Sportas

2014.05.22 13:30

L. Enrique: atėjo svarbių sprendimų metas – kursime naują „Barca“

eurofootball.lt2014.05.22 13:30

Luisas Enrique oficialiai pristatytas kaip naujasis „Barcelona“ vyriausiasis treneris.

Luisas Enrique oficialiai pristatytas kaip naujasis „Barcelona“ vyriausiasis treneris.

Trečiadienį 44 metų futbolo specialistas bei Katalonijos klubo prezidentas Josepas Maria Bartomeu savo parašais patvirtino dviejų metų sutartį.

Po jos pasirašymo surengta pirmoji L. Enrique foto sesija bei spaudos konferencija.

„Džiaugiamės, kad namo grįžo mūsų geras draugas. Puikiai žinome, kad Luisas vertina sunkų darbą ir yra pajėgus priimti ryžtingus sprendimus. Tai suteikia mums optimizmo. Visada maniau, kad tą akimirką, kai jis paliko jaunimo komandos trenerio postą, labiau tiko žodžiai „iki pasimatymo“ nei „sudie“. Sveikas sugrįžęs!“, – tokiais žodžiais trenerį pristatė „Barcelona“ prezidentas.

Pats L. Enrique atvirai prisipažino dar sunkiai tikįs, kad dabar jis – „Barcelona“ treneris.

„Dėkoju klubui už parodytą pasitikėjimą. Ši diena man yra ypatinga. Šiandien pradedame kurti naują komandą, naują „Barca“. Atėjo svarbių sprendimų metas. Vis dėlto noriu pasakyti, jog niekada negalvojau, kad tapsiu vyriausiuoju „Barcelona“ treneriu. Dabar aš nekantraudamas laukiu, kuomet stadione galėsiu išgirsti klubo himną“, – sakė iš Astūrijos regiono kilęs ir aštuonerius metus „Barcelona“ garbę gynęs buvęs futbolininkas.

„Dirbti vyriausiuoju treneriu tai nereiškia dėlioti tik startines sudėtis. Tai yra darbas ir su komanda kaip kolektyvu, ir su kiekvienu žaidėju asmeniškai, pareiga motyvuoti auklėtinius“, – savo darbo metodus dėstė ispanas.

Beje, L. Enrique patvirtino, jog nusprendė palikti Vigo „Celta“ ekipą dar iki to laiko, kuomet sulaukė pasiūlymo iš Katalonijos.

„Kaip žais „Barcelona“? Mes atakuosime. Noriu, kad komanda žaistų patrauklų akiai futbolą. Tokį, dėl kurio ją pamėgo milijonai gerbėjų visame pasaulyje“, – pažymėjo treneris.

Naujasis strategas dar kartą pakartojo kiek anksčiau komandos vadovų pasakytus žodžius apie permainas ekipoje: „Taip, pasikeitimų bus ir mes stiprinsime komandą. Jei įmanoma, visose grandyse“.

Treneris nepanoro leistis į platesnes diskusijas apie konkrečius futbolininkus, tačiau pagyrė Lionelį Messi, Neymarą, Xavi ir Javierą Mascherano.

Beje, L. Enrique, kalbėdamas apie L. Messi, pažymėjo, kad argentinietis praėjusiame sezone nežaidė taip gerai, kaip daugelis yra įpratę manyti, tačiau čia pat užtikrino, kad ir jis, ir visada komanda padarys viską, kad ekipos lyderis vėl žibėtų visu ryškumu.

Strategas taip pat prisipažino, jog mėgsta suteikti progas parodyti savo sugebėjimus jauniems futbolininkas ir tokio principo jis atsisakyti neketina.

„Man patinka remtis akademijos futbolininkais ir visiems jiems durys yra atviros, tačiau jie turės sunkiai dirbti ir būti ambicingais. Viskas yra jų pačių rankose“, – užtikrino treneris.

L. Enrique filosofiškai atsakė į klausimą apie tai, kaip jis ketina spręsti ekipos problemas gynyboje: „Jei nori gerai gintis, reikia kontroliuoti kamuolį. O dar geriau jį kontroliuoti varžovo aikštės pusėje“.

Spaudos konferencijoje taip pat kalbėjęs „Barcelona“ sporto direktorius Andoni Zubizarreta pranešė, jog ankstesnysis ekipos strategas Gerardo Martino apie savo sprendimą trauktis iš pareigų pranešė gerokai anksčiau, nei pasibaigė sezonas Ispanijoje.

„Mes gerbiame jo pasirinkimą“, – reziumavo vienas iš Katalonijos klubo vadovų.

A. Zubizarreta taip pat patvirtino, jog ketvirtadienį „Barcelona“ sirgaliams bus pristatytas ir pirmasis ekipos pirkinys – 22 metų vartininkas Marcas-Andre ter Stegenas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.