Naujienų srautas

Sportas2012.09.04 13:22

A. Sabonis: rinktinės treneris bus skiriamas 4 metų olimpiniam ciklui

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis pareiškė, kad nacionalinės komandos strategas nuo šiol bus skiriamas visam ketverių metų olimpiniam ciklui, nepriklausomai nuo rinktinės rezultatų.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis pareiškė, kad nacionalinės komandos strategas nuo šiol bus skiriamas visam ketverių metų olimpiniam ciklui, nepriklausomai nuo rinktinės rezultatų.

„Visi treneriai, kurie treniravo rinktinę, kažką laimėjo, tačiau vėliau pralaimėjo. Tai yra normalu – nebus taip, kad laimėtume visą laiką. Kiekvienas treneris atliko didelį darbą, prasto nebuvo nė vieno. Dabar nenoriu komentuoti, kas gali tapti rinktinės treneriu. Rugsėjo pabaigoje bus surengtas LKF valdybos posėdis, kuriame viską papasakosime. Dabar renkame informaciją ir nuspręsime“, – žiniasklaidai tvirtino A. Sabonis.

Į detalesnes kalbas apie būsimą komandos strategą Sabonis nesileido ir nenorėjo atskleisti, ar prie rinktinės vairo liks Kęstutis Kemzūra, ar bus paskirtas naujas treneris.

LKF prezidentas pažymėjo, kad Lietuva neturi tiek trenerių, kad po kiekvienos nesėkmės galėtų paskirti vis naują ir tvirtino, kad strategas turėtų būti skiriamas ilgesniam laikotarpiui.

„Man asmeniškai nėra buvusių rinktinės trenerių. Jeigu mes jų turėtume penkis aukštus – tada taip. Manau, kad būtų normalu, jog treneris, kaip ir visur, būtų renkamas ketveriems metams – olimpiniam ciklui. Kaip bebūtų, svarbiausios varžybos yra olimpiada. O Europos ar pasaulio čempionatai – tik pasiruošimo etapas. Taigi nereikia daryti sensacijų, jeigu kažkur nepasisektų. Juk esame buvę visur – ir aukštai, ir apačioje. Norėtųsi priimti tokius sprendimus, kad Rio de Žaneire kažką nuveiktume“, – pažymėjo A. Sabonis.

Lietuvos rinktinės pasiruošimą svarbiausioms vasaros kovoms iš arti stebėjęs ir ekipos treniruotėse dalyvavęs LKF prezidentas pripažino, kad mūsų šalies ekipa Londono olimpinėse žaidynėse buvo silpnesnė už pagrindinius varžovus.

„Stebėjau rinktinės pasiruošimą, mačiau, kaip ji žaidė, tačiau manau, kad iki geresnio pasirodymo olimpiadoje šiek tiek pritrūko noro. Žinoma, Rusijos rinktinei buvome pralaimėję visas draugiškas rungtynes, tačiau jie mūsų nesudaužė.

Nemanau, kad komanda buvo labai pavargusi. Juk ir tie patys rusai dalyvavo olimpiniame atrankos turnyre ir praėjo tą patį kelią. Vadinasi, buvome silpnesni“, – nacionalinės komandos pasirodymą Londono olimpinėse žaidynėse įvertino A. Sabonis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi