Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos ralio elitas savaitgalį susiburs „Talsi rally 2014“ Latvijoje

BNS2015.09.08 13:45

Šį savaitgalį Latvijoje įvyks ralis „Talsi rally 2014“, kuriame dalyvaus net 31 lietuvių ekipažas. Čia lenktynininkai varžysis pajėgiausiose Baltijos šalių lenktynėse, kurios apima Šiaurės Europos Zonos (NEZ), Latvijos ir Lietuvos čempionato etapus.

Šį savaitgalį Latvijoje įvyks ralis „Talsi rally 2014“, kuriame dalyvaus net 31 lietuvių ekipažas. Čia lenktynininkai varžysis pajėgiausiose Baltijos šalių lenktynėse, kurios apima Šiaurės Europos Zonos (NEZ), Latvijos ir Lietuvos čempionato etapus.

Ralyje lenktyniaus ir 2013 metų NEZ čempionai, „WELLMAN Rally Team“ lenktynininkai Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas. Šis lietuvių ekipažas pasiryžęs kovai nuo pat pirmos minutės.

Ketvirtadienio pavakarę į Talsi miestelį, kurio apylinkėse vyks lenktynės, komanda atvyko nusiteikusi užtikrintai siekti užsibrėžtų tikslų. „WELLMAN Rally Team“, kurie pasirinko išimtinai tarptautinių čempionatų kryptį, nekantriai laukė „Talsi ralio 2014“. Lenktynininkai sieks pasigerinti turimas pozicijas tiek Latvijos čempionato, tiek ir NEZ reitingų lentelėse.

„Esame nusiteikę važiuoti greitai jau nuo pirmo greičio ruožo. Dabar Latvijos reitingų lentelėje, savo klasėje esame septinti. Taigi reikia dar padirbėti, kad išsiveržtume aukščiau. Tam ruošėmės praeitą savaitgalį Talino ralyje, Estijoje. Neblogai ten pasirodėme, nors ir tikslas važiavimo buvo ne rezultatas, o treniruotė prieš rytojaus startą Talsi. Nenoriu prognozuoti, koks bus šis važiavimas, čia susitiksime su 40 dalyvių, o savo įskaitoje – 20. Be to, dalyvaus ir nemažai lenktynininkų, su kuriais dar neseniai rungėmės Europos čempionate, kas kelia dar didesnį azartą“, – sako M. Samuitis.

Prieš savaitę Estijoje vykusiame ralio čempionate „WELLMAN Rally Team“ užėmė trečiąją vietą savo klasėje. Komandos šturmanui R. Šaučikovui šis važiavimas įsimins ilgam dėl kelių kuriozinių situacijų su netikėtomis kliūtimis kelyje.

„Estijoje mums vis kas nors sutrukdydavo važiavimą, tai paukštis į langą vos neįlėkė, tai neatsargiai paleista skraidanti kamera, tai avarijos kelyje. Visa tai užfiksavo mūsų vidaus kameros, tad nusprendėme pasidalinti ir vaizdu, kokių kuriozų nutinka trasose. Skamba gal ir nerimtai, bet kai leki žvėrišku greičiu ir staiga į tave parlekia paukštis, ne juokai“, – įspūdžiais dalinasi R. Šaučikovas.

Komandos šturmanas teigia, važiavimo Estijoje jau labai reikėjo, komanda susitiko po ilgesnės pertraukos, tad treniruotė buvo labai svarbi. Jau rytoj prie starto ralyje stosiantys „WELLMAN Rally Team“ prognozuoti lenktynių eigos nesiima, bet akcentuoja labai stiprius varžovus.

„Tikėtina, kad pirmą vietą iškovos vienas iš keturių ekipažų – esto Siimo Plangio, latvio Janio Vorobjovo, lietuvio Vytauto Švedo arba esto Raulio Jeetso. Taip pat aršią kovą diktuos latviai Rolandas Menesis ir Elviss Hermanis. Vis tik, bene didžiausia intriga mums bus akistata su rusu Stanislavu Travnikovu. Su juo paskutinį kartą įnirtingai kovojome savo grupėje Europos ralio čempionate (ERČ), Latvijoje. Jis tuomet išplėšė trečią vietą „Production Cup“ ir mes likome ketvirti. Nekantraujame ir vėl susitikti“, – šypsosi R. Šaučikovas.

„WELLMAN Rally Team“ šiemet ryžtingai pasuko tarptautinių čempionatų kryptimi. Vienas didžiausių šių metų iššūkių – atstovauti Lietuvai Europos ralio čempionate (ERČ). Taip pat lietuviai vyks dalyvauti į kaimyninių šalių čempionatus bei, kaip teigia, gražiausias lenktynes. Lietuvoje šiuo atžvilgiu išskiria „Winter ralį“ ir „300 ežerų ralį“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.