Sportas

2014.05.17 19:58

Išrinktas naujas „FIBA Europe“ vadovas, M. Špokas – valdyboje

BNS2014.05.17 19:58

Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinys „FIBA Europe“ turi naują vadovybę, kurioje yra ir Lietuvos atstovų.

Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinys „FIBA Europe“ turi naują vadovybę, kurioje yra ir Lietuvos atstovų.

Šeštadienį generalinėje „FIBA Europe“ asamblėjoje Miunchene naujuoju prezidentu išrinktas Turkijos krepšinio federacijos vadovas 57-erių metų Turgay'us Demirelis, o valdybos nariu tapo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Tikimės, kad su nauju prezidentu „FIBA Europe“ skirs daugiau dėmesio krepšinio plėtrai Europoje ir nacionalinėms federacijoms“, – sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Lietuvos krepšinio federacijai „FIBA Europe“ generalinėje asamblėjoje atstovavo A.Sabonis ir M.Špokas. Tačiau balsuojant dėl „FIBA Europe“ prezidento balso teisę turėjo tik A.Sabonis.

„FIBA Europe“ rinko naują prezidentą, kadangi pernai netikėtai mirė šiai organizacijai vadovavęs islandas Olafuras Raffnsonas. Laikinai organizacijai vadovavo belgas Cyrielas Coomansas.

57 metų turkas, vadovaujantis Turkijos krepšinio federacijai, rinkimuose nugalėjo kitą pretendentą – makedoną Danielį Dimevskį.

Turkijos atstovas buvo laikomas favoritu dėl patirties, didesnio autoriteto ir platesnių finansinių galimybių. Savo varžovą jis įveikė didele persvara – 40 balsų prieš 8.

Beje, makedonas D. Dimevskis nepateko į „FIBA Europe“ valdybą. Tačiau joje bus M.Špokas.

„Malonu, kad Europos kolegos parodė pasitikėjimą. Dirbsime kaip viena komanda, bendromis jėgomis“, – sakė M. Špokas.

Iš Baltijos šalių į „FIBA Europe“ valdybą taip pat pateko Latvijos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Edgaras Šnepsas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt