Sportas

2015.09.08 13:45

„Neptūno“ kelyje į Eurolygą – geros žinios

Maskvos CSKA ir Valensijos „Basket“ pergalės priartino Klaipėdos „Neptūną“ prie Eurolygos. Dabar klaipėdiečiams beliko sulaukti gerų žinių iš Sienos „Montepaschi“ ir Malagos „Unicaja“ komandų.

Maskvos CSKA ir Valensijos „Basket“ pergalės priartino Klaipėdos „Neptūną“ prie Eurolygos. Dabar klaipėdiečiams beliko sulaukti gerų žinių iš Sienos „Montepaschi“ ir Malagos „Unicaja“ komandų.

CSKA ir Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komandoms žengus į VTB Vieningosios lygos finalą, tapo aišku, kad ši lyga per B licencijas į Eurolygą deleguos vieną komandą – „Nižnij Novgorod“. CSKA turi vietą per A licenciją.

Tuo metu Valensijos „Basket“ turi C licenciją (kaip Europos taurės laimėtoja), bet į Eurolygą gali žengti ir kaip B licencijos turėtoja (jeigu žais Ispanijos lygos finale). Tokiu atveju ispanai prarastų vieną vietą iš A licencijos ekipų – vienam sezonui vieta būtų atimta iš Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipos.

Valensijos „Basket“ Ispanijos lygos pusfinalyje kausis su „Barcelona“.

Ispanijos lygos ketvirtfinalyje liko vienintelis nežinomasis. Šį vakarą Malagos „Unicaja“ lemiamose rungtynėse susitiks su Las Palmo „Gran Canaria“. „Neptūnui“ naudingesnė būtų Malagos ekipos pergalė, kuri padėtų pakilti dar per laiptelį aukštyn B licencijų lentelėje.

Bet net jeigu „Unicaja“ nepatektų į pusfinalį, tai nebūtų pasaulio pabaiga „Neptūnui“. „Unicaja“ – „Gran Canaria“ poros laimėtojas pusfinalyje kausis su Madrido „Real“ ir mažai tikėtina, kad kuri nors iš šių komandų eliminuotų „Karališkąjį“ klubą.

Gerų žinių „Neptūnui“ reikia laukti iš Italijos. Jeigu Sienos „Montepaschi“ pateks į šios lygos finalą, italai per B licenciją išsiųs taip pat tik vieną ekipą. Sienos klubas pusfinalio serijoje iki keturių pergalių 2-0 pirmauja prieš Romos „Acea“. Trečiosios rungtynės žaidžiamos trečiadienį.

Taigi „Neptūnas“ (net pralaimėjęs LKL finalą) žais Eurolygoje, jeigu:

  • „Real“ (arba „Unicaja“) ir „Barcelona“ žais Ispanijos lygos finale, o „Montepaschi“ – Italijos lygos finale. Tada klaipėdiečiai užimtų devintą vietą B licencijų reitinge. Jeigu „Montepaschi“ nepateks į finalą, bet Ispanijos čempionato finale žais pirmiau išvardintos komandos, „Neptūnas“ užims dešimtą vietą reitinge ir vis tiek pateks į Eurolygą.
  • „Real“ (arba „Unicaja“) ir Valensijos „Basket“ žais Ispanijos lygos finale, „Montepaschi“ – Italijos lygos finale. Tokiu atveju klaipėdiečiai B licencijų reitinge užims dešimtą vietą, kurios pakaks patekti į Eurolygą.