Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgiris“ nusitiesė kelią į LKL finalą: trečiame pusfinalio mače „Lietuvos rytas“ palaužtas 73:71

Jau istoriniu vadinamas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalis pasiekė savo zenitą: pirmą kartą tik pusfinalyje per pastaruosius 15 metų kovojantys Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį priversti žaisti „gyvenk“ arba „mirk“ rungtynes. Serijoje iki dviejų laimėjimų geriausi šalies klubai yra pasidalinę po pergalę ir sostinės „Siemens“ arenoje šiandien viena iš komandų garbingai žengs į finalą siekti čempionato aukso žiedų, o kitai ekipai beliks tik su varžovu aiškintis dėl neįprastai „kuklios“ LKL trečiosios vietos.

Jau istoriniu vadinamas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalis pasiekė savo zenitą: pirmą kartą tik pusfinalyje per pastaruosius 15 metų kovojantys Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį priversti žaisti „gyvenk“ arba „mirk“ rungtynes.

Serijoje iki dviejų laimėjimų geriausi šalies klubai yra pasidalinę po pergalę ir sostinės „Siemens“ arenoje šiandien viena iš komandų garbingai žengs į finalą siekti čempionato aukso žiedų, o kitai ekipai beliks tik su varžovu aiškintis dėl neįprastai „kuklios“ LKL trečiosios vietos.

Rungtynės

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 71:73 (17:15, 23:20, 17:21, 14:17).

9  min. D.Songaila  sumažino skirtumą iki 71:72. Z.Dowdelas nepataikė tritaškį, tačiau sugebėjo atimti kamuolį iš Š.Jasikevičiaus. Baudas stojo mesti D.Songaila, tačiau sugebėjo pramesti du baudos metimus. Likus žaisti 9 sek. prie baudų linijos stojo R.Javtokas – nepataikė vienos baudos metimo. „Žalgiris“ pirmavo 73:71. Paskutinei atakai „Lietuvos rytas“ turėjo 9,6 sek.

Likus žaisti 4 sek. prie baudų linijos stojo O.Cookas – nepataikė pirmojo baudos metimo ir specialiai prametė antrąją. Likus 1,4 sek. vilniečiai dar turėjo šansą – metė Z.Dowdellas, tačiau nepataikė ir „Žalgiris“ laimėjo 73:71.

8 min.  R.Seibutis pelnė vieną baudą, tačiau j.Dentmonas įmetė tritaškį ir vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį 70:69. R.Javtokas padidino „Žalgirio“ atotrūkį iki 72:69.

7 min. Po S.Babrausko dvitaškio „Lietuvos rytas“ vėl atsidūrė priekyje – 68:66.

6 min. Po J.Dentmono pataikytų dviejų baudos metimų kauniečiai pirmą kartą įgijo 3 taškų pranašumą 64:61. Tačiau O.Cookas  panaikno persvarą, pataikęs tritaškį – 64:64.

5 min.  Komandos daug atakavo, tačiau nė vienai nesisekė pataikyti – 62:61 „Žalgirio“ naudai.

3 min. Po A.Gudaičio pataikyto vieno baudos metimo kauniečiai pirmavo 60:59, bet rezultatą persvėrė D.Songaila – 61:60 „Lietuvos ryto“ naudai.

1 min.  A.Kavaliauskas įmetė 2 taškus ir „Lietuvos rytas“ pabėgo vienu tolimu metimu – 59:56. Tačiau A.Milaknis šią persvarą panaikino tritaškiu.

Ketvirtasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 57:56 (17:15, 23:20, 17:21).

9 min.  Nors vilniečiai turėjo kelias progas padidinti skirtumą, tačiau jiems tai pasisekė padaryti vos vienu tašku, o paskutinėje kėlinio atakoje J.Dentmonas įmetė dvitaškį ir po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 57:56.

8 min.  „Žalgiris“ paėmė minutės pertraukėlę ir ji davė gerų vaisių: po A.Milaknio tritaškio ir M.Pociaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo vos 56:54.

7 min.  Po M.Gecevičiaus ir J.Palacioso dviatškių „Lietuvos rytas“ vėl pabėgo 56:49.

6 min. Po ilgos taškų „sausros“ A.Kavalaiauskas pelnė du taškus baudomis, tačiau P,Jankūnas atsakė tritaškiu – 50:46 šeimininkų naudai. Tas pats P.Jankūnas įmetė dar du atškus su bauda – 52:49.

5 min. Emocijos liejosi per kraštus – po susidūrimo vos vyriškai kalbėti nepradėjo M.Gecevičius ir P.Jankūnas. Abu būsimus peštukus išskyrė „taikusis“ A.Kavaliauskas.

4 min.  M.Pocius ir dar kartą sumažino vilniečių atotrūkį iki vieno taško, tačiau A.Kavaliauskas įsūdė du dvitaškius – 48:43.

3 min. Kelios „Lietuvos ryto“ atakos buvo nesėkmingos, tritaškį pataikė M.Pocius ir sumažino skirtumą iki minimumo 41:42. Sostinės ekipą tempė D.Songaila, pataikės dviatškį – 44:41.

1 min. Kėlinį sėkmingiau pradėję vilniečiai padidino skirtumą iki rekordinių 7 taškų – 42:35, tačiau J.Dentmonas įmetė tris baudas ir sumažino skirtumą iki 38:42.

Trečiasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 40:35 (17:15, 23:20)

9 min.  Taškus pelnė A.Kavaliauskas ir S.Jelovacas ir vilniečiai pabėgo 40:35. Taip baigėsi antrasis kėlinys

8 min.  Po S.Jelovaco dviejų pataikytų baudų „Lietuvos rytas“ pirmavo 36:33, bet Š.Jasikevičius sumažino atotrūkį iki vieno taško,

7 min.  Po R.Javtoko ir P.Jankūnno pastangų kauniečiai išsiveržė į priekį 31:30, bet M.Gecevičius vėl išvedė vilniečius į priekį 32:31.

6 min. Rezultatui esant 26:26, susižeidė R.Seibutis, tačiau traumą nebuvo rimta. Kitą vertus, treneriai buvo priversti žaidėją pakeisti. R.javtokas įmetė dvi baudas, M.Gecevičius atsakė dvitaškiu ir rezultatas vėl lygus 28:28.

4 min. D.Songaila įmetė tris taškus iš eilės ir vilniečiai pirmavo 24:22.

3 min. Z.Dowdello pastangomis „Lietuvos rytas“ įgijo 1 taško persvarą – 21:20.

1 min. A.Milaknis pelnė tritaškį ir „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 18:17, D.Songaila atsakė dvitaškiu, bet T.Klimavičius ir vėl išvedė žalgiriečius į priekį 20:19.

Antrasis kėlinys

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 17:15

9 min. Su sirena D.Songaila pelnė dvitaškį ir „Lietuvos rytas“ po pirmojo kėlinio pirmavo 17:15.

8 min. J. Dentmonas sumažino skirtumą iki 11:13, o P.Jankūnas išlygino rezultatą 13:13.

6 min. Po R.Seibučio dvitaško ir A.Gudaičio atsakymo „Lietuvos rytas“ pirmavo 13:9.

4 min. Nors P.Jankūnas įmetė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 5:8, A.Kavaliauskas atsakė dvitaškiu su bauda –  11:5 „Lietuvos ryto“ naudai. „Žalgirio“ komandą į priekį veda 4 taškus pelnęs M.Pocius, o „Lietuvos rytą“ – M.Gecevičius ir O.Cookas, įmetę po 3 taškus.

3 min. Mačas prasidėjo be jokios žvalgybos: du tritaškius pelnę šeimininkai pirmavo 8:2.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius, Omaras Cookas, antanas Kavaliauskas, Darius Songaila.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Paukius Jankūnas, Robertas Javtokas, Vytenis Likpevičius.

Pirmasis kėlinys

––––––––––––––

Abi šios poros pusfinalio komandos lemiamame trečiame serijos mače sieks ir skirtingų, ir panašių tikslų: nuo 1999–ųjų tik finale tarpusavyje kovojęs „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ tikrai nenorėtų būti pralaimėjusiojo vaidmenyje. Tačiau nesėkmė ekipoms kirstų skirtingai skausmingai – vilniečiams kur kas skaudžiau.

Pralaimėjimo atveju „Žalgiris“ pirmą kartą per visą LKL turnyro istoriją žaistų tik dėl trečiosios čempionato vietos ir tai būtų šiokia tokia moralinė skriauda garsiai Kauno ekipai. Ir žinoma, klubas atsisveikintu su čempiono titulu.

Be abejo, minorine gaida pasibaigsiantis sezonas būtų įrašytas į ekipos metraštį, tačiau tuo viskas ir baigtųsi. „Žalgiris“ turi ilgalaikę sutartį su Eurolyga. Surinkęs kitam sezonui naują kariauną, žalgiriečių ekipa ir toliau varžytųsi ir LKL, ir Eurolygoje, ir LKF taurės turnyre. Ir bandytų kuo greičiau užmiršti skaudžias 2013–2014 metų sezono skriaudas...

Tuo tarpu „Lietuvos rytas“, nusileidęs čempionų titulą ginančiam „Žalgiriui“, prarastų kur kas didesnius dividendus nei LKL vicečempiono vardą. Sostinės komanda būtų priversta kitą sezoną ne tik galvoti, kaip susigrąžinti turėtas pozicijas, tačiau ir kuriuose turnyruose save išbandyti.

Mat trečioji vieta šalies čempionate nesuteikia ne tik teisįs žaisti Eurolygoje, bet ir uždaro kelią į prieš prestižinio turnyro pradžią rengiamą Eurolygos atrankos turnyrą, kuriame bus dalijami kelialapiai į tas varžybas. Todėl „Lietuvos rytui“ tektų, greičiausiai, vėl žaisti Europos taurės turnyre.

Tad sostinės klubui trečioji LKL pusfinalio akistata yra kito sezono „gyvybės“ arba „egzistavimo“ klausimas.

„Žiūrint į tai, kad Kauno „Žalgiris“ turi vietą Eurolygoje, o „Lietuvos rytui“, tik laimėjus, atsiveria kelias į ją, aišku, kad vilniečiams iš psichologinės pusės bus sunkiau. Iš kitos pusės, manau, kad „Siemens“ arenoje bus daug žmonių, kurie turėtų išjudinti „Lietuvos ryto“ krepšininkus, kad nebūtų taip, kaip Kaune, kur vilniečiai iškart atidavė iniciatyvą ir reikalai praktiškai buvo išspręsti dar pirmame kėlinyje.

Manau, kad bus labai įtempta kova. Kas laimės – tas ir bus LKL čempionas“, – prieš šios dienos dvikovą teigė garsus treneris ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubo prezidentas Rimantas Endrijaitis.

Jam pritarė ir legendinis krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, kuris tikino, kad abi ekipos prieš šį mačą turi savų kozirių.

„Manau, kad abiejų šansai visiškai lygūs: vieni turi namų aikštės pranašumą, kiti – energiją, kurią atsiveš iš Kauno. „Žalgiris“ savo mačą namie laimėjo energija, tad „Lietuvos rytas“ trečiadienį turės parodyti savo energiją“, – teigė Š.Marčiulionis.

Š.Marčiulionis atkreipė dėmesį ir į Justino Dentmono komandinius veiksmus.

„Manau, kad pagaliau jis įsiklausė į trenerio pastabas. Galbūt komandos draugų ieškojo ir dėl to, kad prieš jį mače Kaune buvo taikoma intensyvi gynyba. Kai pačiam kažką sukurti sunku, esi priverstas kamuoliu dalintis.“

Vertindamas „Lietuvos ryto“ neišnaudotas stipriąsias puses, olimpinis čempionas išskyrė Renaldo Seibučio, Martyno Gecevičiaus neišnaudotą potencialą bei ilgesnį vilniečių atsarginių suolelį.

„Rungtynėse, kurios vyksta kas dvi dienas, suoliukas yra svarbus veiksnys. Manau, D.Adomaičio nuopelnas yra tuo didelis, kad jis į žaidimą bandė įtraukti kuo daugiau žaidėjų. „Žalgirio“ atsarginiai žaidėjai yra gana jauni ir nepatyrę, ypač kai reikės grįžti į Vilnių, kur laukia pragariškas triukšmas.

Aišku, geriau turi sužaisti M.Gecevičius, R.Seibutis, kurie Kaune buvo kaip savo paties šešėliai, o savo aikštėje jie tikrai suras daugiau progų būti pastebimesni“, – kalbėjo Š.Marčiulionis.

Pirmose šių komandų serijos rungtynėse Vilniuje nugalėjo „Lietuvos rytas“ 90:85.