Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

„Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ nusiteikę principinei dvikovai

Pirmųjų LKL pusfinalio rungtynių belaukiantys „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ klubai nusiteikę principinei dvikovai ir tikina, kad favoritų šiame pirmenybių etape išskirti negalima.

Pirmųjų LKL pusfinalio rungtynių belaukiantys „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ klubai nusiteikę principinei dvikovai ir tikina, kad favoritų šiame pirmenybių etape išskirti negalima.

15 pastarųjų sezonų finale dėl Lietuvos čempionų žiedų kovoję šalies krepšinio grandai Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ rengiasi neįprastai pusfinalio serijai iki dviejų pergalių. Penktadienį pirmoji dvikova vyks reguliariojo sezono nugalėtojos Vilniaus ekipos aikštėje.

„Kitos varžybos yra svarbiausios ir jos gali  nulemti visą seriją, todėl, kad tas psichologinis aspektas yra svarbus tuo, jog mes žaidžiame namie. Mes turime laimėti, mes tai žinome. Tikrai einame nusiteikė kovingai ir galvose yra tik vienas – pergalė“, – tvirtina „Lietuvos ryto“ vyr. treneris Dainius Adomaitis.

„Lietuvos rytas“ LKL reguliariajame sezone „Žalgirį“ nugalėjo abu kartus. Tačiau sostinės ekipa favoritės vaidmens neskuba prisiimti, nors ir pripažįsta, kad šiemet jų šansai iškovoti šalies čempionų žiedus yra didesni. Paskutinį kartą LKL pirmenybėse jie triumfavo 2009/10 metų sezone.

„Ir dėl komandos sudėčių. Pajėgesnę mes turime komandą nei pernai. „Žalgiris“, kaip daug kas sako, yra susilpnėjęs, kam aš drįsčiau paprieštarauti, nes žaidžia  buvę rinktinės žaidėjai, esami ir būsimi. Tai tikrai pajėgi komanda, turi žaidėjų, kurie žino, kaip žaisti tokiose varžybose. Ruošiamės labai rimtai. Tai yra mūsų namų aikštelė, žaisime namuose, tikrai pasitikime savo jėgomis“, – tvirtina D. Adomaitis.

„Čia nėra favoritų, nes tai labai slidus reikalas, vienos laimėtos ar pralaimėtos rungtynės gali apversti viską aukštyn kojomis“, – sako „Lietuvos ryto“ kapitonas Steponas Babrauskas.

„Žalgirio“ vyriausiasis strategas tikina, kad laiko pasirengti pusfinalio rungtynėms buvo pakankamai, o ir įtampa dėl grėsmės šiame sezone likti be trofėjų daugiau streso nekelia. Pasak jo, vienam iš geriausių šalies krepšinio klubų spaudimas visada yra didelis ir keliami tik aukščiausi tikslai. 

„Atlikome daug neblogų dalykų ir paskutinėse reguliariojo sezono varžybose prieš „Rytą“, nors ir pralošėme, buvo neblogų momentų, kuriuos dar reikės pakartoti. Be abejo, yra taisytinų dalykų, ties kuo šią savaitę dirbome“, – sako „Žalgirio“ vyr. treneris Gintaras Krapikas.

„Ta serija trumpesnė, kiekvienos rungtynės dar labiau įtemptos, tai dabar mūsų tikslas laimėti Vilniuje, tada laimėti namuose. Iki dviejų pergalių greitai, jeigu laimime ten, „Rytui“ bus sunkiau. Jeigu mes pralaimime, mums lengviau bus, mus sirgaliai palaikys“, – teigia „Žalgirio“ gynėjas Vytenis Lipkevičius.

LKL čempionato nugalėtojams atiteks teisė kitąmet žaisti Eurolygoje. „Žalgiris“ turi ilgalaikę Eurolygos A licenciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi