Sportas

2015.09.08 13:45

D. Stagniūnas oficialiai baigė savo čiuožėjo karjerą

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Penktadienį Lietuvos čiuožimo federacija (LČF) išplatino Lietuvos ledo čiuožėjo Deivido Stagniūno pranešimą, kuriame jis informuoja, kad oficialiai baigia savo sportinę karjerą.

Penktadienį Lietuvos čiuožimo federacija (LČF) išplatino Lietuvos ledo čiuožėjo Deivido Stagniūno pranešimą, kuriame jis informuoja, kad oficialiai baigia savo sportinę karjerą.

Pranešimo tekstas:

Kaip visi dalykai gyvenime, taip ir sportas turi pradžią ir pabaigą. Su didžiule pagarba ir padėka savo partnerei Isabellai Tobias, jos tėvams, Lietuvos čiuožimo federacijai, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Lietuvos olimpiniam sporto centrui, Kūno kultūros ir sporto

departamentui, treneriui Igoriui Špilbandui, teisėjai Laimutei Krauzienei, mus lydėjusiai į visas svarbiausias varžybas bei visiems mus palaikiusiems ir prisidėjusiems prie mūsų kelionės į 2014 m. Sočio olimpines žaidynes, noriu pranešti, kad baigiu sportinę karjerą dėl atsinaujinusių traumų.

Nuoširdžiai dėkoju jos ekselencijai LR prezidentei Daliai Grybauskaitei, už man suteiktą galimybę įgyvendinti savo svajonę, dėl kurios dirbau visą gyvenimą ir laukiau pastaruosius 8 metus. Šių olimpinių žaidynių mes su Isabella niekada nepamiršime. Kiekvienam sportininkui olimpinės žaidynės yra karjeros viršūnė, todėl aš esu labai dėkingas, kad galėjau ją pasiekti.

Jau kurį laiką gydausi, todėl nesitreniruoju. Nenorėjau skubėti priimdamas tokį sprendimą, dar norėjosi šiek tiek palaukti, tačiau atsiradus dideliam žiniasklaidos spaudimui, nusprendžiau tai pranešti šiandien. Gerai viską apgalvojęs bei pasvėręs gydytojų rekomendacijas ir norą čiuožti, nusprendžiau, kad sveikata yra svarbiausia. Mes su Isabella pasiekėme savo tikslą dalyvauti olimpiadoje ir buvome labai arti Lietuvos čiuožimo federacijos mums iškelto tikslo - penkioliktos vietos.

Kad ir kaip norėčiau dar čiuožti ir dalyvauti 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse, jaučiu, kad anksčiau ar vėliau, tektų sustoti dar nesulaukus olimpiados. Skausmai tampa per dažni ir per daug nenuspėjami. Jau iki šiol dėl jų yra tekę atšaukti keletą varžybų. Jaučiuosi atsakingas ne tik už save, bet ir už savo partnerę Isabellą. Ji niekada nežino, kada ir kiek vėl teks manęs laukti, kol pagerės ir vėl galėsiu treniruotis kartu.

Isabella yra labai jauna sportininkė ir jai viskas prieš akis, todėl negaliu jos stabdyti.

Čiuožiau visą savo gyvenimą ir kol kas neįsivaizduoju savęs darant kažko kito. Sunku įsivaizduoti gyvenimą be šio sporto, treniruočių, varžybų ir įtempto ritmo, tačiau vadovaujuosi posakiu, kad kiekviena pabaiga yra nauja pradžia.

Dar kartą visiems nuoširdžiai dėkoju!

Ragina nekaltinti čiuožėjų

Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė ragina žiniasklaidą ir visuomenę susilaikyti nuo nepagrįstų emocijų ir kaltinimų, reaguojant į paskelbtą žinią apie tai, kad Lietuvos čiuožėjas Deividas Stagniūnas dėl sveikatos problemų baigia savo karjerą.

Kartu su amerikiete Isabella Tobias čiuožęs D. Stagniūnas apie sprendimą pasitraukti iš didžiojo sporto paskelbė penktadienį.

Beje, praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie tai, kad D. Stagniūno ir I. Tobias pora iširo, tačiau Lietuvos čiuožimo federacija tvirtino apie tai neturinti jokių žinių.

„Aš iki paskutinio momento tikėjausi, kad Deivido sveikatos problemos išsispręs ir jis galės tęsti karjerą. Deja, situacija nepasikeitė ir jis šiandien paskelbė savo sprendimą baigti karjerą. Noriu, kad suprastumėte, kokia tai yra tragedija aukščiausio lygio sportininkui baigti karjerą gerokai anksčiau laiko. Ir kartu tai yra ir I. Tobias, kaip sportininkės, tragedija, kai jos šokių partneris yra priverstas baigti karjerą, patikėkite, jai skauda ne mažiau. Artimiausiu metu ji turės priimti sprendimą dėl savo karjeros tęsimo, todėl prašau visų susilaikyti nuo nepagrįstų kaltinimų ar patyčių. Neįsigilinus į situaciją lengva komentuoti, smerkti, tačiau dabar, neabejoju, nė vienas nenorėtume atsidurti nei Deivido, nei Isabellos vietoje. Be to, noriu priminti, kad Lietuvos pilietybės niekas neatsisakė, o žvelgiant į žiniasklaidos straipsnius ir komentarus, atrodo, kad tai jau įvykęs faktas. Lietuvos pilietybės paskyrimas Isabellai nebuvo pririštas prie Deivido, pilietybė skiriama vienam asmeniui, o ne porai, todėl ir Deivido sveikatos problemos negali atšaukti Lietuvos pilietybės. Žinoma, situacija, kurioje atsidūrė Isabella, tikrai sudėtinga, todėl prašau susilaikyti nuo nereikalingų emocijų ir kritiškumo tai vertinant, ir palaukti jos pačios sprendimo dėl sportinės karjeros tęsimo“, – teigiama LČF prezidentės L. Vanagienės pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt