško.

Apie ateitį Raimundas kol kas nieko konkretaus pasakyti negali. Jo manymu, kata rungties, kurioje nėra kontaktinės kovos, elite jis dar galėtų išsilaikyti 2-3 metus.

„Kasmet pats savęs klausiu, ką toliau darysiu, ar dar sportuosiu. Jau gal penkerius metus taip svarstau. O kai ateina žiema, viskas išsisprendžia savaime – paskaičiuoju, kad turiu pusmetį pasirengti varžyboms ir tuomet nutariu, kad dar galiu jose sudalyvauti. Vis atrandu vidinės motyvacijos“, – šypsosi Europos čempionas.

Laimėjo, gavusi neleistiną kitos lietuvės smūgį

Kaunietė Inga Mikštaitė praėjusį savaitgalį ketvirtą kartą tapo Europos kiokušin karatė čempione.

Tačiau išgirsti jos garbei skambančio Lietuvos himno ir atsiimti aukso medalio vienai techniškiausių pasaulio kovotojų neteko – I. Mikštaitė, po neleistino varžovės smūgio į galvą, tuo metu buvo medikų globoje.

Azerbaidžano sostinėje Baku gegužės 30-31 dienomis vykęs Europos čempionatas Kauno klubo „Karys“ trenerio Gedimino Varkalos auklėtinei nebuvo labai sunkus – iki pat finalo I. Mikštaitė (svorio kategorija iki 65 kg) ėjo nepalikdama varžovėms jokių vilčių.

Pirmąsias dvi kovas su ukrainiete Anastazija Chrustalova ir bulgare Ivanka Deleva laimėjo nokautais. Jos pranašumas nekėlė abejonių ir pusfinalyje, kur buvo nugalėta švedė Cecilia Wallin.

Finale I. Mikštaitės laukė nemažas iššūkis – akistata su kita Lietuvos kovotoja Gabija Gudeliauskaite.

Būtent šiai jaunai ir ambicingai kovotojai patyrusi I. Mikštaitė pralaimėjo šių metų Lietuvos čempionate.

Tad finalui ji buvo rimtai nusiteikusi, neabejojo, kad nugalėtoja nepaaiškės per pagrindinį kovos laiką – Ingai su lietuvėmis kovoti sunkiau nei su užsienietėmis.

Tačiau laukta dramatiška kova dėl Europos čempionės titulo baigėsi gerokai anksčiau – G. Gudeliauskaitė buvo diskvalifikuota, kai nokautavo varžovę neleistinu smūgiu į galvą. Tęsti kovos medikai nebeleido ir pergalė buvo skirta I. Mikštaitei. Europos čempionės titulą susigrąžinusi kaunietė buvo išvežta į ligoninę, tačiau atlikus būtinus tyrimus visi lengviau atsikvėpė – ji nepatyrė rimtesnės traumos.

I. Mikštaitė pasakoja, kad pergalės euforiją pajuto tik po kelių dienų, kai iš Baku grįžo namo ir sulaukė daugybės sveikinimų.

„Pergalės džiaugsmą pajutau ne tik todėl, kad vėl tapau stipriausia Europoje. Turbūt daug svarbiau yra tai, kad sugebėjau įveikti vidinius savo išgyvenimus, kad apskritai užlipau ant tatamio ir galėjau kovoti. Kiekvienoje kovoje turėjau kovoti ne tik su priešininkėmis, bet ir su savo mintimis“, – pripažino I. Mikštaitė. Sunkios mintys ją slėgė po nesėkmingai susiklosčiusio 2013 m. pasaulio čempionato, o dar labiau viską apsunkino netektis – prieš tris mėnesius Inga palaidojo tėvelį.

Europos čempionė džiaugiasi, kad sunkus darbas treniruotėse ir treneris G. Varkala jai padėjo atsitiesti. „Mes su treneriu esame labai darni komanda ir gerai suprantame vienas kitą“, – sako I. Mikštaitė. Ji vis dažniau išgirsta, kad ateina metas trauktis iš didžiojo sporto, bet priimti tokio sprendimo neskuba: „Jaučiu, kad dar galiu kovoti.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi