Sportas

2015.09.08 13:45

„Clippers“ savininkas pašalintas iš NBA dėl rasistinių pareiškimų

BNS 2015.09.08 13:45

JAV Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) antradienį uždraudė Los Andželo klubo „Clippers“ savininkui Donaldui Sterlingui iki gyvenimo pabaigos dalyvauti šios lygos veikloje ir skyrė jam didžiausią 2,5 mln. dolerių (6,22 mln. litų) baudą dėl „labai įžeidžiamų ir žalingų“ rasistinių pareiškimų, išprovokavusių šalies masto pasipiktinimą.

JAV Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) antradienį uždraudė Los Andželo klubo „Clippers“ savininkui Donaldui Sterlingui iki gyvenimo pabaigos dalyvauti šios lygos veikloje ir skyrė jam didžiausią 2,5 mln. dolerių (6,22 mln. litų) baudą dėl „labai įžeidžiamų ir žalingų“ rasistinių pareiškimų, išprovokavusių šalies masto pasipiktinimą.

Praėjus trims dienoms po to, kai buvo paviešintas garso įrašas, kuriame D. Sterlingas girdimas raginantis savo širdies draugę viešumoje nesirodyti su juodaodžiais, NBA komisaras Adamas Silveris pašalino 80-metį milijardierių iš lygos ir paragino klubų savininkus pradėti procesą, kuris priverstų jį parduoti komandą, įsigytą 1981 metais.

Stebinamai griežtos sankcijos sulaukė pagyrimų krepšini pasaulyje: dabartinės ir buvusios žvaigždės gyrė A. Silverio ryžtingus veiksmus 88-ąją darbo komisaro poste dieną – po to, kai jis pakeitė 30 metų NBA vadovavusį Davidą Sterną.

„Pono Sterlingo išsakytas požiūris yra giliai įžeidžiamas ir žalingas, – A. Silveris sakė per spaudos konferenciją Niujorke. – Faktas, kad jis pasklido iš vieno NBA savininko, tik padidina žalą ir mano asmeninį pasipiktinimą.“

Ši griežta bausmė, skirta po žaibiškai atlikto tyrimo, reiškia, kad nekilnojamojo turto magnatas D. Sterlingas negalės lankytis jokiose NBA rungtynėse arba treniruotėse, įžengti į bet kurį „Clippers“ biurą arba patalpas, taip pat vykdyti kokius nors su klubu susijusius sandorius arba spręsti dėl jo personalo.

A. Silveris sakė paraginsiantis NBA savininkus atimti komandą iš D. Sterlingo. Klubo, kurį D. Sterlingas įsigijo už 12 mln. dolerių, rinkos vertė dabar yra tikriausiai priartėjusi prie 600 mln. dolerių.

„Visiškai tikiuosi sulaukti man reikalingo palaikymo iš kitų NBA savininkų, kad jis būtų pašalintas“, – pabrėžė komisaras.

Kad tai įvyktų, reikia surinkti tris ketvirtadalius savininkų balsų, tačiau A. Silverio iniciatyvos pradėti šį procesą gali pakakti, kad D. Sterlingas parduotų komandą, kol dar turi galimybę susižerti didžiulį pelną. Kita vertus, tikėtinas ir ilgas bylinėjimasis.

„Kalbėjausi su keliais savininkais, ir jie mane visiškai palaiko“, – pabrėžė A. Silveris.

Praeitą savaitgalį paskelbtame garso įraše girdima, kaip vienas vyras – kaip parodė tyrimas, D. Sterlingas – sako savo daug jaunesnei draugei nenorintis, kad ji viešai demonstruotų palankumą juodaodžiams arba eitų į „Clippers“ rungtynes su juodaodžiais draugais.

„Man labai nepatinka, kad tu nori skelbtis susidedanti su juodaodžiais. Ar tau būtina? – sakė „Clippers“ savininkas. – Gali su jais miegoti. Gali jų atsivesti – gali daryti ką nori.“

„Prašau nedaug – to nereklamuoti ... ir nesivesti jų į mano rungtynes“, – pridūrė jis.

„Clippers“ ir legendinės NBA žvaigždės sveikino ryžtingą komisaro sprendimą.

„Visa širdimi palaikome ir priimame NBA ir komisaro Adamo Silverio šiandien priimtą sprendimą. Dabar prasideda gijimo procesas“, – sakoma „Clippers“ pranešime.

Legendinis NBA žaidėjas Magicas Johnsonas, kurio nuotrauka su D. Sterlingo mergina išprovokavo tulžingą „Clippers“ savininko tiradą, kainavusią jam komandą, parašė socialiniame tinkle „Twitter“: „Buvę ir dabartiniai NBA žaidėjai labai laimingi ir patenkinti dėl komisaro Silverio sprendimo ... Mūsų lygai vadovauja puikus lyderis.“

Keturiskart naudingiausiu NBA žaidėju pripažintas LeBronas Jamesas, dabartinės NBA čempionės – Majamio „Heat“ – superžvaigždė, savo „Twitter“ žinutėje rašo: „Komisare Silveri, ačiū, kad saugote mūsų gražią ir galingą lygą!! Puikus lyderis!!“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.