Sportas

2015.02.14 17:32

„Barcelona“ nusikratė FIFA pančių ir galės registruoti žaidėjus

lrytas.lt 2015.02.14 17:32

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) bandymas supančioti „Barcelona“ klubą žlugo. Balandžio pradžioje priimtą sprendimą uždrausti Katalonijos klubui metus registruoti naujus futbolininkus trečiadienį teko atšaukti.

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) bandymas supančioti „Barcelona“ klubą žlugo. Balandžio pradžioje priimtą sprendimą uždrausti Katalonijos klubui metus registruoti naujus futbolininkus trečiadienį teko atšaukti.

„Barcelona“ buvo nubausta dėl pažeidimų sudarant sandorius su nepilnamečiais futbolininkais, tačiau padavė apeliaciją.

FIFA apeliacijų komisijos vadovas Larry Mussendenas priėmė sprendimą sustabdyti bausmę, nes iki artimiausio perėjimų laikotarpio pradžios – birželio 1 d. – vis tiek nepavyktų išnagrinėti bylos.

Net ir atmetus „Barcelona“ apeliaciją, bausmė neįsigaliotų, nes klubas planavo kreiptis į Sporto arbitražo teismą.

FIFA drausmės komisija balandžio 2 d. buvo paskelbusi, kad Katalonijos klubas iki 2015 metų vasaros negalės įsigyti naujų žaidėjų. „Barcelona“ kaltinama neteisėtai sudariusi sandorius dėl maždaug dešimties nepilnamečių futbolininkų.

„Barcelona“ klubui buvo skirta 90 dienų sureguliuoti santykius su nepilnamečiais žaidėjais, kurie pateko į FIFA tyrimo akiratį, o per tą laiką klubas galėjo pateikti apeliaciją.

Griežtos sankcijos buvo paskelbtos po tyrimo, kurį atliko FIFA skyrius, atsakingas už žaidėjų perėjimų priežiūrą. FIFA atstovai pastebėjo, jog „Barcelona“ garbę 2009-2013 metais gynė daug nepilnamečių žaidėjų iš kitų valstybių, kurie neturėjo teisės atstovauti Ispanijos klubui. Remiantis FIFA žaidėjų perėjimų tvarka, į užsienio klubą gali pereiti tik jau 18 metų sulaukę futbolininkai.

Šiame FIFA reglamente numatytos trys išimtys, kuomet pakeisti komandą gali ir jaunesni žaidėjai, bet šie atvejai taip pat detaliai reglamentuoti.

Tai įmanoma, jei: 1) žaidėjo tėvai persikėlė į šalį dėl priežasčių, nesusijusių su vaiko parėjimu, 2) perėjimas įvyko Europos Sąjungos teritorijoje, o žaidėjui buvo sukakę 16 metų, 3) žaidėjo gyvenimo vieta nutolusi ne daugiau kaip 50 km nuo sienos su valstybe, į kurią jis persikelia.

„Barcelona“ pažeidė taisykles įtraukusi į komandą Lee Seung Woo, Paiką Seung-Ho ir Jang`ą Gyeolhee iš Pietų Korėjos, Theo Chendri iš Prancūzijos, Patrice`ą Sousią iš Kamerūno, Bobby Adekanye iš Nigerijos. Jie treniruojasi klubo jaunimo mokykloje „La Masia“.

„Sąžiningo nepilnamečių tobulėjimo apsaugos interesai privalo būti svarbesni už tik sportinius interesus“, – įsitikinusi FIFA komisija.