Sportas

2015.09.08 13:45

D. Zubrus: pirmąkart pajutau, ką reiškia žaisti už Lietuvą

Paulius Cubera, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos ledo ritulio rinktinės lyderis ir geriausiu Pasaulio čempionato I diviziono B grupės puolėju pripažintas Dainius Zubrus po mačo sakė, kad jam truputį apkrato pralaimėjimas Kroatijai, tačiau bronza – puikus pasiekimas.

Lietuvos ledo ritulio rinktinės lyderis ir geriausiu Pasaulio čempionato I diviziono B grupės puolėju pripažintas Dainius Zubrus po mačo sakė, kad jam truputį apkarto pralaimėjimas Kroatijai, tačiau bronza – puikus pasiekimas.

Lietuvos vėliava apsigaubęs D. Zubrus po mačo ilgai dalijo autografus ir fotografavosi su ledo ritulio gerbėjais. Žurnalistai šalies ledo ritulio žvaigždės laukė ilgai, tačiau D. Zubrus už tai atsiskaitė. Po spaudos konferencijos teko atlaikyti paskutinę bendrų fotografijų ir autografų sesiją – šįkart su žiniasklaidos atstovais.

– Koks jausmas aplankė užsikabinus šį bronzos medalį?

– Pirmasis jausmas gal ne toks saldus – pralaimėjome komandai, kurią tikrai galėjome įveikti. Tačiau pagalvojus, ką mes pasiekėme – tikrai galime džiaugtis. Aš dar neturėjau tokio medalio, tad galiu tik didžiuotis.

– Ar galime tikėtis, kad jūs dar žaisite Lietuvos rinktinėje?

– Ateitis priklauso nuo to, kaip man seksis NHL, tačiau man labai patiko atstovauti Lietuvai, patiko komanda, trenerių parengimas. Jei tik sveikata leis, sąlygos susiklostys gerai, su mielu noru ir toliau atvažiuosiu.

– Ar daug įtakos jūsų atvykimui padarė tai, kad turnyras vyko Lietuvoje?

– Žinoma, turėjo. Norėjau žaisti Lietuvoje, sirgaliai mus labai gražiai palaikė. Nepamiršiu šios atmosferos, sirgaliai įrodė, kad Lietuva gali būti ledo ritulio šalis. Savaitę ji tokia buvo.

Yra kitoks jausmas, kai žaidi už savo šalį, o ne už klubą. Nežinau, kodėl taip yra, tokio jausmo dar nebuvau patyręs. Man sunku apibūdinti savo jausmus. Sirgaliai mums ir šiandien labai padėjo, savo šūksniais, skanduotėmis. Todėl pralaimėjus ir nebuvo lengva – tikėjau, kad laimėsime.

– Ar sunku buvo nepatekti į NHL atkrintamąsias ir prisijungti prie rinktinės?

– Buvo nemalonu nepatekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau po to, kai čia atvykau, persijungiau ir viską atidaviau, ką galėjau. Nors medalis ne sidabrinis ar auksinis, tačiau mūsų pasirodymas yra geras.

Čempionatas buvo kažkas naujo – nežinojau savo komandos. Labai gerai, kad laimėjome pirmas rungtynes. Neturėjau laiko sužaisti parengiamųjų varžybų, nežinojau, kiek žaisiu, kokia bus mano atsakomybė. Mes žaidimą toliau tik gerinome.

– Ką dar veiksite Lietuvoje?

– Liko kelios dienos sau ir šeimai. Noriu jiems parodyti Lietuvą, aplankyti gimines, vaikai nėra matę močiutės.