Naujienų srautas

Sportas2015.02.14 17:32

Teismas nušalino Lietuvos futbolo federacijos prezidentą J. Kvedarą

Gilioje duobėje esantį šalies futbolą krečia skandalas viršūnėse – Kauno apylinkės teismo sprendimu nuo pareigų nušalintas Lietuvos futbolo federacijos prezidentas 62 metų Julius Kvedaras.

Jau seniai su nusikaltėlių pasauliu siejamas sporto veikėjas J. Kvedaras įtariamas tuo, kad galėjo praturtėti pasisavindamas Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) Lietuvai skiriamus pinigus.

Artimiausiu metu turėtų būti pareikšti įtarimai ir iš UEFA gautus pinigus skirstančiai federacijos Finansų skyriaus vadovei, nušalinto LFF prezidento sugyventinei Daliai Žigelienei, taip pat dar keliems su J. Kvedaru susijusiems LFF vykdomojo komiteto nariams ir verslininkams.

„Mūsų duomenimis, J. Kvedaras nuo pareigų nušalintas pusei metų. Tai itin griežta teismo paskirta sankcija, nes paprastai įtariamieji nuo pareigų nušalinami ne ilgiau kaip trims mėnesiams“, – „Lietuvos rytui“ atskleidė aukštas Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas.

Gyveno ne pagal pajamas

Baudžiamoji byla J. Kvedarui buvo iškelta praėjusių metų pabaigoje.

Savo tyrimą atlikusi Valstybinė mokesčių inspekcija konstatavo, kad itin prabangiai gyvenantis LFF prezidentas per metus vien tik oficialiai išleidžia beveik pusę milijono litų, tačiau tokios sumos negali pagrįsti.

J. Kvedaras pirko butus Palangoje, važinėjo kelis šimtus tūkstančių litų kainuojančiais automobiliais, įsigijo brangų motociklą „Harley-Davidson“.

Ši mokesčių prievaizdų surinkta medžiaga buvo perduota Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai, kuri ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto praturtėjimo.

Pareigūnų apklaustas J. Kvedaras nurodė kelis asmenis, iš kurių esą buvo pasiskolinęs dideles pinigų sumas. Bet vėliau buvo nustatyta, kad tai netiesa – apklausti LFF vadovo kreditoriai patys negalėjo pagrįsti pinigų šaltinių arba teikė klaidinančią informaciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi