Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

A. Sabonis: moterų rinktinės žaidimas palieka neblogą įspūdį

Ketvirtadienį su LRT vadovu susitikęs Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis pasidžiaugė, kad birželio 8-ąją šalies moterų krepšinio rinktinės pirmąsias atrankos į kitų metų Europos čempionatą rungtynes su Makedonija transliuos LRT „Kultūra“.

Ketvirtadienį su LRT vadovu susitikęs Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis pasidžiaugė, kad birželio 8-ąją šalies moterų krepšinio rinktinės pirmąsias atrankos į kitų metų Europos čempionatą rungtynes su Makedonija transliuos LRT „Kultūra“.

Jis tikisi, kad dėl kelialapio į Senojo Žemyno pirmenybes kovosiančias lietuves sirgaliai palaikys ir namų arena tapsiančiuose Kėdainiuose. Kol kas A. Saboniui Lietuvos rinktinės žaidimas palieka neblogą įspūdį. Gerokai pasikeitusi komanda su nauju trenerių štabu jau sužaidė penkerias draugiškas rungtynes: po pergalę ir pralaimėjimą pasidalijo su Ukrainos ir Švedijos rinktinėmis, o vakar itin rezultatyviose rungtynėse 95:88 nugalėjo Azijos čempionę Kiniją.

„Kaip visada, jeigu treneriai pasikeičia, atsiranda kažkokios naujovės, taip pat ir jaunų krepšininkių padaugėjo. Aišku, visada tikimės ko geriausio, tikimės, kad kitąmet dalyvaus Europos čempionate ir šiemet praeis šitą atkrintamųjų varžybų etapą“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Lietuvos krepšininkėms dar liko du kontroliniai susitikimai – šeštadienį Panevėžyje jos antrąkart kovos su kinėmis, o kitą trečiadienį Kėdainiuose žais su Latvija. Krepšininkės jau pirmoje treniruočių stovykloje sakė, kad pasirengimas šiemet visiškai kitoks, daugiau dėmesio skiriama individualiam žaidėjų meistriškumui gerinti. Su mažesnėmis žaidėjomis dirba vienas iš Maskvos srities „Chimki“ trenerių Vytautas Valiulis, o aukštaūgėms talkino Marijonas Petravičius.

„Laikas parodys, bet, jeigu joms patinka, tai, manau, viskas gerai. Būna kartais atvirkštinis dalykas, kai kažkuo nepatenkintos. Manau, sąlygos sudarytos, kiek įmanoma, geriausios. Lieka tik apsisaugoti nuo traumų“, – sakė A. Sabonis.

Lietuvos krepšinio federacija siekia šalies moterų rinktinę sugrąžinti į elitą. Legendinis krepšininkas tikisi, kad pernai Europos čempionate 13-16 vietomis pasidalijusi komanda pamažu kils laipteliais aukštyn.  

„Yra minčių daug ir treneriai, kurie dirba su moterimis, turi įvairiausių pasiūlymų, tai, manau, sėsim, kalbėsime, nesinori čia iškart, geriau, kaip nuspręsime, ką darysime, tada ir pasakysime, o šiemet atėjo eilė ir iki moterų, bandysime pakreipti viską į gerąją pusę“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas.

Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionato atrankos varžybose kovos su Makedonijos, Belgijos ir Didžiosios Britanijos krepšininkėmis. Komandos sužais po dvejas tarpusavio rungtynes namuose ir išvykoje. Iš viso atrankos turnyre varžysis 22 rinktinės. Jos suskirstytos į 6 grupes. Į kitų metų Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir 5-ios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi