Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos visuomeninės sporto organizacijos reiškia nepasitenkinimą K. Rimšelio veikla

BNS2015.09.08 13:45

Pirmadienį oficialiai išplatintas Lietuvos visuomeninių sporto organizacijų kreipimasis, išreiškiant susirūpinimą dėl Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus Klemenso Rimšelio vykdomos šalies sporto politikos.

Pirmadienį oficialiai išplatintas Lietuvos visuomeninių sporto organizacijų kreipimasis, išreiškiant susirūpinimą dėl Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus Klemenso Rimšelio vykdomos šalies sporto politikos.

„Mes, žemiau pasirašiusių sporto organizacijų atstovai, reiškiame susirūpinimą dėl Lietuvos sporto politikos. Esame sunerimę, kokiu keliu Lietuvos sporto ateitį bando pakreipti vieno svarbiausių šalies sporto politikos formuotojų – Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (KKSD) – generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

Dviprasmiškos sporto politikos teisinės bazės korekcijos, siekis atsikratyti tam tikrų jo vadovaujamos įstaigos funkcijų, KKSD reorganizacija, dėmesio sporto organizacijoms bei renginiams stoka, skaidrumo trūkumas – tai kertinės priežastys, kurios žemiau pasirašiusių organizacijų visuotiniu sutarimu, trukdo efektyviam Lietuvos sporto plėtros politikos įgyvendinimui.

Apgailestaujame, kad p. Rimšelis iki šiol nebandė sutelkti Lietuvos sporto organizacijų bei asmenybių vieningai sporto plėtrai, o rodė tik netinkamą ir nepakankamą dėmesį savo vadovaujamai sričiai. Maža to, kai kuriais jo vadovaujamo departamento veiksmais netgi skaldė Lietuvos sporto pasaulį.

Tad prašome Jūsų vertinant K. Rimšelio galimybes ateityje prisidėti prie Lietuvos sporto politikos formavimo, atsižvelgti į šiuos aspektus:

– Nepakankama patirtis: K. Rimšelis vadovauti KKSD atėjo neturėdamas jokios sportinės ar sporto administravimo patirties, tai iki šiol jam išliko svetima sritis.

– Sporto organizacijų atribojimas: nepaisant menkos patirties sporto srityje, K.Rimšelis bei jo vadovaujamas departamentas sprendimus dažniausiai priima nepasitarę su sporto organizacijomis, kurias minėti sprendimai paliečia pirmiausiai.

– Skaidrumo trūkumas: K. Rimšelio vadovaujamam KKSD trūksta skaidrumo, pavyzdžiui, viešai nėra pateikiama visa informacija apie KKSD biudžetą, papildomų lėšų skirstymas vyksta pagal neaiškius ir neatskleidžiamus kriterijus, KKSD strategijos kūrimo procese nebuvo įtrauktos sporto organizacijos ir kt.

– Dėmesio stoka sportui: atsainų K. Rimšelio požiūrį į Lietuvos sporto gyvenimą išduoda tai, kad nei jis pats, nei kiti KKSD atstovai nedalyvauja svarbiuose sporto renginiuose.

– Teisinės bazės sujaukimas: paskutiniais veiksmais, pavyzdžiui, naujos Kūno kultūros ir sporto įstatymo redakcijos rengimu bei pateikimu svarstymui arba KKSD vadovo įsakymu dėl nacionalinių sporto šakų federacijų pripažinimo, K. Rimšelio vadovaujamas KKSD įrodė, kad sporto visuomeninių organizacijų nevertina kaip rimtų Lietuvos sporto plėtros vystytojų.

– Kompetencijos stoka: K. Rimšelio kompetencijos stoka neleido surinkti reikiamo profesionalumo KKSD komandos, o tai neigiamai atsiliepė Lietuvos sporto politikai.

Todėl svarstant naujas galimas Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus kandidatūras prašome atsižvelgti į sporto organizacijų nuomonę“.

Pasak pranešimo, kreipimąsi į premjerą Algirdą Butkevičių ir Lietuvos Seimą pasirašė šių Lietuvos visuomeninių sporto organizacijų prezidentų tarybos nariai:

Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas                                         Rimantas Kveselaitis

Asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas                                                    Algis Vasiliauskas

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė                                              Daina Gudzinevičiūtė

Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos prezidentas      Albinas Grabnickas

Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacijos prezidentas Arvydas Sapka

Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas                                                      Vytautas Kvietkauskas

Lietuvos aeroklubo prezidentas                                                                          Jonas Mažintas

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas                                          Česlovas Garbaliauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.