Naujienų srautas

Sportas2014.04.23 23:59

Dėl nebaigto Alytaus stadiono įklimpo į aklavietę

Alytaus savivaldybė dėl nebaigto stadiono pateko į aklavietę – negali jo įteisinti ir dėl to kaltina Alytaus apskrities futbolo klubą. Nors stadionas neįteisintas, jame treniruotės jau vyksta.

Alytaus savivaldybė dėl nebaigto stadiono pateko į aklavietę – negali jo įteisinti ir dėl to kaltina Alytaus apskrities futbolo klubą. Nors stadionas neįteisintas, jame treniruotės jau vyksta.

Šiuo metu dar nebaigtame dirbtinės dangos stadione iki vakaro vyksta sporto mokyklos futbolininkų treniruotės. Be jokių sutarčių treniruojasi ir „Dainavos“ klubo komanda.

Stadionui dirbtinę dangą padovanojo Lietuvos futbolo federacija, o jį įrengti įsipareigojo Alytaus apskrities futbolo klubas. Alytaus miesto savivaldybė sporto infrastruktūros plėtrai skyrė 700 tūkst. litų, likusią dalį turėjo pridėti pats klubas.     

Tačiau futbolo klubas neįvykdė įsipareigojimų – neįrengė žiūrovų tribūnų ir apšvietimo. O persirengimo kambarius įrengė pati savivaldybė su Švietimo ministerijos pagalba. Alytaus savivaldybės vadovai sako negalintys nebaigto stadiono perimti savo žinion, tačiau ieškotų pinigų jam pabaigti.   

„Teisiškai jis nėra priduotas kaip statybinis objektas. Situacija tokia, tarsi aš negaliu pasirašyti perdavimo-perėmimo akto, nes sutartis nėra visiškai įvykdyta.  Oficialiai ši vieta yra statybvietė“, – teisinius niuansus aiškina Alytaus savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas.

Alytaus savivaldybės Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis pabrėžia, kad šis stadionas Alytui – galimybė organizuoti Lietuvos futbolo pirmenybes.

„Darbinio stadiono mes iki šiol neturėjome, ir tai yra vienintelė galimybė aikštėje žaisti futbolą, organizuoti treniruotes. Šiame stadione mes galime žaisti netgi aukščiausiosios lygos Lietuvos pirmenybes, jeigu turėsime sėdimas vietas“, – sako A. Andrušaitis.

Futbolo klubo vadovai sako, kad įsipareigojimai neįvykdyti dėl finansinių sunkumų. Sintetinės dangos tiekėjas jos neklojo, kol nebuvo įrengtas amortizacinis sluoksnis. Futbolo stadioną įteisinus, dar teks jį sertifikuoti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi