Sportas

2015.09.08 13:45

Sensaciją sukūręs „Dainavos“ treneris iš Italijos: aš – ne iš Monte Karlo cirko festivalio

15min.lt2015.09.08 13:45

„Autsaideris sudrebino lygą“, „Dainava“ sužaidė neeilinį mačą“ – tokiais ir panašiais pavadinimais Lietuvoje palydėta pirmoji Alytaus „Dainavos“ pergalė Lietuvos futbolo federacijos A lygos 2014 metų sezone.

„Autsaideris sudrebino lygą“, „Dainava“ sužaidė neeilinį mačą“ – tokiais ir panašiais pavadinimais Lietuvoje palydėta pirmoji Alytaus „Dainavos“ pergalė Lietuvos futbolo federacijos A lygos 2014 metų sezone.

Įtakingiausio italų sporto leidinio „Gazzetta dello Sport“ pavadinta „blogiausia komanda pasaulyje“, Alytaus „Dainava“, per 14 turų įmušusi vos vieną įvartį, o praleidusi septyniasdešimt penkis, į 15-ąsias rungtynes išbėgo vedama naujojo kapitono bei vadovaujama naujojo trenerio ir pasiekė pirmąją pergalę, 2:0 įveikdama LFF taurės turnyro finalininkę Gargždų „Bangą“.

Legendiniu vadintą, tačiau komandos į pergalių kelią taip ir nesugebėjusį atvesti Sergejų Aleinikovą prie „Dainavos“ vairo pakeitė Marco Ragini, rašo „Dainavos“ klubo internetinis puslapis.

„Naujo trenerio vadovaujamos Alytaus „Dainavos“ pergalė tapo viena didžiausių šio sezono sensacijų“, – rašo vienas garsiausių Lietuvos futbolo apžvalgininkų Nerijus Kesminas. Jo teigimu, „Dainavai“ sensacingą pergalę padovanojo treneris M. Ragini, o jo debiutas naujame poste tapo triumfu ir švente Alytui. Šios šventės proga – ir pirmasis pokalbis su vyriausiuoju „Dainavos“ strategu.

– Kaip vertinate pergalę, ypač iš pasaulyje „blogiausios“ komandos trenerio pozicijų? Juk atėjote ir iškart – ilgai laukta pergalė. Kas tai?

– Iki susitikimo su „Banga“ Alytaus komandos rezultatai buvo tiesiog prasti – ne vienos pergalės ir įvarčių santykis 1:75. Futbolininkams sakiau, kad nors jūs ir jauni, tačiau rungtynės trunka 90 ir daugiau minučių, per kurias reikia „išgyventi“, o jie tai ėmė ir padarė.

– Į Alytų taškų „pasiimti“ atvykusios, pastaraisiais sezonais „Dainavą“ triuškindavusios „Bangos“ treneris po pralaimėjimo pasakė, kad „Alytaus berniukai ką galėjo, tą padarė. Jie „mirė“ aikštėje. Parodė tai, ką šiuo metu sugeba“. Ką jie išties gali?

– Taip, „Dainava“ – labai jauna komanda. Tačiau mes rungtyniavome protingai, žaidėjai klausė nurodymų. Vertinant praktiškai – stebuklų nepadariau, tik pakeičiau kelių žaidėjų išsidėstymą aikštėje (pertvarka įvyko gynybos, saugų grandyse, centro puolėjo vieta buvo patikėta Kęstui Balčiūnui, kuris įmušė abu įvarčius, aiškiai puolime rungtyniavo ir kitas alytiškis – Deividas Kumeta – D. B.).

Tikiuosi, kad kitose rungtynėse mes žaisime geriau, o mūsų rungtynėse Alytaus stadione žiūrovų kaskart bus daugiau ir daugiau, ko ir siekia mane į „Dainavą“ pakvietęs klubo prezidentas Giuseppe Greco, jo asistentas Marcas Fourmeaux bei visa komanda su sirgaliais ir kitais rėmėjais.

– „90 minučių kančios“, – taip skaudų, tikrai netikėtą pralaimėjimą Alytuje apibūdino viena čempionato lyderių galėjusios tapti „Bangos“ komandos interneto tinklalapis, o Alyga.lt nesusisilaikė nuo komplimentų jums: „Neseniai prie „Dainavos“ vairo stojęs San Marino pilietis sugebėjo nepaaiškinamu būdu savo debiutą paversti pergalingu“ ir paklausė – „Ar naujasis alytiškių treneris Marco Ragini – magas?“. Kiti portalai jūsų debiutines rungtynes palygino su cirku. Kas jūs toks esate?

– Aš – futbolo treneris, kuris į Alytaus „Dainavą“ atvykau turėdamas dviejų metų kontraktą. Neslėpsiu – tikrai smagu, kad pradėjome su žaibu. O dėl „mago“ ir „magiškų“ dalykų – aš juk esu ne iš Monte Karlo, kur rengiamas garsusis cirko festivalis, aš – iš San Marino.

– San Marinas – dažnas Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės priešininkas įvairiose atrankose. Iki Alytaus buvote viešėjęs Lietuvoje?

– Lietuvoje kaip tik viešėjau su savo šalies nacionaline rinktine, kurioje dirbau treneriu asistentu.

– Kokia dar patirtimi galite pasigirti?

– Esu buvęs žaidėjas, karjeros negalėjęs tęsti dėl kojos traumos, tad esu ne tik futbolo teoretikas, tačiau ir praktikas. Buvau savo šalies jaunimo įvairių amžiaus grupių rinktinių treneris, esu įgijęs UEFA „Pro“ trenerio licenciją.

– Kokiuose klubuose patirties sėmėtės iki „Dainavos“?

– Roterdamo „Feyenoord“ klube dirbau treneriu – skautu, treniravau Šveicarijos „Bellinzona“, kuris rungtyniavo „Super“ lygos čempionate ir UEFA čempionų lygos atrankose. Anksčiau ėjau San Marino „Riccione“ klubo viceprezidento, Italijos „Modena“ techninio direktoriaus, Šveicarijos „Chiasso“ ir kitų klubų trenerio pareigas.

– „Dainava“ sužaidė neeilinį mačą, tačiau didžiausius nuopelnus galima skirti treneriui M. Ragini, kuris visas rungtynes stovėdamas šalia aikštės aistringai dirigavo savo naujajai komandai. Komandai, tikrąja to žodžio prasme“, – po jūsų debiuto Alytuje rašė A lygos apžvalgininkas Karolis Tretjakas. Susidaro įspūdis, ypač jus stebint aikštėje, kad turite charizmatišką treniravimo stilių ir filosofiją, pagrįstą pasitikėjimu žaidėjais?

– Pirma taisyklė – privalome tikėti sėkme. O ji mums ėmė ir nusišypsojo iškart. Antra – turime pakelti galvas ir privalome varžovams žiūrėti į akis. Tai kas, kad jie galbūt vyresni, stipresni, pajėgesni.

– Savo idėjoms skiepyti „Dainavos“ jaunimo atžalyne iki pirmųjų rungtynių turėjote vos vieną treniruotę. Kaip komandą auginsite toliau?

– Mums reikės labai daug dirbti, tačiau tikiuosi, kad antrąją sezono dalį po vasaros pertraukos pradėsime pasikeitę į gera. Kadangi klubo savininkai likvidavo pagrindinius senųjų „Dainavos“ vadovų įsiskolinimus, artimiausiu metu alytiškiai galės registruoti naujus žaidėjus.

Jų ieškome ir Lietuvoje, ir užsienyje. Tikimės, kad su laiku sugrįš pajėgūs, patyrę alytiškiai, prisijungs kiti lietuviai, netruks ir legionierių, o su visų pagalba pakilsime iš paskutinės vietos ir kilsime tik aukštyn.

– Iš kur, kokio laukiama pastiprinimo?

– Kai kurie užsieniečiai keliones į Alytų jau susiplanavę iš Brazilijos ir kitų šalių. Atvyks ne tik futbolininkai. Prie „Dainavos“ artimiausiu metu prisijungs ir vartininkų treneris, buvęs Italijos „Seria B“ žaidėjas, rekordininkas Fabio Finucci.

– Ką dar turėtų žinoti esami ir būsimi „Dainavos“ žaidėjai, gerbėjai, rėmėjai?

– Formuodami profesionalią „Dainavos“ struktūrą ketiname turėti savo lengvosios atletikos trenerį, jaunimo komandų koordinatorių, vietinį administratorių bei, žinoma, talentų, su kuriais „Dainavos“ ateitis ir pergalės taptų viena. O talentų jūs turite. Tą puikiai iliustruoja ir alytiškio Domo Ivanausko pakvietimas į Italijos „Seria A“ lygos klubo „Sampdoria“ peržiūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt