Sportas

2015.09.08 13:45

Priremtas prie sienos D. Adomaitis pakėlė toną

Vilniaus „Lietuvos rytas“ sudegino svečiuose pasiektą pergalę ir VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijoje su „Nižnij Novgorod“ (Rusija) klubu iššvaistė turėtą aikštės pranašumą. Po nesėkmės 69:80 nebelaikė ir Lietuvos vicečempionų stratego Dainiaus Adomaičio nervai.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ sudegino svečiuose pasiektą pergalę ir VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijoje su „Nižnij Novgorod“ (Rusija) klubu iššvaistė turėtą aikštės pranašumą. Po nesėkmės 69:80 nebelaikė ir Lietuvos vicečempionų stratego Dainiaus Adomaičio nervai.

Antroje rungtynių dalyje prarastą iniciatyvą treneris spaudos konferencijoje aiškino disciplinos ginantis stoka. Paklaustas, kas turėtų įvesti drausmę gynyboje, D. Adomaitis pratrūko.

„Jeigu lietuvis su lietuviu žaisdami gynyboje nesugeba susitarti, kaip keistis dengiamaisiais, tai ką, treneris turi išeiti į aikštę? Pikta man“, – pakėlęs balsą išrėžė specialistas.

Vilniečiai sekmadienį vėl pateko po „Nižnij Novgorod“ tritaškių kriokliu ir lemiamame kėlinyje nesugebėjo sugaudyti 25 taškus pelniusio amerikiečio Tayloro Rochestie. Iš viso svečiai iš Žemutinio Naugardo iš toli atakavo 27 kartus ir pataikė 10 tritaškių (37 proc.).

Tiesa, pirmuose dviejuose mačuose rusai dar labiau smaginosi tolimais metimais, paleidę jų atitinkamai 35-is ir 38-is. „Nižnij Novgorod“ ekipos vyriausiasis treneris Zoranas Lukičius pripažino, kad tai – per didelis skaičius net ir tritaškiais puolimą grindžiančiai jo komandai.

„Aišku, norėjome sumažinti tritaškių skaičių, kad agresyviau pultume per baudos aikštelę. Tikiuosi, ir toliau nepiktnaudžiausime tolimais metimais“, – sakė serbas.

Didelių problemų „Lietuvos rytas“ turėjo ne tik savoje, bet ir priešininkų aikštės pusėje. Tik 17-a iš 43-ijų mestų vilniečių dvitaškių pasiekė tikslą (40 proc.). Nors komandą paskui save mėgino traukti Martynas Gecevičius (17 taškų), netekęs traumuoto lyderio Renaldo Seibučio „Lietuvos ryto“ puolimas liko be aukščiausios pavaros.

„Aš nežinau, kaip paaiškinti tokį prastą pataikymą. Situacijos mesti dažnai būdavo geros, kartais žaidėjai pramesdavo net iš po krepšio. Mūsų rotacija yra mažesnė, gal tai irgi turi įtakos“, – svarstė D. Adomaitis.

„Mačiau, kad varžovai turi problemų dėl fizinio pasirengimo, po pertraukos jie buvo labai pavargę. Bet mes šioje lygoje nuėjome tokį patį sunkų kelią, o mūsų atsarginių suolas irgi trumpas“, – replikavo Z. Lukičius.

Šeštadienį po akies traumos sveikstantis R. Seibutis jau dalyvavo komandos treniruotėje, bet prognozuoti, ar jis galės pasirodyti pirmadienio dvikovoje, D. Adomaitis nesiryžo.

Serijoje 2:1 pirmaujantiems „Nižnij Novgorod“ krepšininkams laimėjus dar kartą, į VTB Vieningosios lygos finalą keliautų Rusijos klubas, o jei „Lietuvos rytui“ pavyktų atsirevanšuoti, pusfinalio nugalėtojai paaiškėtų ketvirtadienį Žemutiniame Naugarde.

„Rytoj rengsime treniruotę, privalome padaryti korekcijas. Po vaizdo įrašo peržiūros priimsime sprendimą, kaip siekti pergalės“, – sakė D. Adomaitis.

„Tai buvo puiki pergalė. Nesu tikras, kad rytoj irgi laimėsime, bet mėginsime. Spaudimo mano žaidėjai neturėtų jausti, nes dar turi rungtynes atsargoje. Mūsų klubui patekimas į finalą būtų be galo svarbus žingsnis. Nuo sezono pradžios komanda smarkiai patobulėjo, ir aš tikiu, jog tai dar ne pabaiga“, – optimistiškai nusiteikęs buvo Z. Lukičius.

Pirmadienį dvikova tarp „Lietuvos ryto“ ir „Nižnij Novgorod“ komandų prasidės 19 val.