Sportas

2012.09.01 11:35

Š. Marčiulionis: Lietuvos krepšinio rinktinei labiausiai tiktų vadovauti Jonas Kazlauskas

15min.lt2012.09.01 11:35

Netylant kalboms, kas turėtų vadovauti Lietuvos krepšinio rinktinei, savo nuomonę išdėstė ir buvęs garsus krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Jis antrino Vladui Garastui – Jonas Kazlauskas yra pagrindinis kandidatas į rinktinės trenerio vietą.  

Netylant kalboms, kas turėtų vadovauti Lietuvos krepšinio rinktinei, savo nuomonę išdėstė ir buvęs garsus krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Jis antrino Vladui Garastui – Jonas Kazlauskas yra pagrindinis kandidatas į rinktinės trenerio vietą.

„Pirmiausia, dabartinis trenerių kolektyvas turi pateikti ataskaitą. Krūvis buvo tikrai nemažas, todėl iš atrankos turnyro, olimpiados ir pasiruošimo būtų galima pasimokyti. Manau, kad tinkamiausias kandidatas būtų Jonas Kazlauskas. Jis yra pasiilgęs ir krepšinio, ir rinktinės. Kiti specialistai jau yra pasirašę ilgalaikes sutartis su klubais, todėl naujo trenerių štabo formavimui jis labiausiai tiktų“, – alfa.lt sakė Š.Marčiulionis.

Šią savaitę specialiame interviu 15min.lt V.Garastas buvo konkretus ir prisipažino, kad mato tik vieną žmogų, kuris galėtų pakeisti Kęstutį Kemzūrą.

„Šiuo momentu, norint prikelti Lietuvos krepšinį, reikia patyrusio trenerio, koks yra J.Kazlauskas. Bet čia jau A. Sabonis sprendžia. Pirmiausia, jis turėtų kreiptis į trenerį, kuris šiuo metu yra geriausias, o tai – J. Kazlauskas. J.Kazlauskas dabar laisvas, bet jį vėl kviečia dirbti Kinijos rinktinė. Dabar, žinok, ar norės jis lipti į tą pačią balą. Kiti kandidatai? Deja, sudėtinga“, – tikino V. Garastas.

K. Kemzūros sutartis baigėsi. Tačiau Lietuvos krepšinio federacija niekur neskuba. Suteikti dar vieną šansą K. Kemzūrai ar atsakomybę rikiuoti naujos rinktinės gretas 2013 metų Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje patikėti naujam treneriui?

Tai nuspręsti federacija ir prezidentas Arvydas Sabonis žada tik po mėnesio – rugsėjo pabaigoje. Verdikto laukia ir K. Kemzūra. „Pirmiausia turi būti federacijos sprendimas, o mano – vėliau“, – šią savaitę dar kartą pakartojo treneris.

Po Londono olimpiados jis teigė „suprasiąs, jei federacija nenorės su juo pratęsti sutarties, ir pagalvosiąs, jei norės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.