Sportas

2012.08.30 20:21

Andresas Iniesta – geriausias Europoje žaidžiantis futbolininkas

2012.08.30 20:21

Iškilmingoje ceremonijoje Monake buvo išrinktas geriausias Europoje žaidžiantis futbolininkas. Juo tapo pasaulio ir Europos čempionas bei „Barcelona“ saugas Andresas Iniesta.

Iškilmingoje ceremonijoje Monake buvo išrinktas geriausias Europoje žaidžiantis futbolininkas. Juo tapo pasaulio ir Europos čempionas bei „Barcelona“ saugas Andresas Iniesta.

Lionelis Messi, Cristiano Ronaldo, Andresas Iniesta – šie futbolininkai tapo finalinio geriausio Europoje rungtyniaujančio žaidėjo rinkimų etapo dalyviais. Visame pasaulyje garsūs futbolininkai buvo pasirinkti iš 32 žaidėjų. L. Messi, C. Ronaldo ir A. Iniesta į trejetuką išrinko 53 UEFA narių šalių sporto žurnalistai.

Balsavimas vyko gyvai, kiekvienas iš žiniasklaidos atstovų turėjo 30 sekundžių paspausti mygtuką ir atiduoti savo balsą. Kol buvo skaičiuojami balsai, nominuotos futbolo žvaigždės žengė į sceną.

„Garbė būti čia ir tikiuosi, kad tą sėkmę su Ispanijos rinktine pratęsime pasaulio čempionate Brazilijoje“, – teigė A.Iniesta.

„Mano nuomone geriausi pasaulio klubai yra Ispanijoje ir mums tai yra puiki galimybė tobulėti bei tapti dar geresniais“, – sakė C. Ronaldo.

„Mano sėkmė yra susijusi su „Barcelona“ ekipa. Tik dėl šio klubo dabar stoviu čia“, – pripažino L. Messi.

Po balsavimo paaiškėjo, jog daugeliui gana netikėtai geriausiuoju pripažintas A. Iniesta.

Geriausią futbolininką rinko ir Lietuvos atstovas, futbolo komentatorius Nerijus Kesminas.

„Likimas lėmė, kad atsidūriau rinkimų pradininkų gretose, – sakė N. Kesminas. – Įdomi patirtis, nes ne kasdien gali atsidurti vos už kelių žingsnių nuo geriausių pasaulio futbolininkų ar ranka paliesti Čempionų lygos taurę.“

Praėjusiais metais geriausiu sezono futbolininku buvo išrinktas argentinietis Lionelis Messi, didele persvara įveikęs Madrido „Real“ portugalą Cristiano Ronaldo ir komandos draugą iš „Barcelona“, Ispanijos rinktinės saugą Xavi. Argentinietis gavo ir Lietuvos balsą.

Anksčiau šiais metais L. Messi „Auksinio batelio“ rinkimuose nugalėjo C. Ronaldo iš Madrido „Real“. L. Messi ekipos draugas A. Iniesta buvo išrinktas Euro 2012“ čempionato geriausių žaidėju.