Sportas

2014.05.15 15:31

Europos kartingų čempionate R. Baciuška varžėsi su M. Schumacherio sūnumi

BNS2014.05.15 15:31

Šiais metais Europos kartingų čempionato „KF Junior“ klasėje, kur rungtyniauja jauni sportininkai iki 15 metų, pirmą kartą dalyvauja vienintelis lietuvis Rokas Baciuška.

Šiais metais Europos kartingų čempionato „KF Junior“ klasėje, kur rungtyniauja jauni sportininkai iki 15 metų, pirmą kartą dalyvauja vienintelis lietuvis Rokas Baciuška.

Jis lenktyniauja gamyklinės Italijos komandos „Energy Corse“ sudėtyje. Iki šiol niekas iš lietuvių šioje klasėje Europos čempionate nėra dalyvavęs. Toje pat klasėje šiemet važiuoja ir legendinio Michaelio Schumacherio sūnus Mickas Schumacheris. Tiesa, čempionate jis važiuoja pasivadinęs tiesiog Mick Junior.

Šių metų KF Europos čempionatas susideda iš keturių etapų. Pirmasis vyko Italijos „La Conca“ trasoje. Šiame etape lenktyniavo net 67 dalyviai.

Rokas Baciuška, važiuodamas į pirmąjį etapą tikėjosi patekti į pagrindinį finalą, o jeigu pasiseks, galėjo kovoti ir dėl vietos greičiausiųjų dešimtuke. Deja, lietuviui nepasisekė. Nors jau nuo pirmųjų treniruočių Rokas visą laiką gerino savo važiavimo laikus, iki lyderių jam šiek tiek trūko.

Kvalifikacijoje jis buvo 39-as ir prieš prasidedant atkrintamiesiems važiavimams buvo tikras, kad pateks į pagrindinį finalą, mat į jį patenka 34 greičiausi sportininkai. Deja, prieš finalus vykusių atkrintamųjų važiavimų metu nutrūko R.Baciuškos karto grandinė ir jis vieno iš keturių važiavimų nebaigė, nors tuo metu važiavo dešimtoje pozicijoje. Po šios nesėkmės lietuvis buvo kvalifikuotas 44–oje vietoje ir lietuviui teko tenkintis taip vadinamu „antrojo šanso“ finalu.

Šiame finale Rokas užėmė 13-ąją vietą ir tarp visų 67 dalyvių liko 44-oje pozicijoje.

„Gaila, nes jeigu ne tas nelemtas gedimams tikrai galėjau pakovoti pagrindiniame finale. Bet nėra ko nusiminti, prieš akis dar trys etapai, dar visko gali nutikti“ – po finišo sakė R.Baciuška.

Tuo tarpu legendinio lenktynininko sūnui sekėsi geriau. M.Junior kvalifikavosi ketvirtoje pozicijoje. Finale jis po keleto ratų buvo išsiveržęs į pirmąją vietą, bet, pradėjus streikuoti karto karbiuratoriui, jo tempas šiek tiek sulėtėjo ir vokietis finišavo ketvirtoje pozicijoje.

Antrasis CIK–FIA Europos kartingo čempionato etapas šios klasės sportininkams vyks paskutinę gegužės savaitę Zuera trasoje Ispanijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt