Sportas

2015.09.08 13:45

Kačerginės „Nemuno žiede“ sekmadienį sezoną pradėjo motociklininkai

BNS2015.09.08 13:45

Sekmadienį Kačerginės „Nemuno žiede“ dūzgė motociklai – čia vyko Lietuvos motociklų plento žiedo čempionato ir „Dolce Moto Card Cup“ pirmieji etapai. Tiek į profesionalus, tiek į mėgėjus orientuotos varžybos sulaukė nemažo dalyvių skaičiaus, tarp kurių buvo daug naujokų.

Sekmadienį Kačerginės „Nemuno žiede“ dūzgė motociklai – čia vyko Lietuvos motociklų plento žiedo čempionato ir „Dolce Moto Card Cup“ pirmieji etapai. Tiek į profesionalus, tiek į mėgėjus orientuotos varžybos sulaukė nemažo dalyvių skaičiaus, tarp kurių buvo daug naujokų.

Nors šventadienio rytas ir prasidėjo lengvu lietumi, tai nesustabdė motoentuziastų – valandą pavėlinus treniruočių ir varžybų grafikus, su lietumi buvo sėkmingai atsisveikinta ir į tris grupes pagal pajėgumą suskirstyti dalyviai pradėjo treniruočių sesijas. Šiose treniruotėse gali dalyvauti visi norintys pagilinti savo motociklo valdymo įgūdžius ir jų gausybė nustebino net pačius organizatorius – lėčiausiai važiuojančiose C grupėje prie starto linijos išsirikiavo per 25 sportininkus, kurie savo tempu mokėsi „Nemuno žiedo“ posūkius.

Po treniruočių sesijos ir pietų, ant trasos asfalto buvo pakviesti profesionalai – įvyko Lietuvos motociklų plento žiedo čempionato „Pretendent“, „B-600“ ir „B-1000“ važiavimai. Podiumą „Pretendent“ klasėje pasidalino Balys Trinkūnas, Paulius Lubas ir Mantas Navickas, „B-600“ greičiausi buvo Marius Ragaišis, Linas Navickas bei Nikita Svesnikovas, o greičiausioje „B1000“ klasėje šampanu laistėsi Valerijus Kabankovas, Kęstutis Stankūnas ir Tomas Padleckas.

Visos lenktynės vyko be incidentų, tad po jų, jau pilnu tempu kaitinant pavasarinei saulei buvo pratęstos treniruotės, o pagal jų laikus, išrikiuoti „Dolce Moto Card Cup“ dalyviai. Prie starto linijos tokių stojo net 16 – dauguma iš jų pozicinėse lenktynėse dalyvavo pirmą sykį ir taip atliko tarsi egzaminą po visos dienos treniruočių.

Pirmąsias vietas B grupėje pasidalino Modestas Kerbedis ir Zigmas Jaunzemniekas, o naujokų C grupėje – Rolandas Bilinskas, Dainius Jocys ir Mindaugas Blockis.

Lenktynėse ryžosi dalyvauti iš rikiuotės galo startavusi Fortūna Grabauskytė iš Klaipėdos Motociklų klubo „ATV Monstrai“: ji sugebėjo atsikovoti stulbinančias devynias pozicijas ir finišavo šešta.

Pirmosios šiemet treniruočių ir lenktynių sesijos rezultatais organizatoriai „Dolce Moto“ patenkinti – visa diena apsiribojo minimaliais incidentais, visi norintys gavo pakankamai „trasos laiko“ ir taip pat pasinaudojo „Juta Racing“ teiktomis konsultacijomis.

Atroji treniruočių ir lenktynių sesija planuojama birželio 14 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt