Sportas

2012.08.29 15:08

Cs. Laszlo: Lietuvos futbolininkai patys turės įrodyti, kad nėra amžini pralaimėtojai

Aurimas Tamulionis, 15min.lt2012.08.29 15:08

„Po velnių, lietuviai tikrai nėra blogi futbolininkai. Jiems tik laiku niekas neįspiria į užpakalį“, – rėžė Csaba Laszlo. Trečiadienį pristatydamas Lietuvos futbolo rinktinės narius, su kuriais stos į karą dėl svajonės žaisti 2014-ųjų pasaulio čempionate Brazilijoje 48-erių vengras taip karštai dėstė savo idėjas, jog neišvengė ir keiksmažodžių.

„Po velnių, lietuviai tikrai nėra blogi futbolininkai. Jiems tik laiku niekas neįspiria į užpakalį“, – rėžė Csaba Laszlo. Trečiadienį pristatydamas Lietuvos futbolo rinktinės narius, su kuriais stos į karą dėl svajonės žaisti 2014-ųjų pasaulio čempionate Brazilijoje 48-erių vengras taip karštai dėstė savo idėjas, jog neišvengė ir keiksmažodžių.

Nors draugiškose mūšiuose C. Laszlo vadovaujama rinktinė nesužibėjo, o dėl bręstančio skandalo gali netekti ir geriausio rezultato – lygiųjų 0:0 su Rusija, trenerio optimizmo tai nė kiek nesumažino.

Nori daugiau patriotiškumo

Vengras viliasi, kad rinktinė driokstelės atrankos į pasaulio čempionatą starte – rugsėjo 7-ą mače Vilniuje su Slovakija, o po keturių dienų ir išvykos grumtynėse su Graikija.

„Slovakija ir Graikija nėra Ispanija ar Vokietija, tačiau tai labai neparankios varžovės. Slovakai labai gerai žaidžia išvykose, o graikai puikiai pasirodė „Euro 2012“ pirmenybėse. Tačiau jeigu palyginsime kiekvieną mūsų ir jų žaidėją individualiai, nemanau, kad mes esame daug blogesni“, – ryžtingai kalbėjo C. Laszlo.

„Rungtynėse namuose su Slovakija privalome siekti trijų taškų. Į Graikiją taip pat negalima vykti tik tam, kad paatostogautume, nes ten oras šiltesnis. Visada turime stengtis tik laimėti. Taip, stengtis laimėti ir laimėti yra visiškai skirtingi dalykai, tačiau pralaimėti nėra gėda, kai stengiesi“, – dėstė Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris.

Kaip tai pasiekti? „Lietuvos futbolininkų pranašumas turėtų būti patriotiškumas. Juk jie gina šalies garbę, o tai yra kažkas ypatingo. Jei to nematau – būnu labai piktas. Kiek galima pralaimėti? Kiekvienas turėtų supykti ir pakeisti požiūrį – siekti tik pergalių. Dabar yra puikus metas įrodyti, kad Lietuvos futbolininkai nėra amžini pralaimėtojai, tačiau ar nevaldysiu jų su vairasvirte – jie patys turės kovoti už save“, – emocingą kalbą, lyg rūbinėje prieš rungtynes, nors iki jų liko dar daugiau nei savaitė, tęsė C. Laszlo.

Didžiausias galvos skausmas – puolimas

Treneris džiaugėsi, kad svarbiausiems mūšiams pavyko surinkti beveik optimalią sudėtį. Dėl traumų rinktinei negalės padėti tik Marius Stankevičius, Marius Papšys ir Karolis Chvedukas.

Komandai šį kartą nepadės ir nedaug žaidimo praktikos paskutiniu metu turintis rinktinės senbuvis Linas Pilibaitis.

Kiti senbuviai, anot C.Laszlo sudarys rinktinės stuburą. „Komanda privalo turėti galvą, rankas, kojas. Negalima kiekvienoms rungtynėms pasikviesti vis naują sudėtį. Taip, per paskutinius 5–7 metus rinktinė žaidė beveik ta pačia sudėtimi ir rezultatai nebuvo geri, tačiau naujokus įliesime pamažu“, – aiškino vengras.

Jo dėmesio šį kartą sulaukė Edinburgo „Hearts“ saugas Arvydas Novikovas. „Dar kartą pasikartosiu: visi, kurie žaidžia savo klubuose ir žaidžia gerai, visada turės savo šansą. Durys yra atviros visiems“, – teigė C. Laszlo.

Ne pirmą kartą pabrėžęs, kad didžiausia rinktinės bėda yra puolimas, treneris nusprendė į komandą nekviesti puikią sportinę formą šiuo metu demonstruojančių puolėjų – Ryčio Leliūgos iš Liepojos „Metalurgs“ ir rezultatyviausio A lygos snaiperio Artūro Rimkevičiaus iš „Šiaulių“.

„Toks buvo mano sprendimas. Rungtynėse prieš Slovakiją ir Graikiją mums bus naudingesnė Tado Labuko jėga, o Andrius Velička, mano akimis, yra vienas geriausių rinktinės žaidėjų. Taip, puolimas yra didžiausia mūsų bėda. Turėsime šešias treniruotes, kuriose bandysime spręsti šią problemą, tobulinti savo kūrybiškumą atakose. Retai grasiname varžovų vartams ir privalome tai pakeisti“, – kalbėjo C. Laszlo.

Rinktinės šansus vertina realistiškai

Vertindamas Lietuvos rinktinės galimybes įveikti G grupę ir pirmą kartą mūsų šalies futbolo istorijoje patekti į pasaulio čempionatą, C. Laszlo teigė, jog „reikia būti realistais“.

„Mūsų grupė – labai įdomi. Neturime grandų, kaip Ispanija, Vokietija, Italija, bet turime labai neparankų varžovų – Slovakija, Bosnija ir Hercegovina bei Graikija. Man Bosnija ir Hercegovina yra viena iš geriausių rinktinių mūsų grupėje, su pasaulio klasės žaidėjais. Dar žaisime su Latvija – kaimyne. Manau, tai bus principinis mačas, todėl nebus lengva. O Lichtenšteino per praėjusį atrankos ciklą mums taip ir nepavyko įveikti.

Tad turime būti realistai. Privalome žaisti geriau, nei anksčiau ir surinkti kuo daugiau taškų. Turime parodyti tautai, kad Lietuvoje yra ir futbolas. Toks yra mano tikslas“, – sakė vengras.

„Manau, kad startas bus labai svarbus, ypač namuose. Naujas stadionas ne tik man, bet ir futbolininkams, žiūrovams. Neįprasta dirbtinė danga, bet turėsime laiko tam pasiruošti. Kita vertus, svarbiau gal ne geras startas, kuriuo Lietuvos futbolo rinktinė paprastai pasižymėdavo, bet geras finišas“, – pažymėjo C. Laszlo.

Išplėstinis Lietuvos futbolo rinktinės sąrašas mačams su Slovakija ir Graikija:

Vartininkai:

Žydrūnas Karčemarskas („Gaziantepspor“, Turkija)

Ernestas Šetkus (Plovdivo „Botev“, Bulgarija)

Giedrius Arlauskis (Kazanės „Rubin“, Rusija)

Gynėjai:

Arūnas Klimavičius (FC „Aktobe“, Kazachstanas)

Tadas Kijanskas (Kelcų „Korona“, Lenkija)

Marius Žaliūkas (Edinburgo „Hearts“, Škotija)

Vytautas Andriuškevičius (Gdansko „Lechia“, Lenkija)

Valdemar Borovskij (Marijampolės „Sūduva“)

Georgas Freidgeimas (Vilniaus MFD „Žalgiris“)

Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“)

Saugai:

Deividas Šemberas (Vladikaukazo „Alania“, Rusija)

Deividas Česnauskis (FC „Baki“, Azerbaidžanas)

Edgaras Česnauskis (FC „Rostov“, Rusija)

Ramūnas Radavičius (Vilniaus MFD „Žalgiris“)

Mindaugas Panka (Chožuvo „Ruch“, Lenkija)

Saulius Mikoliūnas (Kijevo „Arsenal“, Ukraina)

Gediminas Vičius (Karagandos „Šachtior“, Kazachstanas)

Arvydas Novikovas (Edinburgo „Hearts“, Škotija)

Puolėjai:

Tomas Danilevičius (Kastelamarės „Juve Stabia“, Italija)

Darvydas Šernas (Lubino „Zagłębie“, Lenkija)

Andrius Velička (Suvalano „AZAL“, Azerbaidžanas)

Tadas Labukas (Rygos „Skonto“, Latvija)

Deivydas Matulevičius (Tirgu Žiu „Pandurii“, Rumunija)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt