Sportas

2014.04.25 16:34

Lietuvos regbio rinktinė Europos taurės 2A diviziono turnyro duris žada uždaryti su trenksmu

BNS 2014.04.25 16:34

Išeiti pakeltomis galvomis – tokiomis nuotaikomis paskutinėms Europos Nacijų Taurės 2A diviziono rungtynėms su Šveicarijos komanda ruošiasi Lietuvos regbio rinktinė.

Išeiti pakeltomis galvomis – tokiomis nuotaikomis paskutinėms Europos Nacijų Taurės 2A diviziono rungtynėms su Šveicarijos komanda ruošiasi Lietuvos regbio rinktinė.

Lino Naujalio treniruojama mūsų šalies komanda Kroatijoje patyrė skaudų ir apmaudų pralaimėjimą, tačiau ir treneris, ir žaidėjai vieningai tikina – po dviejų metų į aukštesnį lygį rinktinė sugrįš labiau subrendusi ir pasirengusi akistatoms su stipriais varžovais.

Nuo antradienio Šiaulių Zoknių stadione sportavusi Lietuvos regbio rinktinė rengiasi paskutinei šeštadienio kovai. Nors ji ir nieko nebelemia – po pralaimėjimo Europos Nacijų taurės 2A diviziono turnyre artimiausiai savo konkurentei Kroatijos rinktinei rezultatu 21:25 (8:3), lietuviai prarado viltis pakilti iš penktosios vietos ir kitą Europos Nacijų taurės ciklą turės žaisti žemesniame 2B divizione – mūsų šalies regbininkai ruošiasi parodyti ką sugeba.

„Keturias dienas įnirtingai ruošimės akistatai su šveicarais – sako rinktinės treneris Linas Naujalis. – Taisysime savo klaidas, įtakojusias rezultatą Kroatijoje, analizuosime video įrašą. Turėtume nebekartoti klaidų. Esame labai jauna komanda. Džiaugiuosi, kad gynyba labai patobulėjusi. Turime padaryti viską, kad kuo daugiau kovotume priešininkų pusėje. Dažniausiai galvojame, kad kamuolį nusinešime rankose, tačiau, kol nueiname iki galo, išsibarstome ir pavargstame. Statistiškai visos komandos pasaulyje daro klaidas, būdamos savo aikštės pusėje, tad turime kuo mažiau ten būti“.

Linas Naujalis sako, kad komandai būtų buvę labai naudinga išlikti aukštesnio lygio divizione: „Tai tas lygis, kai jau susiduriame su profesionaliais žaidėjais – patiriame tikrą fizinį pasipriešinimą, psichologinę įtampą. Mums reikia kuo daugiau draugiškų varžybų su daug stipresniais, kad išmoktume priimti sprendimus tuomet, kai varžovas galingas, o pulsas – 180 dūžių per minutę“.

Trenerio teigimu, nuo rudens komanda bus dar jaunesnė – jos amžiaus vidurkis sieks vos 22-23 metus, tad reikia pergalių, jog žaidėjai įgautų pasitikėjimo savimi: „Šeštadienį būtina pergalė prieš Šveicariją. Nes ji labai svarbi ir jaunimui, ir veteranams, kurie galbūt jau nebežais. Juk norisi sportą palikti su pergale“.

Tam pritaria ir vienas geriausių šalies regbininkų, Rusijos čempionas Karolis Navickas: „Rungtynes privalome laimėti ir šio diviziono duris uždaryti su trenksmu. Kroatijoje mums pritrūko susižaidimo. Atrodėme gerai, kontroliavome kamuolį, tačiau padarėme skaudžių klaidų. Šeštadienį jų nekartosime“.

Dabar rinktinei – pats sunkiausias metas, nes išeina patyrę žaidėjai, o jų vietą užima jauni regbininkai su patirties stoka. Karolis Navickas neslepia – Lietuvoje labai sunku tobulėti, kai nėra lygiaverčių priešininkų: „Jaunimui nėra kur įgyti tikrosios žaidybinės patirties su agresyviais ir rimtai nusiteikusiais varžovais. Manau, kad šeštadienio rungtynėse su šveicarais – viena iš galimybių jiems pajusti tikrąjį žaidimą. Reikia tobulėti ir stengtis. Mūsų būsimieji varžovai – aukšto lygio rinktinė“.

Komandoje vicekapitono pareigas užimantis Jonas Mikalčius, kalbėdamas apie būsimą šeštadienio akistatą, taip pat galvoja tik apie pergalę: „Jei netikėtume, kad galime laimėti, net neitume į aikštę. Juk žaisime namų aikštėje. Aš, asmeniškai, šeštadienį į Šiaulių centrinį stadioną sukviečiau visą giminę. Visi atvažiuos pažiūrėti kaip žaisime. Turime laimėti prieš aukštesnę poziciją užimančius šveicarus ir įrodyti sau, kad esame verti šio diviziono Manau, kad viskas bus gerai – ištaisysime klaidas, kurias padarėme susitikimo su kroatais metu. Kokia didžiausia mūsų klaida? Manau, kad mums pritrūko drausmės gynyboje“.

Už pergalę skiriami 4 taškai, už lygiąsias – 2, už pralaimėjimą – 0. Papildomi taškai skiriami už 4 prispaudimus varžovų įskaitiniame plote per rungtynes ir pralaimėjimą ne didesniu nei 7 taškų skirtumu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.