Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

LKF – diskusijos dėl taurės formatų ir varžybų kalendoriaus

ELTA 2015.09.08 13:45

Antradienį Kaune vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje daugiausia diskusijų ir dėmesio teko klausimams dėl LKF taurės varžybų formatų ir nacionalinių čempionatų tvarkaraščio.

Antradienį Kaune vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje daugiausia diskusijų ir dėmesio teko klausimams dėl LKF taurės varžybų formatų ir nacionalinių čempionatų tvarkaraščio.

LKF vykdomojo komiteto nariai pritarė įpareigoti visas nacionalinius čempionatus vykdančias krepšinio lygas baigti sezoną ne vėliau kaip kiekvienų metų birželio 14 dieną. Šią nuostatą paskatino šio sezono precedentas, kai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandoms teko laukti, kol Vilniaus „Lietuvos rytas“ baigs rungtyniauti Vieningoje lygoje.

LKF vykdomasis komitetas tai pat nutarė oficialiu raštu kreiptis į Vieningąją lygą, pabrėžiant, kad LKF nedalyvavo ir nedalyvauja Vieningosios lygos organizacinėje veikloje.

Vykdomojo komiteto nutarimu, kitą sezoną LKF taurės varžybos vyks kitokiu nei šįmet formatu. Aštuonios LKL komandos rungtyniaus dėl Didžiosios taurės, Nacionalinės krepšinio lygos (NKL), Regionų krepšinio lygos (RKL) ir mėgėjų ekipos – dėl Mažosios taurės.

Savo ruožtu šešios po dviejų ratų geriausios Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) komandos kovos dėl LKF moterų taurės. Dvi geriausios komandos iškart pateks į pusfinalius, o likusios kovos dėl teisės ten patekti.

Posėdyje taip pat patvirtinti kriterijai, pagal kuriuos skiriami Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris ir trenerio asistentai. Jais vadovaujantis suteikiamos geresnės galimybės tobulėti jauniems treneriams.

Be kita ko, buvo patvirtintas patikslintas kalendorinis LKF renginių planas ir LKF su juo susijęs biudžetas. Pabrėžta, kad pirmąsyk LKF drauge rengs Lino Kleizos įgūdžių tobulinimo stovyklas vaikams. Tarp naujų šių metų renginių – Pasaulio taurės demonstracija Lietuvoje, pristatant artėjantį pasaulio čempionatą, ir jaunųjų krepšinio talentų ugdymo programa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi