Naujienų srautas

Sportas2014.04.14 18:10

Lietuvis šaudymo į skraidančius taikinius pasaulio pirmenybių etape pelnė sidabrą

BNS 2014.04.14 18:10

Savaitgalį sostinėje vykusiame šaudymo į skraidančius taikinius iš sportinių ir medžioklinių ginklų pasaulio pirmenybių etape pagrindines pergalės iškovojo Baltijos šalių atstovai.

Savaitgalį sostinėje vykusiame šaudymo į skraidančius taikinius iš sportinių ir medžioklinių ginklų pasaulio pirmenybių etape pagrindines pergalės iškovojo Baltijos šalių atstovai.

Vyrų grupėje pirmąją vietą užėmė estas Hannesas Kuusmikas, po papildomos šūvių serijos aplenkęs Lietuvos atstovą Virgilijų Grybę. Trečiąją vietą iškovojo Rusijos atstovas Konstantinas Lelikovas.

„Lietuva, šiemet pirmą kartą gavusi progą organizuoti tokio lygio varžybas, sulaukė didelio kaimyninių šalių susidomėjimo. Mūsų šaudyklų kokybę puikiai įvertino net 98 šauliai iš 9 valstybių. Šios varžybos yra svarbus mūsų šalies sportininkų ir jų pasiekimų pripažinimas, tad džiaugiuosi, kad renginys sulaukė pačių geriausių atgarsių“, – sakė Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos, organizavusios pirmenybes, prezidentas Virgilijus Grybė.

Moterų grupėje visas prizines vietas pasidalino Latvijos šaulės. Pirma buvo Agnese Caune, antrąją vietą užėmė Iveta Galecka, trečioji liko Ira Kirenska.

Jaunių grupėje (jaunesnių nei 21 metų) nugalėjo latvis Artiomas Blohinas, antrąją vietą iškovojo Jonas Pripas iš Danijos, trečiąją užėmė lietuvis Simas Silvestravičius.

56–65 metų amžiaus veteranų grupėje – nugalėtoju tapo Ryszardas Kaminskis iš Lenkijos, antrąją vietą po persišaudymo iškovojo Anatolijus Zimovinas, trečias liko Estijos šaulys Viktoras Beregovas.

Superveteranų grupėje be kovos nugalėjo vienintelis grupės dalyvis iš Rusijos Vladimiras Germanovas.

Varžybų dalyviai pirmenybėse renka taškus, kurie vėliau, dalyvaujant Europos ir pasaulio čempionatuose, yra sudedami.

Vilniuje vykusiose pirmenybėse dalyvavo atstovai iš Baltarusijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Suomijos ir Ukrainos.

Šaudymas į skriejančius taikinius, dar vadinamas ir šaudymu į molinius balandžius ar stendiniu šaudymu, yra sporto šaka, susidedanti iš keliolikos įvairių rungčių, kai į specialiais aparatais paleistus taikinius, pagamintus iš trapios medžiagos, yra šaudoma lygiavamzdžiu šautuvu, užtaisytu smulkiais šratais.

Šių pirmenybių metu buvo varžomasi „Compak sporting“ rungtyje, kai vienoje linijoje 3-5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Lietuvoje vykusių pirmenybių etapas buvo organizuojamas pagal FITASC reikalavimus.

Nors pasaulyje stendinis šaudymas turi gilias tradicijas ir skaičiuoja jau apie porą šimtmečių, ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi