Sportas

2015.09.08 13:45

Pabūgęs LKL sankcijų Prienų klubas siūlo kompromisą

Pagrūmoję baudomis ir galima diskvalifikacija, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovai privertė Prienų „Tonybet“ klubą atsisakyti minties nežaisti mažojo finalo su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Bet prieniškiai vis dar ieško kelių, kaip paankstinti sezono pabaigą.

Pagrūmoję baudomis ir galima diskvalifikacija, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovai privertė Prienų „Tonybet“ klubą atsisakyti minties nežaisti mažojo finalo su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Bet prieniškiai vis dar ieško kelių, kaip paankstinti sezono pabaigą.

Ketvirtadienį „Tonybet“ atstovai išsiuntė raštą lygai, prašydami sutrumpintą rungtynių dėl trečios vietos seriją surengti per ateinančią savaitę. Pagal jų sumanymą, kova dėl bronzos vyktų iki dviejų pergalių, be to, du pirmus mačus „Tonybet“ sutinka žaisti Vilniuje.

Tokį pasiūlymą klubo direktorius Aurimas Bartuška pateikė sulaukęs VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio tarp „Lietuvos ryto“ ir Liubercų „Triumf“ pabaigos. Trečiadienio vakarą vilniečiai nugalėjo varžovus iš Rusijos 97:87 ir laimėjo seriją 3-0.

Pusfinalio, kuriame „Lietuvos ryto“ laukia Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) klubas, startas numatytas kitą trečiadienį, todėl Prienų ekipa siūlo iki to laiko išsiaiškinti LKL bronzos medalių likimą.

„Manau, čia viskas priklauso nuo „Lietuvos ryto“. Jei jie sutinka, LKL valdyba irgi turėtų sutikti“, – svarstė A. Bartuška.

Lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas ketvirtadienį priešpiet DELFI teigė dar nematęs „Tonybet“ rašto.

„Kol kas mūsų pozicija nesikeičia, bet jei tikrai pateiktas prašymas, jį svarstysime“, – sakė R. Brazauskas.

Trečiadienį susirinkę „Tonybet“ klubo valdybos nariai nusprendė atsisakyti sumanymo bronzos apdovanojimus savo oponentams atiduoti be kovos. Prieniškius atgrasė LKL nuostatuose numatytos sankcijos į rungtynes be pateisinamos priežasties neatvykusiai komandai – 20 tūkst. litų bauda ir galima diskvalifikacija.

„Reikia bandyti suformuoti komandą, nes grasinimai – rimti“, – paaiškino A. Bartuška.

Anot jo, daugumos ekipos žaidėjų sutartys baigia galioti gegužės 31 d. ar dar anksčiau, todėl, jei LKL mažąjį finalą tektų žaisti birželį, reikėtų pasirašyti naujus trumpalaikius kontraktus ir papildomai apdrausti krepšininkus.

„Reikės tartis su krepšininkų agentais, bet tie, kurie yra gavę kitų klubų pasiūlymų, kiek žinau, nelabai nori žaisti. Per savaitę tikimės išsiaiškinti, kiek žaidėjų galėtume surinkti“, – kalbėjo Prienų klubo direktorius.

Bronziniam finalui nusikėlus į kitą mėnesį, „Tonybet“ veikiausiai negalėtų padėti įžaidėjas Žygimantas Janavičius, kuris kviečiamas į rezervinę šalies rinktinę. Be to, dėl traumų iš rikiuotės iškritę ir Arvydas Šikšnius bei Gintaras Kadžiulis, tad prieš „Lietuvos rytą“ geriausiu atveju galėtų stoti devyni prieniškiai.

Primename, kad vilniečiams suklupus VTB lygos pusfinalyje, laukti akistatos dėl LKL bronzos pradžios reikėtų iki birželio 8 d.

O jeigu „Lietuvos rytas“ patektų ir į finalą, serijos su „Tonybet“ startas nusikeltų į birželio 19 arba 20 dieną. Kraštutiniu atveju, LKL trečios vietos laimėtojai paaiškėtų tik birželio 29 d.

Tuo metu grumtynes dėl LKL aukso žiedų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ ir pirmą kartą į finalą iškopęs Klaipėdos „Neptūnas“ pradės jau ketvirtadienį. Uostamiestyje vyksiančių pirmųjų serijos iki keturių pergalių rungtynių pradžia – 18.40 val.