Sportas

2015.09.08 13:45

I. Tobias jau treniruojasi kartu su Rusijos sportininku I. Tkačenka?

Romas Poderys, kaunodiena.lt2015.09.08 13:45

„Kol kas niekas nepasikeitė“, – vakar „Kauno dienai“ sakė Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė, komentuodama ledo šokėjų Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno tolesnės bendros karjeros galimybes.

„Kol kas niekas nepasikeitė“, – vakar „Kauno dienai“ sakė Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė, komentuodama ledo šokėjų Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno tolesnės bendros karjeros galimybes.

Pažįstami nuo 2008-ųjų

Praėjusią savaitę Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, esą, išsiskyrus ledo šokėjams Jekaterinai Riazanovai ir Iljai Tkačenkai, toks pat likimas gali ištikti ir Lietuvos duetą, jeigu sutaptų I.Tkačenkos ir šiemet Lietuvos piliete tapusios I.Tobias, su kuria jis jau čiuožė 2008-aisiais, planai.

Rusų versijos argumentai: pastaruoju metu D. Stagniūnas gydosi įsisenėjusias traumas, todėl nesitreniruoja, o tai kelia abejonių dėl jo sportinės ateities; J. Riazanovą ir I.Tkačenką, kaip ir Lietuvos ledo šokėjus, treniravo tas pats specialistas – Igoris Špilbandas, tad jis gali turėti įtakos savo čiuožėjų grupės sprendimams. I. Tobias ir I.Tkačenka – ne naujokai, bet buvę partneriai, tereiktų atnaujinti bendradarbiavimą.

„Aš asmeniškai kreipiausi į Isabellos mamą. Ją taip pat nustebino  nepagrįsti gandai, kuriuos išplatino Rusijos, po to – ir Lietuvos žiniasklaida. Lietuvos čiuožimo federacija jokių žinių apie mūsų ledo šokių poros karjeros pasikeitimus neturi“, – tąkart teigė LČF vadovė L. Vanagienė.

I. Tkačenka – jau JAV

Šiomis dienomis Italijos žiniasklaida paskelbė, kad J. Riazanova tęs karjerą su šios šalies čiuožėju Simone Vaturi. Be to, rusė sieks Italijos pilietybės, kad pora galėtų iškart, o ne tik praėjus metams atstovauti šaliai tarptautinėse varžybose.

Balandžio 28-ąją I.Tkačenka iš Rusijos išvyko į JAV pas I. Špilbandą.

Viename paskutinių interviu portalui team-russia2014.ru sportininkas, atsakydamas į klausimą apie galimybę čiuožti su I. Tobias, atsakė: „Tai – tik vienas iš kelių man pateiktų pasiūlymų, bet neaišku, ar jis bus realizuotas. Išsirinksiu perspektyviausią variantą. Kita vertus, nesu tikras, ar išvis dar norėsiu ledo šokių, galbūt imsiuosi trenerio darbo. Tikiuosi, kad viskas paaiškės iki birželio 1-osios.“

„Dabar absurdiška spėlioti, kas ir kaip būtų, jeigu būtų... Žinau, kad I.Tobias ir jos tėvai, be kita ko, finansiškai remiantys mūsų ledo šokių porą, nori, kad ji tęstų karjerą. Kitas kelias būtų galimas tik tuo atveju, jeigu Deividui sveikata neleistų toliau aktyviai sportuoti ir jis nuspręstų atsisakyti čiuožimo“, – pabrėžė L. Vanagienė.

Skirtingais keliais

Be J. Riazanovos ir I.Tkačenkos, po Sočio žiemos žaidynių subyrėjo dar du žinomi Rusijos ledo šokėjų duetai – olimpinio bronzos medalio laimėtojų, dukart Europos vicečempionų Jelenos Iljinych ir Nikitos Kacalapovo bei 2012-ųjų pasaulio jaunimo čempionų Viktorijos Sinicinos ir Ruslano Žiganšino.

Taip pat išsiskyrė porų dailiojo čiuožimo 2012-ųjų Rusijos čempionai ir Europos vicečempionai, Sočio olimpiadoje 6-ąją vietą užėmę Vera Bazarova ir Jurijus Larionovas.

Olimpiečiai: I. Tobias ir D. Stagniūnas kartu čiuožia nuo 2010-ųjų pavasario, o šiemet debiutavo olimpinėse žiemos žaidynėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt