Sportas

2015.09.08 13:45

J. Valančiūnas – apie pirmąjį krikštą, pokalbį su J. Kazlausku ir siurprizą „Siemens“ arenoje

„O ką, čia buvo pusfinalis?“ – juokais akis išpūtė Jonas Valančiūnas. Anksčiau daugeliui būdavo sunku įsivaizduoti, kad Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ galėtų susidurti dar prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą. Stebėjosi ir penktadienio dvikovoje apsilankęs J. Valančiūnas.

„O ką, čia buvo pusfinalis?“ – juokais akis išpūtė Jonas Valančiūnas. Anksčiau daugeliui būdavo sunku įsivaizduoti, kad Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ galėtų susidurti dar prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą. Stebėjosi ir penktadienio dvikovoje apsilankęs J. Valančiūnas.

Kai vidurio puolėjas dar pats žaidė „Lietuvos ryte“, dvi stipriausios šalies komandos prie grumtynių dėl LKL aukso žiedų ringo neprileisdavo nieko. Bet antradienį grįžęs namo po sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje J. Valančiūnas rado kitokią padėtį.

„Na, taip, girdėjau, kokie čia reikalai. Dabar kitaip, gal ir įdomiau. Juk kamuolys yra apvalus. Kaip vienas treneris yra pasakęs, krepšinyje visiems gera nebus“, – šypsodamasis buvusį „Lietuvos ryto“ strategą Rimą Kurtinaitį prisiminė 22-ą gimtadienį neseniai atšventęs aukštaūgis.

„Žalgiriui“ LKL reguliarųjį sezoną netikėtai užbaigus tik ketvirtoje vietoje, dviejų principinių varžovų keliai susikirto jau pusfinalyje. Tačiau J. Valančiūnui dėl to stebėti Vilniaus ir Kauno ekipų mūšio nebuvo nuobodžiau, tuo labiau, kad atkaklios kautynės baigėsi „Lietuvos ryto“ pergale 90:85.

„Malonu pamatyti, kaip žaidžia komandos draugai, kaip atrodo Lietuvos krepšinio virtuvė“, – įspūdžiais su DELFI dalinosi Toronto „Raptors“ (Kanada) klubo atstovas.

Pats jis šį pavasarį taip pat buvo visa galva pasinėręs į atkrintamųjų varžybų sūkurį: lietuvis su „Raptors“ komanda NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje dramatiškai 3:4 nusileido Bruklino „Nets“.

Pirmą kartą NBA atkrintamųjų varžybų skonio paragavęs vidurio puolėjas, stipriausioje planetos lygoje rungtyniaujantis antrus metus, neliko nusivylęs.

„Visų pirma, antras sezonas man buvo geresnis nei pirmas. Buvo ir blogų, ir gerų akimirkų, bet manau, kad viskas išėjo į naudą, turėjau geros patirties. Juk dalyvavome atkrintamosiose, žaidėme septynerias rungtynes – tuo labiausiai ir džiaugiuosi. Aišku, kažko pritrūko, neišėjome į kitą etapą, bet patirtis vis tiek buvo gera. Tikrai esu patenkintas, kitais metais bus jau ramiau“, – įvertino J. Valančiūnas.

Kreivai į NBA žiūrintys krepšinio mėgėjai kartais sako, kad tikras krepšinis šioje lygoje prasideda tik nuo atkrintamųjų varžybų. Gal ir kai kurie žaidėjai galvoja panašiai?

„Geras klausimas, – šyptelėjo uteniškis. – Šiaip krepšinį žaidi net per draugiškas rungtynes. Atkrintamosios, aišku, skiriasi: kitoks intensyvumas, visiškai kitokie sirgalių srautai, žiūrimumas, susidomėjimas. Nėra tas skirtumas kaip tarp dienos ir nakties, bet šiokio tokio jo esama.“

Vos iškritus iš tolesnės kovos dėl trofėjaus, „Raptors“ klubas išsyk trejiems metams pratęsė sutartį su vyriausiuoju treneriu Dwane'u Casey. J. Valančiūnas sveikina tokį vadovybės sprendimą.

„Jis yra geras treneris. Manau, šis sezonas jam tikrai nebuvo blogas, komanda pateko į atkrintamąsias varžybas. Mūsų ekipai laikas augti dar labiau“, – komentavo krepšininkas.

Ilgų atostogų jis neplanuoja ir po kelių savaičių ketina vėl imtis įprastų pratybų.

„Turėsiu šiek tiek poilsio be jokio sporto, paskui pradėsiu čia, Lietuvoje, dirbti su bėgimo treneriu, vaikščiosiu į treniruoklių salę. Dar vėliau reikės važiuoti atgal į Ameriką, tik pats kol kas nežinau, kada tiksliai. Ten man bus sudarytas planas, kaip toliau dirbti“, – į artimiausią ateitį žvelgė J. Valančiūnas.

Tuo tarpu liepą jo laukia Lietuvos rinktinės treniruočių stovykla, apie kurią aukštaūgis jau kalbėjosi su nacionalinės komandos vairininku Jonu Kazlausku.

„Kalbėjomės, tarėmės dėl vasaros, kaip ją matome. Ir kaip aš ją matau? Gerai, bus graži vasara, geras oras (juokiasi – DELFI). Jei rimtai, jokių rimtų priežasčių neatvykti į rinktinę neturiu“, – DELFI patikino vienas iš dviejų NBA lygoje žaidžiančių lietuvių.

Primename, kad Lietuvos rinktinė vasaros pabaigoje startuos planetos pirmenybėse Ispanijoje.