Naujienų srautas

Sportas2012.09.08 22:02

Sportinio ėjimo varžybose Druskininkuose triumfavo B. Virbalytė ir M. Žiūkas

Druskininkuose surengtos tarptautinės sportinio ėjimo varžybos ir 10 kilometrų Lietuvos čempionatas. Moterų grupėje savo asmeninį rekordą pagerino Brigita Virbalytė.  

Druskininkuose surengtos tarptautinės sportinio ėjimo varžybos ir 10 kilometrų Lietuvos čempionatas. Moterų grupėje savo asmeninį rekordą pagerino Brigita Virbalytė.

Į Druskininkus susirinko daugiau nei 200 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Jauniausi ėjikai žingsniavo vieną kilometrą, vyresni tris, penkis arba dešimt.

„Mes turime puikių sportininkų olimpiečių ir net neabejoju, mes turime pamainą. Tas pats Šulenskis. Yra ir kitų stiprių jaunų sportininkų, vaikų. Jeigu mes kiekvienoje lengvosios atletikos rungtyje turėtume tiek jaunimo, tai, aš manau, mes perliukų atrasime, toji rungtis – perspektyvi“, - dėstė varžybų organizatorius Kęstutis Jezepčikas.

Dešimties kilometrų distanciją tarp moterų greičiausiai įveikė Brigita Virbalytė, finišo liniją kirtusi po 44 minučių 15 sekundžių, 18 sekundžių pagerinusi  asmeninį rekordą. Sportininkė sako intensyviai ruošėsi šiam čempionatui ir rezultatu patenkinta, kitaip nei startu Londono olimpinėse žaidynėse.

„Tikrai treniravomės, krūviai buvo mažesni. Man apmaudu, kad Olimpiada galėjo būti vėliau bent trimis savaitėmis, nes aš jaučiu, kad man tų trijų savaičių ir pritrūko. Dabar ir treniruotėse, ir varžybose juokauju, kad draskau asfaltą. Neblogai jaučiuosi ir viskas gerai. Olimpiadoje forma buvo gera, bet nepakankamai gerai, kad užimčiau aukštesnę vietą“, – kalbėjo Lietuvos čempionė Brigita Virbalytė.

Kita olimpietė Kristina Saltanovič, užėmusi antrą vietą, sako ėjusi sunkiai – po pirmųjų ratų jau supratusi, kad kovoti dėl pirmos vietos nepajėgs.

„Nebuvo kažkokio tikslo laimėti, buvo tikslas sudalyvauti. Šios varžybos gal jau tapusios tradicija – aš kasmet atvažiuoju aplankyti mamos ir sudalyvauju šiose varžybose. Aišku, buvo geresnių startų, buvo blogesnių. Šiemet šis buvo vienas iš blogiausių, buvo labai sunku, skaudėjo viską, ką galėjo

Tarp vyrų pirmas finišavo Marius Žiūkas, antras liko Tadas Šuškevičius.

„Po tokio nesėkmingo olimpinio pasirodymo buvo labai sunku psichologiškai susikaupti. Nes jau buvo ir nuovargis, ir apmaudas. Stengiausi daryti lengvas treniruotes, forma nebuvo tokia gera, visas sezonas – atidirbtas ir jau norisi poilsio. Iš inercijos dar pasitreniravau. Rezultatas nei geras, nei blogas, atspindi mano dabartinę formą. Trasoje teko pasikankinti, kad pasiekčiau tą rezultatą“, – pasirodymą komentavo Lietuvos čempionas Marius Žiūkas.

Ėjikai sezoną baigs jau šį mėnesį, kitą savaitgalį dar dalyvaus Baltijos šalių čempionate Švedijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi